آموزش جلوگیری از انتشار مطالب به صورت ناخواسته

با سلام و عرض ادب و احترام خدمت شما دوستان و همراهان گرامی.در ادامه اموزش های وردپرس همراه شما هستیم با موارد بسیار جالب و آموزشی در مورد این سیستم مدیریت محتوای قدرتمند و حرفه ای.دوستان در این اموزش حرفه ای وردپرس قصد داریم در مورد یکی از خطا هایی که ممکن است ناخواسته در وب سایت وردپرسی ما پیش آید صحبت کنیم.دوستان در این نوشته در مورد آموزش جلوگیری از انتشار مطالب به صورت ناخواسته صحبت میکنیم تا شما هم با این روش آشنا شوید تا مبادا ناخواسته نوشته های خود را منتشر کنید و مشکلاتی برای شما ایجاد شود.پس تا انتها با ما همراه باشید تا تمامی این موارد را برای شما عزیزان شرح دهیم.

آموزش جلوگیری از انتشار مطالب به صورت ناخواسته

دوستان یکی از مشکلاتی که ممکن است برای شما پیش آمده باشد و یا در ادامه پیش بیاید انتشار ناخواسته ی مطلبی است که هنوز ویرایش و نوشتنش به پایان نرسیده است و منتشر میشود که واقعا میتواند بد باشد چرا که شما یک وب سایت حرفه ای هستید و کاربران زیادی دارید و در این میان کارران به سایت سر میزنند و میبینند که مطالب ناقص منتشر شده است و در این میان اعتبار وب سایت شما نیز زیر سوال میرود و به دست اوردن دوباره ان نیز کمی دشوار است

دوستان اگر شما نیز از آن دسته مدیران سایتی باشید که اهل نوشتن مقالات و آموزش های طولانی و زمانبر باشید، حتما دست کم یکی دو باری برای شما هم پیش آمده که اشتباها در میان کار کردن روی نوشته ای که هنوز در حال نوشتن ان هستید و اماده انتشار نیست، به صورت ناگهانی آن را منتشر کرده باشید در حالی که هدف شما صرفا ذخیره ی یک نسخه ی پیش نویس از آن بوده است و قصد داشته اید که در ادامه آن را باز هم بتوانید ویرایش کنید و وقتی که آماده انتشار شد منتشر کنید. لازم هم نیست به این نکته اشاره کنم که انتشار ناخواسته ی یک مطلب در وبسایتی که به صورت اتوماتیک به کاربرانش خبرنامه ارسال میکند، چقدر میتواند بد و زشت باشد و خب شما هم میدانید که با انتشار مطلب به صورت اشتباه همین مطلب در خبرنامه برای کاربران شما نیز ارسال مبشود.پس فکر کنم حالا عمق فاجعه را درک میکنید.

اما دوستان در این قسمت باید این نوید را به شما بدهم که اصلا نیاز به نگرانی نیست.خوشبختانه مثل تمامی مشکلات دیگر که تا بدین جا رفع شده است، این مشکل هم چاره ای دارد و قابل رفع و رجوع است و نیاز به نکرانی نیست. ما هم امروز تصمیم داریم با هم به رفع این مشکل بپردازیم. دوستان در این قسمت بد نیست بدانید که در ابتدا تصمیم داشتیم که برای حل این مشکل افزونه وردپرس Publish Confirmation را به شما معرفی کنیم ولی خوب از آنجایی که این افزونه بیش از دو سال است که به روز رسانی نشده گفتیم شاید بهتر باشد که مثل همیشه خودمان دست به کار شویم و چند خطی کد بنویسیم و کنترل اوضاع را به دست بگیریم.پس راه اولی که برای شما وجود دارد همین افزونه است که میتوانید ان را از مخزن وردپرس دریافت نمائید

اما خب قرار است کمی هک وردپرس استفاده کنیم.اما روش کار به چه صورت است؟ یعنی قرار است در انتها چه اتفاقی رخ دهد؟
دوستان در این قسمت و در این اموزش هدف این است کاری کنیم که از این به بعد وقتی در یک نوشته روی دکمه ی انتشار کلیک میشود،سیستم وردپرس به صورت خودکار از ما سوال کند که آیا واقعا مایل به انتشار نوشته هستیم یا خیر. برای انجام این کار کافی است کد زیر را در فایل functions.php پوسته ی خود قرار دهید تا در صورت اشتباه مجبور به پرداخت تاوان سنگینی نباشیم.

البته توجه کنید حتما قبل از قرار دادن این کد در وب سایت خود نسخه پشتیبان را تهیه کنید که در صورت ایجاد مشکل نگران برطرف کردن آن نباشید دوستان.این کد به صورت زیر است آن را در فایل فانکشن وب سایت در قسمت روت قرار دهید:

 // This is the confirmation message that will appear. $c_message = 'مطمئنید میخواهید این نوشته را منتشر کنید؟';  function confirm_publish(){  global $c_message; echo 'script type="text/javascript"!-- var publish = document.getElementById("publish"); if (publish !== null) publish.onclick = function(){ 	return confirm("'.$c_message.'"); }; // --/script'; } add_action('admin_footer', 'confirm_publish'); 

دوستان پس از قرار دادن این کد در وب سایت وردپرسی خود وقتی که روی گزینه انتشار در هنگام نوشتن نوشته خود کلیک کنیم یک پنجره پاپ اپ باز میشود و میپرد ” مطمئنید میخواهید این نوشته را منتشر کنید؟ ” و در صورتی که شما تائید کنید این نوشته در وب سایت وردپرسی شما منتشر خواهد شد و در صورتی که این مورد را کنسل کنید هیچ اتفاقی نخواهد افتاد و شما با خیال راحت میتوانید به نوشتن خود ادامه دهید.

خب این هم از این هک بسیار کوچک و زیبا و کاربردی.این اموزش هم خیلی زود به پایان رسید اما باز هم در ادامه اموزش های بسیار خوب و مورد استفاده ای وجود دارد که فقط و فقط این اموزش ها یاری شما دوستان را کم دارند که برای این منظور شما باید همیشه با من همراه باشید تا بتوانیم به یک وب سایت آرمانی از هر نظر دست پیدا کنیم.

در صورتی که در این اموزش و یا اموزش های قبلی و بعدی مشکلی داشتید آن را در بخش دیدگاه های این پست ها قرار دهید تا در اسرع وقت پاسخ خود را دریافت کنید.ممنونم از همراهی همه شما دوستان عزیز و همراهان ارحمند.موفق و پیروز باشید.روز و روزگار بر شما خوش.

منبع: بیگ تم مرجع اموزش وردپرس و افزونه وردپرس

گفتگو کنید

2 نظر

نظر دهید