آموزش بهینه سازی لینک های وردپرس با افزونه Pretty Link Lite

سلام دوستان عزیز بیگ تم . امیدوارم که حالتون خوب باشد . اگر به بعضی از آدرس های وب سایت ها و صفحات مختلف آن دقت کرده باشید بسیار طولانی می باشند و این که جلوه ی مناسبی ندارند ، پس بهتره که شما وب مستران عزیز از طولانی شدن لینک های آدرس در وب سایت خود جلوگیری کنید و این که سعی کنید خودتون این لینک ها را بهینه و کوتاه سازید تا جلوه ی زیباتری داشته باشد و نه این که به صورت خودکار توسط سیستم وردپرس انجام شود ، در این اموزش وردپرس هم برای شما دوستان می خواهیم افزونه ای را معرفی کنیم که با استفاده از آن بتوانید لینک های بهینه و کوتاهی داشته باشید ، پس با اموزش بهینه سازی لینک های وردپرس با ما همراه باشید که حتما مورد استفاده ی شما قرار می گیرد .

آموزش بهینه سازی لینک های وردپرس با افزونه Pretty Link Lite

اگر شما بخواهید لینک های صفحات مختلف وب سایت تون را به امان خودش رها کنید ، حتما در بعضی از این آدرس ها کاراکترهایی را مشاهده می کنید ، چندان زیبا به نظر نمی رسد ، پس بهتره که برای بهینه شدن لینک های وب سایت تون و کوتاه کردن آنها اقدام نمایید . برای انجام این کار می توانید از افزونه Pretty Link Lite استفاده نمایید که بهتره برای شروع کار این افزونه را از لینک زیر دانلود کنید :

دانلود افزونه Pretty Link Lite

شما می توانید به راحتی و با استفاده از این افزونه لینک های بهینه شده و زیبایی را به صورت آنلاین و آفلاین در اختیار کاربران وب سایت خود قرار دهید و شما می توانید با نصب این افزونه وردپرس و تنظیمات آن ، تمامی لینک های دامنه را تغییر دهید و مشکلی را برای ورود به صفحات وب سایت به وجود نمی آورد . پس بهتره که هر چه زودتر آن را از لینک فوق دانلود کنید و در وب سایت خود نصب . فعال سازید و با فعال سازی افزونه به تنظیمات ان مراجعه نمایید . با فعال سازی آن شما می توانید گزینه ی pretty link را در پنل وردپرس خود مشاهده نمایید که اضافه شده است که این گزینه دارای زیر منوهای متعددی می باشد که در گام اول به اصلی ترین بخش آن یعنی زیرمنوی option می رویم تا از این بخش بتوانید به تنظیمات اصلی افزونه دسترسی داشته باشید :

تنظیمات option :
بهینه سازی لینک های وردپرس با Pretty Link Lite

مهم ترین بخش از تنظیماتی که در تصویر فوق وجود دارد مربوط به خصوصیت nofollow هست که برای این دلیل که موتورهای جست و جو بهینه و کوتاه شما را مورد بررسی قرار ندهند و همان آدرس اصلی سایت را در نظر بگیرند ، اما برای این که مطلب صفحه را index کند می توانید این گزینه را انتخاب کنید و در پایین صفحه تنظیمات بخش reporting options برای آدرس IP هایی می باشد که شما نمی خواهید آنها صفحات شما را با لینک های بهینه و کوتاه شده ، مشاهد کنند و ربات ها را هم بهتره در این بخش اضافه کنید و پس از انجام تنظیمات مربوط به این صفحه بر روی گزینه ی update options کلیک نمایید تا تنظیماتی که انجام داده اید ذخیره شود .

حال پس از تنظیمات مربوط به این زیر منو ، نوبت به زیر منوی بعدی می باشد که به صورت زیر می باشد :
تنظیمات add New link
حال نوبت به تنظیمات بخش add link می رسد که شما بر روی این گزینه کلیک نمایید تا به صفحه ی تنظیمات آن بروید ، در این صفحه گزینه های متعددی برای انجام تنظیمات برای ایجاد یک لینک جدید می باشد که در ادامه توضیحات مختصری درباره ان می دهم :

Redirection Type
این بخش از تنظیمات مربوط به نوع افزونه ای می باشد که شما استفاده می کنید ، اگر شما از نسخه ی رایگان و یا نسخه ی پرمیوم استفاده کنید ، باید در این بخش مشخص کنید تا در این صورت امکانات این افزونه متناسب با نسخه ای که استفاده می کنید ، مشخص شود .

Target URL
در این بخش نوبت به آدرسی می رسد که شما می خواهید آن را بهینه نمایید ، باید این ادرس را در اینجا وارد کنید

Pretty Link
در کادر تنظیمات این بخش ، آدرس سایت تون را با یک خط / از لینکی که می خواهید در ادامه آورده شود ، جدا شده است ، شما می توانید از هر چند کاراکتری که می خواهید در این بخش استفاده کنید .

title
در اینجا عنوانی برای لینک تون انتخاب کنید و بنویسید ، این عنوان در جایی نشان داده نمی شود و فقط برای اطلاع رسانی به شما دوستان در لیست لینک های کوتاه می باشد .

در ادامه تنظیمات این صفحه شما دو تب مشاهده می کنید options و advanced که تب advanced مربوط به نسخه ی پرمیوم این افزونه می باشد که در اینجا به تنظیمات تب options پرداخته می شود :

group : اگر شما گروهی از لینک ها را ایجاد کرده اید ، می توانید از این بخش انتخاب کنید .
seo Options : شما با تیک زدن این گزینه به موتورهای جست و جو اعلام می کنید که ، لینک های اصلی شما را مورد بررسی قرار دهند و به لینک های کوتاه و بهینه شده توسط شما کاری نداشته باشند و محتوای سایت را حتما ایندکس کنند .
parameter forwarding : پارامترهایی که مشخص کردین برای اضافه کردن به انتهای هر لینک کوتاه شده .
tracking options : اگر این گزینه را انتخاب نمایید ، امکان بازدید را ، ازاد قرار داده اید .

حال پس از انجام تنظیمات و تغییرات ، شما بر روی گزینه ی create کلیک کنید . حال در اینجا لینک کوتاه و بهینه شده ی شما ساخته شده است و شما می توانید با کلیک کردن بر روی این لینک به صفحه ی مورد نظرتون بروید . دوستان عزیز امیدوارم این آموزش مورد استفاده شما قرار گرفته باشد ، از همراهی شما هم تا انتهای این بخش کمال تشکر را دارم ، با سری آموزش های بیگ تم و قالب های وردپرس همراه ما باشید .

با آرزوی موفقیت و سلامتی برای شما همراهان

منبع: بیگ تم مرجع آموزش وردپرس و قالب وردپرس