آموزش درج تاریخ آپدیت مطالب در وب سایت وردپرس

سلام و درود فراوان خدمت شما عزیزان . امیدوارم که حالتون خوب باشه و با ما با این اموزش همراه باشید . دوستان عزیز شما مدیران وب سایت ها باید به این نکته توجه داشته باشید که وقتی محصول یا نوشته ای در سایت خود را بروز می کنید لازم است که تاریخ بروز رسانی و آپدیت ان را هم مشخص کنید تا کاربران شما متوجه این موضوع شوند و هر بار که آپدیت جدیدی را ارائه می کنید تاریخ آن را در کنارش ثبت کنید تا کاربران دچار اشتباع نشوند ، که برای انجام این کار شما می توانید از قطعه کد وردپرسی که در این زمینه می باشد استفاده نمایید و در این بخش از آموزش وردپرس برای شما این قطعه کد را معرفی می کنیم ، پس با ادامه آموزش وردپرس حتما با ما همراه شوید .

آموزش درج تاریخ آپدیت مطالب در وب سایت وردپرس

دوستان عزیز قرار دادن تاریخ آپدیت مطالب در وب سایت وردپرس یک امر ضروری می باشد ، برای مثال شما پس از ارائه قالب وردپرس بعد از مدتی می خواهید آپدیت این قالب را ارائه دهید و منتشر کنید ، پس بهتره که در مطالب خود از تاریخ آپدیت مطالب استفاده نمایید تا از این طریق کاربران شما هم متوجه این موضوع شوند و سردرگم نشوند و برای پیدا کردن اپدیت قالب مورد نظر خود لازم نباشد کل سایت را جست و جو کنند و همانطور که در ابتدای اموزش گفتم شما برای انجام این کار نیاز به یک قطعه کد وردپرس دارید که در این اموزش با آن اشنا می شوید و حال برای انجام این کار لازم است در ابتدا یک نسخه ی پشتیبان تهیه نمایید تا در صورت بروز مشکل بتوانیدبازگردانی کنید و وب سایت را به حالت قبل برگردانید و برای شما مشکلی پیش نیاید حال برای شروع کار به صورت زیر عمل نمایید :

برای نمایش تاریخ آپدیت مطالب در وردپرس باید شما به پنل وردپرس خود به مسیر نمایش » ویرایشگر فایل های index.php و single.php  بروید و آنها را ویرایش کنید و در بین حلقه نمایش پست ها از قطعه کدهای زیر استفاده کنید :

  ?php the_modified_time('j F Y');?   

حال اگر شما می خواهید تاریخ به صورت شمسی نشان داده شود باید افزونه wp jalali رو دانلود کنید و در وب سایت خود نصب و فعال سازید و در این بین شما می توانید با استفاده کد نویسی یک حالت شرطی پیشرفته برای مطلب آپدیت شده به صورت تاریخ انتشار + ویرایش بنویسید که در وب سایت نمایش داده شود و اگر پستی ویرایش نشده بود تنها تاریخ انتشار آن منتشر شود و این قطعه کد به صورت زیر می باشد :

  ?php if (get_the_modified_time() != get_the_time()) : ?   منتشر شده در تاریخ: ?php the_time('F jS, Y'); ? at ?php the_time('g:i a'); ?, آخرین بروزرسانی: ?php the_modified_time('F jS, Y'); ? در ?php the_modified_time('g:i a'); ?    ?php else: ?   منتشر شده در تاریخ: ?php the_time('F jS, Y'); ? at ?php the_time('g:i a'); ?  ?php endif; ?   

خب دوستان عزیز آیا شما از این قطعه کد در وب سایت خود استفاده کردین تا کاربران خود را از آپدیت مطالب تون آگاه سازید ؟ و آنها به راحتی بتوانند به آپدیت های جدید قالب و افزونه های وردپرس دسترسی داشته باشند ؟ اگر شما عزیزان سوالی نداشته باشین این آموزش به پایان رسید و امیدوارم که این مورد استفاده شما قرار گرفته باشد و اگر سوالی داشتین حتما با ما در میان بگذارید . از همراهی شما عزیزان هم کمال تشکر را دارم ، حتما با سری آموزش های وردپرس بیگ تم با ما همراه شوید . با آرزوی موفقیت روز افزون و سلامتی برای شما دوستان .

پیروز و موفق باشید .

منبع : بیگ تم مرجع آموزش های هک وردپرس و قالب وردپرس و آموزش امنیت وردپرس