استفاده از فیلم به جای تصاویر شاخص در وردپرس با Featured Video Plus

تصاویر شاخص یکی از عناصر مطالب در وردپرس می باشند که اکثر شما وردپرسی های محترم با آن آشنایی دارید . تصاویر شاخص به تصاویر با سایز مشخص گفته می شود که در کنار مطالب شما استفاده می شوند . شاید استفاده از ویدئو و فیلم به جای نمایش تصاویر مطالب شما را جذاب تر کند ! در این مطلب قصد داریم به شما آموزش دهیم که چگونه می توان در سایت وردپرسی ، بجای استفاده از تصاویر شاخص از فیلم استفاده کرد . اگر سایت شما با فیلم مرتبط است و در آن به انتشار فیلم ها می پردازید و یا بخشی از سایت شما به انتشار فیلم مربوط می شود ، در ادامه این مطلب با ما همراه باشید .

استفاده از فیلم به جای تصاویر شاخص در وردپرس با Featured Video Plus
برای اینکار ابتدا شما به افزونه ی Featured Video Plus نیاز دارید که نام افزونه ای برای استفاده از فیلم بجای تصاویر شاخص می باشد . این افزونه با توابع خاص خود به شما امکان نمایش فیلم بجای تصاویر شاخص را می دهد . همچنین به کمک این افزونه شما قادر به تعیین استفاده از تصاویر موجود در مطالب در صورت عدم وجود تصویر و یا فیلم خواهید بود . پس از نصب و فعال سازی این افزونه ، در منوی پیشخوان وردپرس شما تنظیمات این افزونه ظاهر می شود .
در بخش Displaymode باید تعیین کنید که در چه صورتی ویدئو جایگزین تصویر بندانگشتی شود ، می توانید از گزینه ی اول که به معنای جایگزین کردن خودکار فیلم با تصویر شاخص است ، استفاده کنید .
در بخش Display Conditions حالتی است که با آن می توانید فیلم شاخص را در صفحه اصلی ، برگه ها ، نوشته های و … استفاده کنید .
در بخش Video sizing می توانید تعیین کنید که در صورت ورود کاربر با گوشی یا دستگاه های جانبی تغییر سایز دهد یا خیر ! در واقع در این قسمت واکنش گرایی ( Responsive ) فیلم را مشخص می کنید .
بخش Video Align محل نمایش فیلم می باشد که می توانید تعیین کنید در طرف راست ، چپ و یا واسط باشد .
بخش Default arguments برای انجام تنظیمات پخش خودکار با ایجاد محدودیت به کار می رود .
برای استفاده از افزونه می توانید از کد میانبر [featured-video-plus] کنید و یا از توبع زیر در پوسته ی خود استفاده نمایید :

 //shortcodes [featured-video-plus] [featured-video-plus width=300] // php functions the_post_video($size) has_post_video($post_id) get_the_post_video($post_id, $size) get_the_post_video_url($post_id) get_the_post_video_image($post_id) get_the_post_video_image_url($post_id) 

موفق باشید .

<!–

–>

<!–!
–>

لطفا چند ثانیه زمان بگذارید !


اگر این مطلب مورد استفاده شما بود لطفا امتیاز خودتان را از ۵ به ما بدید . با تشکر فراوان

1 ستاره میدم به نوشته2 ستاره میدم به نوشته3 ستاره میدم به نوشته4 ستاره میدم به نوشته5 ستاره میدم به نوشته ۱ رای

Loading…

گفتگو کنید

2 نظر

نظر دهید