آموزش ایجاد صفحات واکنشگرا در وردپرس

سلام و عرض ادب خدمت شما همراهان عزیز . امیدوارم که روز خوبی رو در پیشرو داشته باشید . برای این که بتوانید وب سایت حرفه ای داشته باشید ، باید امکانات و قابلیت هایی را به قالب وردپرس خود اضافه کنید و برای مثال ممکن است صفحات و برگه های وب سایت شما ، امکاناتی را که می خواهید ، نداشته باشند و شما باید به دنبال روشی باشید تا بتوانید این قابلیت ها را به سایت خود اضافه کنید ، بعضی ها با استفاده از کد نویسی ، این کار را انجام می دهند و افراد دیگر هم با پراخت هزینه ای ، این قابلیت را در سایت خود ایجاد می کنند ، یکی از قابلیت هایی که می توانید شما برای وب سایت تون ایجاد کنید ، ساخت صفحات واکنش گرا می باشد که در این بخش با معرفی افزونه ای برای شما این امکان را فراهم می کنیم ، پس شما تا انتهای این آموزش وردپرس با ما همراه شوید .

آموزش ایجاد صفحات واکنشگرا در وردپرس

دوستان قراره در این آموزش برای شما یک صفحه ساز وردپرس معرفی کنم که این صفحه ساز رایگان می باشد و شما می توانید از همین بخش از اموزش افزونه را دانلود کنید . افزونه Page Builder by SiteOrigin که قراره در اینجا با آن آشنا شوید ، قابلیت ساخت صفحات واکنش گرا در وردپرس را برای شما فراهم می کند و امکان جابجا کردن یعنی درگ و دراپ صفحاتی که ایجاد کرده اید را به شما می دهد و این افزونه با هر قالب وردپرس سازگار می باشد ، پس در ابتدا این افزونه را از لینک زیر دانلود کنید :

دانلود افزونه Page Builder by SiteOrigin

فایل افزونه وردپرس را از لینک بالا دانلود کنید و در وب سایت خود نصب نمایید و با فعال سازی افزونه به سراغ تنظیمات آن بروید و با فعال سازی این افزونه شما گزینه ی تنظیمات آن را در پنل مشاهده نمی کنید و شما برای دسترسی به تنظیمات افزونه به بخش برگه ها و افزودن برگه و یا ویرایش برگه ها بروید و در این صفحه بالای ویرایشگر می توانید گزینه ی page builder را مشاهده کنید و با کلیک بر روی این گزینه شما می توانید به محیط صفحه ساز واکنش گرا بروید و اگر به دقت به این صفحه توجه کنید ، می بینید که امکاناتی را در اختیار شما قرار می دهد که شما با بررسی هر کدام می توانید ، تاثیری را که می گذارند ، دریابید . برای مثال با کلیک بر روی گزینه ی Add Row می توانید ، تعداد سطر و ستون های مد نظرتون را تعیین کنید و برای تغییر اندازه ی هر یک از ستون ها می توانید بر روی گزینه ی going from کلیک کنید و در نهایت پس از انجام تغییرات ، بر روی دکمه ی Insert بزنید و در نتیحه شما می توانید با استفاده از تنظیماتی که دارد استایل مورد نظرتون را بدهید .

خب دوستان عزیز درسته این افزونه نسبت به صفحه ساز ویژوال کامپوزر ، قابلیت های کمتری دارد ولی برای دوستانی که می خواهند از افزونه رایگان استفاده کنند و صفحات واکنش گرایی داشته باشند ، توصیه می شود از افزونه معرفی شده در این آموزش استفاده کنند .

نکته : همه ی ابزارک ها در بخش widgets پنل وردپرس شما تعریف می شوند و با بررسی هر بخش شما می توانید صفحه بندی خود را انجام دهید ، لازمه پس به بخش ابزارک ها بروید و با این بخش ها اشنا شوید و در هر صفحه ای که خواستید ، استفاده کنید . خب دوستان عزیز امیدوارم که خسته نشده باشید و از همراهی شما تا انتهای این بخش کمال تشکر را دارم با سری آموزش های بیگ تم با ما همراه باشید .

منبع : بیگ تم ارائه دهنده ی قالب وردپرس وبلاگی و سئو وردپرس