آشنایی با فریم ورک محبوب بوت استرپ (Bootstrap)

آشنایی با فریم ورک محبوب بوت استرپ (Bootstrap)

بوت استرپ فریم ورک یا کتابخانه ای توسعه یافته متشکل از کدهای html, css و javascript  می باشد که توسط تیم توییتر در سال ۲۰۱۱ تولید گردیده است.توس وب نیز در طراحی قالب وردپرس از تکنولوژی بوت استرپ استفاده میکنید

معنی بوت استرپ (Bootstrap)

بوت استرپ در اصطلاح به معنی خود راه انداز است ، شاید این نام به این دلیل انتخاب شده است که با امکاناتی که بوت استرپ در اختیار وب مستر ها یا توسعه دهنده های وب قرار می دهد آنها را تا حد زیادی از امکانات مورد استفاده در طراحی وب بی نیاز میکند.

به چند مورد از جمله مهمترین مواردی که بوت استرپ را یکی از محبوب ترین فریم ورک ها بین توسعه دهندگان وب قرار داده است اشاره میکنیم .

:: مهمترین مزایای بوت استرپ :

۱- رسپانسیو (واکنش گرا):

رسپانسیو قابلیتی است که وب سایت ها را متناسب با هر صفحه نمایشی از جمله دستکتاپ ، تبلت ، تلفن همراه و … به خوبی نشان می دهد. این امکان با استفاده از کلاس هایی که در بوت استرپ تعریف شده است ، صفحه نمایش های مختلف را از این امکان برخوردار می نماید . تصویر زیر بیانگر این مورد می باشد :

bootstrap_responsive

۲- سازگاری با انواع مرورگرها

شاید یکی از مهمتری مزایای بوت استرپ این است که با اکثر مرورگرهای اینترنتی سازگار است حتی در مرورگر اینترنت اکسپلورر ۸ نیز وب سایت به خوبی نمایش داده می شود و دلیل آن استفاده از کدهای بهینه و استاندارد می باشد.

۳- رایگان بودن

این فریم ورک به صورت رایگان منتشر شده است و شما می توانید آخرین نسخه بوت استرپ را از وبسایت رسمی getbootstrap.com دانلود نمایید.

۴- برروز رسانی منظم

بوت استرپ توسط تیم تویتتر به صورت منظم بروزرسانی میشود که در حال حاضر نسخه ۴ می باشد.

۵- توسعه سریع در انجام پروژه ها

با امکانات و قابلیت هایی که در بوت استرپ قرار داده شده ، از جمله استایل دهی به کلاس های تعریف شده ، استفاده ازاسکریپت هایی مانند اسلایدشو ، تب منو ها ، منوهای آکاردئونی ، تولتیپ و … ، انجام پروژه ها را برای توسعه دهنده ها بسیار سریع می کند.

 

جهت سفارش طراحی قالب وردپرس با بوت استرپ با ما تماس بگیرید

اشتراک کذاری در :

  • <!–

  • –>