آموزش مبارزه با اسپمرها در وردپرس

سلام و عرض ادب خدمت شما دوستان محترم . حالتون چطوره ؟  امیدوارم که روز خوبی را شروع کرده باشد . در این اموزش وردپرس هدف ما جلوگیری از ورود اسپمرها به وب سایت وردپرسی شما می باشد و اینکه نگذاریم آنها دسترسی راحتی به سایت شما داشته باشند . امروز یک افزونه کپچای حرفه ای را برای شما معرفی می کنیم که از شر اسپمرها در امان باشید ، پس با اموزش مبارزه با اسپمرها با افزونه Advanced noCaptcha reCaptcha با ما همراه باشید .

آموزش مبارزه با اسپمرها در وردپرس

حتما همه ی شما مدیران عزیز در وب سایت خود با اسپمرها روبرو شده اید و مخصوصا در زمان هایی که شما فرم هایی برای عضویت در وب سایت خود قرار می دهید و در این زمان ربات های بسیاری ساخته می شود که با اسامی عجیبی در وب سایت شما عضو شوند و همچنین این ربات ها می توانند دیدگاه هایی را برای شما ارسال کنند و این موضوع برای هر مدیری به حتم ازار دهنده می باشد و باید به دنبال راه حل هایی برای مقابله با ثبت نام و همچنین ارسال دیدگاه از سمت ربات ها بود که در این زمینه راه حل های بسیاری ارائه شده است که یکی از مرسوم ترین و جدید ترین این روش ها استفاده از کد کپچای می باشد . کپچای که به صورت کدهایی می باشد که در هنگام ارسال پیام یا عضویت و یا …….. از کاربر خواسته می شود که کد امنیتی را وارد کند و تا سیستم به کاربر اجازه ی ارسال پیام و یا کار مورد نظر  را بدهد . اگر شما دوستان به خاطر داشته باشید در آموزش های بعدی بیگ تم به معرفی افزونه noCAPCHA reCAPTCHA می پردازیم و این افزونه عملکرد متفاوتی دارد که بدون وارد کردن کد امنیتی ، می تواند تشخص دهد که وارد کننده اطلاعات ، ربات می باشد و یا انسان !!!!!! و پس از تلاش برنامه نویسان و متخصصان وردپرس افزونه ی حرفه ای تری ارائه شد که در این آموزش وردپرس تصمیم به معرفی و اموزش آن داریم ، پس به ادامه اموزش دقت نمایید .

افزونه وردپرس Advance noCAPTCHA reCAPTCHA
در ابتدای راه مث همیشه لازمه که شما این افزونه وردپرس را دانلود کنید ، پس به لینک زیر مراجعه کنید و افزونه مورد نظر را دریافت نمایید . در مورد  عملکرد افزونه می توان گفت که در فرم های عضویت در وب سایت ، فرم تماس ، نظرات و دیدگاه ها و همچنین در بخش های ورود به وب سایت و سایر بخش های دیگری که از نظر شما مهم می باشد  که باید از ورود اسپم ها جلوگیری کنید ، می توانید از این کدکپچای استفاده نمایید .
دانلود افزونه Advance noCAPTCHA reCAPTCHA

پس از دانلود و نصب افزونه در پنل وردپرسی خود ، آن را فعال سازید و در ادامه نوبت به تنظیمات افزونه مورد نظر می رسد . از نوع تنظیمات آن می توان به مواردی هم چون تغییر زبان ، تغییر در تم یا پوسته وردپرس ، تغییر در پیام های خطا و موارد دیگر اشاره کرد . پس از فعال سازی افزونه شما می توانید تنظیمات ان را با عنوان Advance noCAPTCHA در پنل وردپرس خود مشاهده کنید که شامل دو زیر منو setting و Instruction می باشد که در ابتدا به تنظیمات گزینه ی setting می پردازیم که اهمیت بیشتری دارد و می توان گفت شامل تنظیمات اصلی افزونه می باشد  :

بررسی گزینه ی Setting :
دو گزینه ی ابتدایی تنظیمات یعنی Site key و Secret key به گوگل مربوط می باشد ، که شما با مراجعه به لینک get from google باید دو کد مورد نظر را پیدا کنید و در کادرهای مقابل آن یادداشت نمایید . گزینه ی بعدی در این صفحه language می باشد ، که در اینجا زبان مورد نظر خودتون را انتخاب می کنید ، گزینه ی بعدی یعنی theme دارای دو تا زیر گزینه ی light و Dark می باشد که شما یکی از انها را انتخاب نمایید . گزینه ی بعدی Error message است که در اینجا خطایی را که در زمان نپذیرفتن فرستاده می شود را نمایش می دهد و شما می توانید این پیام را تغییر دهید و برای زمانی می باشد که افزونه به ربات و یا کاربر واقعا شک می کند که در این موقع کپچای نوشتاری نیز نمایش می دهد . گزینه ی بعدی Show Captcha می باشد و از شما دوستان سوال می کند که از این افزونه در چه بخش هایی می خواهید استفاده کنید که شما می توانید متناسب با نیازتون بخش های مختلف را انتخاب کنید و می توانید تیک تمامی گزینه ها را بزنید و در انتها شما می توانید مشخص کنید که برای کاربرانی که وارد سایت شده اند دیگر در بخش های مختلف لازم به وارد کردن کد کپچای نباشد .

بررسی تنطیمات گزینه ی Instuction :

و در نهایت در این بخش  دو دستور را برای فرم تماس ۷ و فرم های پیش فرض وجود دارد که شما می توانید از کدهایی که در این بخش وجود دارد برای این بخش ها  استفاده نمایید .

دوستان عزیز تنظیمات فوق را انجام دهید و آنها را ذخیره نمایید و در نهایت به وب سایت خود بروید و نتیجه تغییرات و نصب افزونه را مشاهده کنید . دوستان عزیز این اموزش وردپرس به پایان رسید از همراهی شما عزیزان کمال تشکر را دارم ، با سری آموزش های بیگ تم با ما همراه شوید . با آرزوی موفقیت روز افزون و سلامتی برای شما همراهان بزرگوار

پیروز و مانا باشید .

منبع : بیگ تم ارائه دهنده قالب نمونه کار وردپرس و قالب تفریحی وردپرس