آموزش حذف فایل های قدیمی هسته وردپرس

با آموزش حذف فایل های قدیمی هسته وردپرس در خدمتتان هستیم در این قسمت از مجموعه اموزش های بیگ تم میپردازیم به فایل های قدیمی که در هسته وردپرس وجود دارند و دیگر مورد استفاده قرار نمی گیرند. وردپرس یک سیستم مدیریت محتوا متن باز می باشد که سالانه میزبان آپدیت و امکانات جدید و فروان بسیاری می باشد با افزوده شدن این امکانات که قابلیت هایی را به وردپرسی می افزاید تعدادی از فایل های مربوط به سرویس های قدیمی بی استفاده شده و مکانی برای ایجاد اختلال توسط هکر ها می شود در ادامه به شما آموزش می دهیم که چونه بتوانید فایل های قدیمی هسته سایت وردپرس خود را حذف کنید با بیگ تم همراه باشید.

آموزش حذف فایل های قدیمی هسته وردپرس

WordPress-Plugins

ابتدا نیاز است که افزونه  Old Core Files را از مخزن وردپرس دانلود و نصب نماید و فعال کنید. پس از نصب و فعال سازی این افزونه به بخش ابزار ها » Old Core Files بروید و صفحه این افزونه بروید تا پلاگین به شما لیست تمامی فایل های قدیمی هسته وردپرس که بی استفاده هستند را نمایش دهد.

wodpress-old-core-files

در نسخه های قدیمی این افزونه دکمه حذف فایل های قدیمی هسته وجود ندارد اما با در دست داشتن لیست و نام هر فایل می توانید به راحتی فایل ها را از طریق FTP پیدا کرده و حذف نمایید. اما در نسخه جدید این افزونه می توانید با کلیک بر دکمه Delete تمامی فایل های بی مورد را که انتخاب کرده اید را با یک کلیک حذف کنید.

در صورتی که با این فایل ها زیاد آشنایی ندارید پیشنهاد ما پشتیبان گیری قبل از حذف دستی فایل های هسته وردپرس می باشد تا در صورت بروز هرگونه مشکل احتمالی بتوانید وبسایت خود را به وضعیت قبلی برگردانید

اطلاعات بیشتر و دانلود افزونه Old Core Files  از مخزن وردپرس

منبع: بیگ تم

گفتگو کنید

1 نظر

نظر دهید