اضافه کردن نظرات فیسبوک به جای نظرات وردپرس

اضافه کردن نظرات فیسبوک به جای نظرات وردپرس

اضافه کردن نظرات فیسبوک به جای نظرات وردپرس

آیا شما هم به دنبال راهی برای اضافه کردن نظرات فیسبوک در سایت وردپرس خود هستید؟ فیسبوک بزرگترین شبکه اجتماعی در جهان است. به همین دلیل سایت های شناخته شده ای مانند تک کرانچ از سیستم نظر سنجی فیسبوک به جای سیستم نظر سنجی پیش فرض وردپرس استفاده می کنند. در این مقاله نحوه نصب و راه اندازی سیستم نظر سنجی فیسبوک در وردپرس را به شما آموزش خواهیم داد.

قبل از شروع اجازه دهید نگاهی به این موضوع که چرا هر کسی مایل است از نظرسنجی پیش فرض وردپرس به جای نظرسنجی در فیسبوک استفاده کند داشته باشیم؟

جوانب مثبت و منفی استفاده از نظرسنجی فیسبوک در وردپرس

یکی از مزایای بارز استفاده از نظرسنجی فیسبوک این است که بازدید از سایت شما را در شبکه جهانی فیسبوک افزایش می دهد. وقتی کاربران در حال گذاشتن نظرات خود در وب سایت شما هستند هم زمان می توانند این نظرات را با دوستان خود نیز به اشتراک بگذارند که این خود باعث ایجاد طیف پتانسیل بزرگی برای افزایش ترافیک وب سایت است.

یکی دیگر از مزایای استفاده از سیستم نظرسنجی فیسبوک، حذف عامل ناشناس ماندن است. بنابراین کمتر احتمال دارد که کاربران نظرات اسپم شده خود را در زیر پست قرار دهند ، چون ممکن است به پروفایل فیسبوک آنها گره خورده شود.

با این حال این سیستم همچنان دارای یک عیب بزرگ است؛ بسیاری از کاربران تمایل ندارند با پروفایل فیسبوک خود نظرهای خود را اعمال کنند بعبارت دیگر می خواهند ناشناخته باشند.

برخلاف سیستم های نظرسنجی دیگر مثل Disqus ، نظرسنجی فیسبوک در نظرات وردپرس شما ذخیره و یا همگام سازی نمی شود؛ بلکه در مجموع جایگزین نظرات وردپرس می شوند. نظرات قدیمی که در وردپرس وجود داشته، قبل و یا بعد از نظرات فیسبوک ظاهر خواهد شد. اکنون که با جوانب مثبت و منفی آشنا شدید اجازه دهید نگاهی به نحوه نصب نظرات فیسبوک در وردپرس داشته باشیم.

نصب و راه اندازی سیستم نظرات فیسبوک در وردپرس

اولین گام، نصب و فعالسازی این افزونه است. بعد از فعالسازی لازم است صفحه  تنظیمات » نظرات فیسبوک را برای پیکربندی این افزونه بررسی کنید.

تنظیمات افزونه

به منظور استفاده از سیستم نظردهی فیسبوک در سایت خود باید یک برنامه فیسبوک ایجاد کنید.اگر قبلا این برنامه را برای سایت خود ایجاد کرده بودید می توانید از این آیدی در اینجا استفاده کنید.در غیر ایتصورت نیاز به ایجاد یک برنامه جدید دارید.برای انجام اینکار صفحه برنامه را باز کرده apps.facebook.com و روی گزینه ایجاد برنامه جدید کلیک کنید. مشخصات خود را در قسمت های مربوطه وارد کرده و گزینه ایجاد آیدی را فشار دهید.

آیدی

آیدی شما برای استفاده از این برنامه ساخته شد. برنامه مستقیما شما را به داشبورد خواهد برد. آیدی شما در این قسمت نمایش داده می شود. آیدی را در قسمت تنظیمات افزونه کپی کنید. قبل از کار باید برنامه را در وب سایت خود پیکربندی کنید. بر روی لینک تنظیمات و سپس دکمه اضافه کردن add platform کلیک کنید.

تنظیمات

یک پنجره جدید بر روی صفحه نمایش ظاهر می شود.با کلیک بر روی وب سایت، برنامه رابعنوان پلت فرم خود انتخاب کنید.

پلت فرم

یک بخش جدید وب سایت، برای وارد کردن آدرس سایت وردپرس در صفحه تنظیمات اضافه می شود.

برنامه

بعد از ذخیره تنظیمات می نوانید  آیدی خود را در قسمت صفحه تنظیمات افزونه سایت وردپرس کپی کنید. این سیستم نظرسنجی با یک مجموعه جامع از گزینه ها همراه است.

تنظیمات پیش فرض باید برای اکثر سایت ها کار کند. با این حال می توانید تنظیمات را مطابق میل خود تغییر دهید. برای اعمال تغییرات ، دکمه ذخیره تنطیمات را فشار دهید. هم اکنون وب سایت شما برای نظردهی از طریق فیسبوک آماده است.

پیش نمایش

تعدیل نظرات در  فیسبوک

با ورود به حساب کاربری فیسبوک خود نظرهای جدید برای شما اعلان می شود. می توانید برای پیدا کردن لینک ابزار نظرات فیسبوک به صفحه تنظیمات افزونه بروید.

اعتدال

همچنین می توانید دیدگاه جدید مدیران را با کلیک کردن بر روی لینک تنظیمات به نظرات اضافه کنید.

اضافه کردن

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام میهن وردپرس عضو شوید.

رضا حسینی راد
از سال ۸۶ در زمینه طراحی سایت ، سئو و وردپرس فعالیت می کنم.در حال حاضر مدیریت تیم میهن وردپرس رو بر عهده دارم و سعی می کنم هر روز مقالات و تجربیاتم در مورد وردپرس رو اینجا با شما به اشتراک بگذارم.

  • instagram
  • فیسبوک
  • گوگل پلاس