آموزش ساخت ماشین حساب برای سایت وردپرس

سلام و عرض ادب خدمت شما همراهان عزیز . امیدوارم که حالتون خوب باشه . دوستان عزیز به نظر شما افزودن یک ماشین حساب به سایت وردپرس می تواند به کاربران وب سایت شما کمک کند یا نه ؟ شاید این سوال برای شما عجیب باشد که این کار چطور ممکنه ؟ ولی جای تعجب نداره وردپرس همیشه برای انجام هر کاری یک راه حل دارد . در این آموزش وردپرس هم برای شما افزونه ای را معرفی می کنم که با استفاده از آن بتوانید یک ماشین حساب در سایت وردپرس خود قرار دهید ، پس با این اموزش وردپرس با ما همراه باشید .

آموزش ساخت ماشین حساب برای سایت وردپرس

دوستان عزیز در سایت هایی که در دارای بخش های محاسباتی می باشند وجود یک ماشین حساب لازم می باشد تا از این طریق به کاربران خود کمک کنید و لازم نباشد انها محاسبات خود را از طریق ماشین حساب سیستم انجام دهند و با ایجاد یک فرم در وب سایت خود انها بتوانند به صورت اتوماتیک کارهای محاسباتی خود را انجام دهند . فرم محاسباتی یک نوع افزونه ای است که فرمی را ایجاد می کند و نتیجه ی آن را در وب سایت می توان دید و کاربران شما می توانند به راحتی محاسبات خودشان را انجام دهند . حتما برای شما هم جالب شده ، پس بهتره که افزونه را از لینک زیر دریافت کنید :

دانلود افزونه Calculated Fields Form
افزونه را دانلود کنید و در وب سایت خودتون نصب کنید و سپس افزونه وردپرس را فعال سازید تا سراغ تنظیمات افزونه برویم . وقتی افزونه را فعال کردین ، می توانید گزینه ی Calculated Fields Form را در پنل وردپرس خودتون مشاهده کنید و در این صفحه ی تنظیمات شما می توانید ۵ نوع مختلف ماشن حساب مشاهده کنید که می توانید انها را انتخاب کنید و وارد صفحه ی تنظیمات آن شوید و به دلخواه تغییراتی را ایجاد نمایید و در انتها پس از تنظیمات به شما کد کوتاهی داده می شود که می توانید آن را در بخش ویرایشگر وردپرس تون قرار دهید تا ماشین حسابی را که تنظیم کرده اید در وب سایت نمایش داده شود .

شما با کلیک بر روی گزینه ی setting می توانید وارد تنظیمات هر یک از ماشین حساب ها شوید و وقتی به صفحه ی setting رفتید ، در این صفحه سه تب مشاهده می کنید که به ترتیب برای افزودن فیلد ، تنظیمات فیلد و تنظیمات فرم می باشد و شما می توانید فرمی را که ایجاد می کنید در همین صفحه در سمت راست مشاهده کنید و شما می توانید به تنظیمات این سه تب بپردازید و ماشین حساب شخصی برای خود طراحی نمایید .

در ادامه ی تنظیمات در پایین صفحه بخش Define texts را مشاهده می کنید ، که باید در این بخش از تنظیمات برچسب دکمه های قبل و بعد را تعیین نمایید و تنظیمات گزینه های مختلف این بخش را انجام دهید و سپس به سراغ تنظیمات بخش Validation setting بروید که این بخش مربوط به تنظیمات کاراکترها می باشد و عملیاتی که باید در ماشین حساب صورت گیرد را تعیین می کنید و دقت کنید در هر مرحله اگر نوشته های شما به صورت علامت سوال در امد باید به تنظیمات Utf-8 دقت کنید ، دوستان شما باید در این صفحه فقط به تنظیمات ماشین حساب بپردازید و در نهایت تغییرات را ذخیره نمایید . سپس برای نمایش ماشین حساب در وب سایت باید به بخش افزودن برگه و یا نوشته بروید و قطعه کدی که برای نمایش ماشین حساب دریافت کرده اید در این بخش کپی کنید و انتشار دهید تا بتوانید این فرم محاسباتی را در سایت وردپرس خود مشاهده کنید .

دوستان اگر شما می خواهید ماشین حساب هایی با ظاهری زیباتر داشته باشید باید نسخه ی پرمیموم این افزونه را خریداری نمایید . آموزش وردپرس امروز به پایان رسید از همراهی شما دوستان متشکرم . با معرفی قالب های وردپرس بیگ تم با ما همراه باشید .با آرزوی موفقیت روز افزون برای شما همراهان محترم

منبع : بیگ تم ارائه دهنده قالب وردپرس تفریحی و سئو وردپرس