آموزش ارسال ایمیل به نویسندگان پس از انتشار مطلب آنها

سلام خدمت شما دوستان و همراهان محترم . امیدوارم روز خوبی را در پیش رو داشته باشید . با آموزش جدیدی از وردپرس در خدمت شما دوستان هستم ، در این آموزش شما با روش های مختلفی آشنا می شوید که با استفاده از این روش ها می توانید برای نویسندگان وب سایت تون پس از انتشار مطالب های آنها در سایت ، ایمیلی ارسال نمایید ، پس حتما با این آموزش وردپرس با ما همراه باشید .

آموزش ارسال ایمیل به نویسندگان پس از انتشار مطلب آنها

دوستان در این آموزش شما با افزونه هایی آشنا می شوید که با استفاده از انها می توانید برای نویسندگان وب سایت تون پس از انتشار مطالبشان ایمیلی ارسال نمایید و با انجام این کار شما انها را به نوشتن دوباره در وب سایت تون تشویق نمایید ، پس اگر شما هم خواهان انجام این کار شده اید ، ادامه مطالب را از دست ندهید که این روش ها به صورت زیر می باشد :

روش اول : ارسال ایمیل به نویسندگان وب سایت با استفاده از افزونه Edit Flow
دوستان شما با دریافت این افزونه وردپرس و نصب ان در وب سایت خود می تونید با فعال سازی آن ، شروع به فرستادن ایمیل به نویسندگان وب سایت تون پس از انتشار مطالب آنها نمایید . برای دریافت این افزونه می توانید به لینک زیر مراجعه کنید :
دانلود افزونه وردپرس Edit Flow
در این صورت ایمیل های اطلاعیه را به مدیر وب سایت ارسال نمی کند ولی شما می توانید برای اطمینان از این حالت به بخش Edit Flow پنل وردپرس تون که پس از فعال سازی افزونه ظاهر می شود بروید و سپس گزینه ی Notifications را انتخاب کنید و وقتی به صفحه ی تنظیمات این بخش رفتید گزینه ی Always notify blog admin را به حالت enable عوض کنید و تا از این طریق شما بتوانید ارسال ایمیل به مدیر سایت را غیر فعال نمایید .

دوستان این افزونه قابلیت های بسیاری علاوه بر ارسال ایمیل به نویسندگان دارد که شما می توانید با دریافت آن و نصبش در وب سایت تون این قابلیت ها را دریابید .

روش دوم : ارسال ایمیل به نویسندگان وب سایت با استفاده از افزونه Better Notifications for WordPress
دوستان این افزونه عملکردی متفاوت با افزونه قبلی دارد و در واقع می توان گفت قابلیت های افزونه ی فوق را ندارد و مناسب برای مدیرانی هست که قصد فرستادن ایمیل های اطلاع رسانی به نویسندگان بدون هیچ گونه امکانات ویرایشی مثل Edit Flow را دارند می باشد. حال شما برای دریافت این افزونه می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید و افزونه مورد نظر را دانلود کنید :
دانلود افزونه Better Notifications for WordPress
حال شما افزونه را نصب و فعال سازید تا بتوانید به تنظیمات ان دسترسی داشته باشید . با فعال سازی افزونه گزینه ی Notifications در پنل وردپرس شما نمایان می شود که شما می توانید زیر منوی Add New را برای ساختن ایمیل اطلاع رسانی به نویسندگان خود استفاده کنید .

آموزش ارسال ایمیل به نویسندگان پس از انتشار مطلب آنها

با توجه به تصویر شما باید در ابتدا برای این اطلاعیه ای که برای نویسندگان خود ارسال می کنید ، عنوانی را برای آن انتخاب کنید ، در فیلد بعدی یعنی Notification for باید New post published را انتخاب نمایید و در فیلد Additional Email Fields گزینه ی ‘Send this notification to the Author only’ را انتخاب نمایید ، و در بخش subject باید عنوان موضوع را بنویسید و سپس در نهایت Message Body متن ایمیل را وارد کنید .

دوستان عزیز توجه کنید که این افزونه وردپرس دارای کدهای کوتاهی می باشد که شما می توانید از این کدهای کوتاه در بخش موضوع و یا متن ایمیل استفاده نمایید ، که شما می توانید برای فیلد subject ایمیل تون قطعه کد زیر را وارد نمایید :

 Post Published: [post_title]  

حال در قسمت متن ایمیل هم می توانید به صورت زیر عمل نمایید :

سلام [user_nicename],
ما مطلب “[post_title]” شما را منتشر کردیم.
می توانید آن را از اینجا ببینید : [permalink]
باتشکر

و در نهایت پس از تغییرات لازمه شما باید بر روی دکمه ی save کلیک نمایید تا اطلاعات شما به صورت کامل ذخیره شود و پس از این هر گونه مطلبی که در سایت منتشر می شود ایمیلی برای نویسندگان آن ارسال می گردد .

روش سوم : ارسال ایمیل به نویسندگان وب سایت از طریق کدهای کوتاه وردپرس
دوستان عزیزی که با کدهای کوتاه وردپرس رابطه خوبی دارند و در این زمینه اطلاعات کاملی را دارند می توانند برای ارسال ایمیل به نویسندگان وب سایت شون از قطعه کد زیر استفاده کنند . برای استفاده از این کد شما باید به فایل function.php قالب وردپرس تون بروید و کد زیر را در انجا کپی کنید و باید کد زیر را قبل از تگ ? قرار دهید :

 function notifyauthor($post_id) { $post = get_post($post_id); $author = get_userdata($post-post_author); $subject = "Post Published: ".$post-post_title.""; $message = "    Hi ".$author-display_name.",       Your post, "".$post-post_title."" has just been published.       View post: ".get_permalink( $post_id )."       Thanks"    ;      wp_mail($author-user_email, $subject, $message); } add_action('publish_post', 'notifyauthor');  

و زمانی که شما یک مطلب جدیدی را در وب سایت خود منتشر می کنید ، ایمیل اطلاع رسانی همراه با اطلاعاتی که در قسمت subject و message کد بالا قرار دارند به نویسندگان ارسال می شود و شما می توانید این بخش ها را در قطعه کد بالا به سلیقه خود تغییر دهید البته اگر در زمینه کد نویسی اطلاعات کاملی دارید . تهیه ی نسخه ی پشیبان از وب سایت تون را هر گز فراموش نکنید تا در صورت بروز مشکل ، بازگردانی کنید .

دوستان همراه این آموزش به پایان رسید از همراهی تون کمال تشکر را دارم ، حتما با سری آموزش های بیگ تم با ما همراه شوید . با آرزوی موفقیت و سلامتی برای شما همراهان .

منبع: بیگ تم مرجع آموزش وردپرس و قالب وردپرس