آموزش تغییر رنگ لینک های بررسی شده در سایت وردپرس

سلام و عرض ادب خدمت شما همراهان عزیز بیگ تم . امیدوارم حالتون خوب باشد . دوستان عزیز در این آموزش می خواهیم روشی را به شما یاد بدهیم که با استفاده از این آموزش به کاربران خود در وب سایت کمک کنید و این قابلیت را در سایت تون ایجاد نمایید که آنها لینک مطالبی را که در وب سایت شما مشاهده کرده اند با لینک مطالبی را که در وب سایت شما باز نکرده اند ، رنگ متفاوتی داشته باشد !!! پس برای آشنایی بیشتر با این آموزش وردپرس ادامه مطالب را از دست ندهید .

آموزش تغییر رنگ لینک های بررسی شده در سایت وردپرس

اگر موضوعی را در گوگل جست و جو کنید برای شما لینک هایی نمایش داده می شود که شما با کلیک کردن بر روی هر لینک ، رنگ ان لینک از حالت پیش فرض تغییر کرده و به شکلی در می آید که شما بدانید آن سایت ها را مورد بررسی قرار داده اید ، حال برای راحتی کاربران وب سایت شما هم می خواهیم این قابلیت را در وب سایت تون ایجاد کنید تا آنها بدانند که چه مطالبی از وب سایت شما را مورد بررسی قرار داده اند و به چه مطالبی سر نزده اند و این قابلیت در سایت های آموزشی و خبری و سایر سایت های دیگر می تواند اهمیت داشته باشد . برای این که شما بتوانید این قابلیت را در سایت خود ایجاد نمایید باید از کدهای وردپرس که در این زمینه در ادامه مطالب مشاهده می کنید استفاده کنید تا از این طریق کاربران خود را از سردرگمی مطالبی را که مشاهده کرده اند و یا مشاهده نکرده اند ، نجات دهید !!!!! تا آنها بتوانند به بررسی و بازدید مطالب بیشتری از سایت شما بپردازند .

خب شما برای شروع کار باید چند قدم زیر را انجام دهید که به این صورت می باشد :
قدم اول : شما باید به فایل استایل قالب وردپرس خود بروید ، به بخش نمایش ویرایشگر بروید و صفحه ی شیوه نامه را باز کنید .
قدم دوم : وقتی شما به این صفحه رفتید ، باید قطعه کد زیر را به انتهای این صفحه اضافه کنید :

 a:visited{ color:blue; } 

قدم سوم : حال شما پس از قرار دادن قطعه کد فوق ، بایستی تغییرات را ذخیره نمایید .

پس از انجام کارهای ساده ی فوق ، لازمه که شما نکات و راهنمایی را در این زمینه بدانید که به صورت زیر می باشد :
نکته اول : اگر به قطعه کد بالا دقت کنید می توانید کلمه ی blue را مشاهده کنید که با استفاده از این کد لینک هایی که مورد بازدید قرار کرفته است به صورت آبی نمایش داده می شود و شما می توانید به جای blue ، رنگ مورد نظر خود را قرار دهید و یا این که می توانید به جای نوشتن رنگ مورد نظرتون از کد های رنگی Hex استفاده کنید و اگر شما در زمینه کد نویسی وردپرس مهارت لازم را داشته باشید می توانید قابلیت های دیگری را هم اضافه کنید ، در قطعه کدی که در زیر مشاهده می کنید این لینک ها به صورت سایه دار نمایش داده می شوند :

 a:visited{ color:blue; text-shadow:#000 0 0 2px; }  

نکته ی دوم : کدی که در بخش بالاتر معرفی شد ،امکان تغییر رنگ را برای تمامی لینک هایی که در سایت موجود می باشند را اعمال می کند و اگر شما می خواهید که این قابلیت برای عناصر خاصی اعمال شود ، می توانید از کد زیر استفاده کنید و به جای عبارت class , شما نام عنصر کلاس مورد نظرتون را وارد کنید .

 .class a:visited{ color:blue; }  

حال شما دوستان عزیز می توانید این کد را جایگزین کنید و تغییرات را ذخیره نمایید و فقط شما این موضوع را فراموش نکنید که تهیه ی نسخه ی پشتیبان قبل از اعمال هر گونه تغییراتی لازم می باشد!!!! پس از تهیه ی نسخه پشتیبان تغییرات را اعمال کنید . این آموزش وردپرس هم به پایان رسید از همراهی شما عزیزان کمال تشکر را دارم ، با سری اموزش های بیگ تم با ما همراه شوید .

با آرزوی موفقیت وسلامتی برای شما دوستان

منبع: بیگ تم ارائه دهنده قالب وردپرس فروشگاهی و پوسته وردپرس خبری