آموزش ایجاد اکانت کاربری موقت در وب سایت وردپرس

سلام و عرض ادب خدمت شما دوستان عزیز . امیدوارم روز خوبی رو در پیش رو داشته باشید . در این آموزش وردپرس برای شما دوستان افزونه ای را معرفی می کنم که با استفاده از ان بتوانید یک اکانت کاربری موقتی را برای وب سایت خود ایجاد نمایید که این اکانت دارای تاریخ انقضا باشد !!!! پس برای این که شما با این افزونه و طرز کار ان آشنا شوید حتما ادامه مطالب را دنبال بفرمایید .

آموزش ایجاد اکانت کاربری موقت در وب سایت وردپرس

آیا برای شما وب مستران عزیز تا بحال پیش امده است که بخواهید یک اکانت با مدت زمان محدودی را ایجاد نمایید و به افرادی اجازه ی دسترسی بدهید و بعد از زمانی که تعیین کرده اید این اکانت از دسترسی خارج شود ؟ برای مثال با یک نمونه ساده و کاربردی این موضوع را برای شما توضیح می دهم شما پس از خرید قالب وردپرس از وب سایتی و نصب ان توسط پشتیبان های ان وب سایت ، ممکن است پس از مدتی کار کردن به مشکل بربخورین یا سوالی را از خدمت پشتیبان ها داشته باشید و لازم است که به انها اجازه ی دسترسی به پنل وب سایت خود را بدهید و شما با ساخت این اکانت برای مدت بسیار محدودی که شما تعیین می کنید پیشخوان وردپرس خود را در اختیار این کاربر قرار می دهید تا مشکل وب سایت تون را رفع نماید و پس از زمانی که تعیین کرده اید این اکانت منقضی می شود ، توجه داشته باشید که این اکانت کاربری نیاز به رمز عبور ندارد و اگر شما هم حس می کنید که این افزونه برای شما لازم و ضروری می باشد ، پس ادامه اموزش وردپرس رو دنبال کنید و این افزونه را در سایت خود نصب نمایید .

استفاده از اکانت کاربری موقت در چه زمان هایی لازم و ضروری می باشد :
بعضی از وب مستران عزیز و به خصوص افراد تازه قدم نهاده در وردپرس به دلیل این که زیادی با این سیستم آشنا نیستند لازم است که برای برطرف کردن مشکلات سایت خود ،فردی را استخدام نمایند تا بعضی از مشکلات سایت را رفع نماید و یا این که برای انها شخصی سازی کند که برای انجام این کار باید این افراد به پنل مدیریتی وب سایت دسترسی داشته باشند ، اگر شما به فرد اعتماد کامل دارید می توانید برای انها یک اکانت ایجاد نمایید و سمت مدیر را برای او انتخاب کنید و پس از پایان کار ، این اکانت را حذف کنید ، اما امکان دارد که شما فراموش کنید این اکانت را حذف نمایید اطلاعات ورود به پنل این فرد دست کسی بیفتد و با استفاده از دسترسی که دارد برای وب سایت شما دردسر ساز شود ، پس بهتره که شما برای این گونه افراد یک اکانت موقت ایجاد نمایید که نیازی به رمز عبور نداشته باشد . پس از گذشت مدت زمانی از بین برود و دیگر نگران هک شدن و اسیب رسیدن به سایت خود نباشید ،برای شروع کار شما باید این افزونه وردپرس را از لینک زیر دریافت نمایید :

دانلود افزونه Temporary Login Without Password

حال شما فایل این افزونه را دریافت کردین در پنل وردپرس خود در بخش افزونه های وب سایت نصب نمایید و فعال سازید تا بتوانید به تنظیمات ان دسترسی داشته باشید و در نهایت پس از فعال سازی افزونه به بخش کاربران پنل وردپرس بروید و زیر منوی Temporary Logins را انتخاب کنید و در صفحه ی تنظیماتی که باز می شود باید گزینه ی Create New را انتخاب نمایید تا بتوانید یک اکانت کاربری موقت برای وب سایت ایجاد نمایید و سپس یک صفحه ی جدید برای ایجاد اکانت باز می شود که باید در این صفحه ، اطلاعات اکانت ورود موقت را وارد نمایید که باید ایمیل برای کاربر وارد کنید و سپس نام و نام خانوادگی و همچنین نقشش را شخص نمایید و در بخش بعدی یعنی Expiry شما می توانید زمانی را تعیین کنید که اکانت موقت پس از مدت زمان مشخص شده توسط شما، به صورت خودکار از بین خواهد رفت. برای تعیین Role می توانید توضیحاتی که در زیر گفته شده است را توجه نمایید :

مورد اول 

مشترکین شما می توانند دیدگاه هایی را ارسال کنند و خبرنامه ها را دریافت نمایند ولی امکان تغییر محتوای سایت توسط آنها وجود ندارد .
مورد دوم : افرادی که امکان ذخیره و مدیریت نوشته های سایت را برعهده دارند ولی انها نمی توانند مطالب را انتشار و یا اجازه ی بارگذاری پرونده های چند رسانه ای را ندارند .

مورد دوم

افرادی که امکان انتشار و مدیریت نوشته های خود را دارند و می توانند پرونده بارگذاری نمایند .

مورد سوم

حالت دیگری جود دارد که افراد علاوه بر این که امکان مدیریت و انتشار نوشته های خود را دارند می توانند نوشته های افراد دیگر را هم مدیریت کنند .

مورد چهارم

نقش مدیران اجازه ی دسترسی کامل به تمامی بخش ها را دارند .

و در اخر هم شما پس از ازنجام تنظیمات صفحه برای ایجاد اکانت موقت بر روی دکمه ی Submit کلیک کنید تا اکانت کاربری موقت وب سایت تون ایجاد شود ، در نهایت هم شما با یک پیام موفقیت امیز روبرو می شوید که در این جا برای شما آدرس صفحه ی ورود مشخص شده است و با زدن این ادرس در مرورگر خود فرد می تواند بدون وارد کردن رمزی به پنل وب سایت شما وارد شود و برای کپی کردن این ادرس بر روی گزینه ی Click to Copy کلیک نمایید تا ادرس ورود برای شما کپی شود .

تا به این جای اموزش وردپرس شما دوستان عزیز توانستید برای کاربران خود یک اکانت موقت ایجاد نمایید ، حال لازمه که حواستون به این اکانت باشد و مدیریت نمایید که برای مدیریت اکانت های موقت شما به پنل وردپرس خود مراجعه نمایید و از بخش کاربران پنل زیر منوی Temporary Logins را انتخاب کنید و شما می توانید در این صفحه تمامی اکانت های موقتی را که ایجاد کرده اید ، مشاهده کنید . برای هر اکانتی که ساخته ای می توانید ایمیل و نام کاربری و همچنین نقشی را که برای انها مشخص کرده اید را ببینید و مشاهده کنید که این نقش تا چه زمانی اجازه ی دسترسی به پنل شما دارد و همچنین تغییراتی را ایجاد نمایید و همچنین شما می توانید این اکانت ها را پیش از تاریخ هایی که مشخص کرده اید منقضی کنید که برای انجام این کار به قسمت Actions دقت کنید و در زیر این گزینه شما می توانید اکانت هایی را که می خواهید زودتر از زمان تعیین کرده از دسترسی خارج کنید و همچنین می توانید حذف کنید .

دوستان عزیز دقت داشته باشید شمانی که شما این اکانت ها را حذف کردید ، تمامی تغییراتی که توسط انها در سایت ایجاد شده است ، باقی می ماند و نگران چیزی نباشید . دوستان عزیز نکات مربوطه به این آموزش افزونه وردپرس هم به پایان رسید به این نکته توجه داشته باشید که با استفاده از این افزونه می توانید امنیت وب سایت خود را تا حدودی حفظ کنید . نظرتون درباره این افزونه و عملکر ان چگونه است ؟ امیدوارم که این آموزش مورد استفاده شما همراهان قرار گرفته باشد ، از همراهی شما تا انتهای این بخش کمال تشکر را دارم ، با ادامه اموزش های بیگ تم با ما همراه شوید .

با آرزوی موفقیت روز افزون و سلامتی برای شما بزرگوارن . پیروز باشید .

منبع: بیگ تم مرجع آموزش وردپرس و قالب وردپرس