آموزش ایجاد تقویم وردپرس با WP Datepicker

سلام و عرض ادب خدمت شما همراهان محترم . روزتون بخیر . دوستان عزیز در این اموزش وردپرس می خواهم افزونه ای را برای شما معرفی کنم که با استفاده از آن بتوانید برای وب سایت تون یک تقویم متفاوت و قدرتمندی را ایجاد نمایید و این قابلیت را داشته باشید که شما بتوانید تاریخ آن را به صورت دستی تغییر دهید و یا تنظیم نمایید ، که حتما چنین تقویمی برای فروشگاه های اینترنتی و برای تعیین تاریخ های تخفیف لوازم و یا اینکه تاریخ تحویل محصولات مناسب می باشد .

آموزش ایجاد تقویم وردپرس با WP Datepicker

حتما شما وب مستران عزیز در وب سایت خود از تقویم جلالی استفاده می کنید که با استفاده از این افزونه می توانید تاریخ میلادی را به تاریخ شمسی تبدیل کنید و می توان گفت افزونه ای لازم برای وب سایت می باشد . در این آموزش می خواهیم افزونه ای را معرفی کنیم که با استفاده از آن بتوانید یک تقویم در وب سایت خود داشته باشید که قابلیت پویا داشته باشد و اگر شما هم می خواهید از این تقویم در وب سایت خود استفاده نمایید باید در ابتدا افزونه WP Datepicker را دریافت کنید ، پس به لینک زیر مراجعه کنید و در قدم اول افزونه مورد نظر را دانلود کنید :
دانلود افزونه WP Datepicker

حال افزونه را از لینک فوق دانلود کنید و در وب سایت تون نصب و فعال سازید تا به تنظیمات آن دسترسی داشته باشید ، که از این طریق می توانید تقویم حرفه ای با استایل های سفارشی ایجاد کنید ، که یک سیستم وردپرس datepicker را به صورت جی کوئری برای کاربران وردپرس فراهم می کند . پس از فعال سازی این افزونه وردپرس ، گزینه ی WP Datepicker را از پنل تنظیمات وردپرس انتخاب نمایید تا از این طریق بتوانید کدهای کوتاه مورد نظر را برای ساخت تقویم اضافه نمایید .

شما می توانید تقویم مورد نظر خود را از این صفحه ی تنظیمات تعیین کنید ،علاوه بر این که تقویم های مختلفی که در این صفحه می بینید ، شما می توانید در نسخه ی پرمیوم این افزونه تم های متفاوت تری را مشاهده کنید ، پس از این که کار شما با این صفحه تموم شد ، شما می توانید کد موردنظر تقویم را کپی نمایید و در بخش ویرایشگر متنی وب سایت قرار دهید و در نتیحه آن را انتشار دهید تا بتوانید این تقویم را در وب سایت تون مشاهده کنید .

دوستان عزیز وقتی شما کارهای فوق را انجام دادید به وب سایت تون مراجعه کردین ، حال شما می توانید تاریخ های خود را تعیین نمایید ، این تاریخ ها به صورت میلادی می باشد که اگر می خواهید به صورت شمسی نمایش داده شود ، می توانید شما از افزونه ی WP jQuery Persian Datepicker استفاده نمایید ، تا تاریخ های این تقویم به صورت شمسی نمایش داده شود و اگر شما با تاریخ های میلادی مشکلی دارید ، حال دیگر مشکل شما هم رفع شده است .

دوستان عزیز نکات مربوطه به این آموزش به پایان رسید ، فک نمی کنم که این افزونه تنظیمات سختی را داشته باشد ، شما می توانید به راحتی با استفاده از یک قطعه کد تقویم حرفه ای برای وب سایت خود بسازید ، در ضمن همانطور که گفتم شما می توانید ار نسخه ی پرمیوم این افزونه استفاده کنید و از تم های بسیار جذاب و حرفه ای ان برای تقویم خود بهره ببرید ، در این آموزش به نسخه ی رایگان افزونه پرداخته شده است . از همراهی شما عزیزان هم تا انتهای این بخش صمیمانه سپاسگزارم ، با سری آموزش های بیگ تم با ما همراه شوید ، با آرزوی موفقیت و سلامتی برای شما همراهان .

پیروز باشید .

منبع : بیگ تم مرجع آموزش های هک وردپرس و قالب وردپرس و آموزش امنیت وردپرس