افزایش امکانات بخش نظرات وردپرس با افزونه De:comments

افزایش امکانات بخش نظرات وردپرس با افزونه De:comments

افزایش امکانات بخش نظرات وردپرس با افزونه De:comments

تابه حال وب سایت هایی را که به شما پیشنهاد نظرسنجی، به اشتراک گذاری های اجتماعی به همرا ه ویژگی های خوب دیگر می دهند را دیده اید؟ آیا شما هم می خواهید این کار را در وردپرس خود انجام دهید؟ در این مقاله به شما نشان خواهیم داد که چطور پیشنهاد و نظرات وردپرس خود را به وسیله De:comment بهتر نشان دهید. توجه داشته باشید این افزونه رایگان نیست و این مقاله صرفا جهت آشنایی شما با این افزونه نوشته شده!

پیش نمایش

De:comments چیست و چرا به آن نیاز دارید؟

De:comments یک افزونه وردپرس هست که به شما طیف وسیعی از ابزارها، جهت افزایش مشارکت در سایت ارائه می دهد. ارائه چند مورد از راه کارهایی که کاربران شما می توانند با این افزونه انجام دهند:

  • کابران می توانند از امکانات ورود اجتماعی از طریق حساب های اجتماعی خود استفاده کنند.
  • کاربران می توانند در نظر سنجی ها شرکت کنند.
  • می توان نظرات را در صفحه های اجتماعی به اشتراک گذاشت.
  • کاربران می توانند در نظرهای خود فیلم، عکس و … اضافه کنند.
  • می توانید با ارائه جوائز، کاربران خود را برای بازگشت به سایت تشویق کنید.

بسیاری از این امکانات را می توانید به استفاده از افزونه های ترکیبی دیگر اضافه کنید که پیچیدگی های مربوط به خودش را هم دارد. De:comments یک بسته کامل را برای استفاده و راه اندازی آسان فراهم می کند.

راه اندازی De:comments در وردپرس

اولین گام تهیه این افزونه است؛ که هزینه آن تنها برای یک سایت، به همراه پیشتیبانی و آپدیت یکساله ۵۰$ می باشد.مرحله بعد نصب و فعالسازی این افزونه است. پس از فعالسازی به برگه  نظرات » de:comments برای پیکربندی افزونه بروید.

راه اندازی افزونه

در بخش تنظیم نظرات اولین گزینه برای نشان دادن یا مخفی کردن لوگوی این افزونه در زیر فرم نظرات است. می توانید تیک این کادر را برای از بین بردن لوگو و لینک آن از زیر فرم خود بردارید. گزینه بعد امکان مکالمه به کاربران خواهد داد.  به اینصورت که میتوانند به نظرات دیگران پاسخ دهند.

بعد از آن گزینه ویرایش زمان یا حذف نظرات را داریم.گزینه بسیار مفیدی است برای اینکه کاربران در یک مدت زمان معین نظرات خود را ویرایش و یا حذف کنند.

بطور پیش فرض فرم نظر سنجی بعد از نظرات، در پایین برگه قرار دارد. تنظیمات این افزونه به شما اجازه می دهد جعبه نظر سنجی در بالا قرار دهید مثل Disqus  و Livefyre .

گزینه بعدی گزینه مهمی است که توصیه می شود حتما به آن توجه شود. این گزینه امکان حذف یا اضافه کردن فرم لینک nofollow را که توسط نظرات وبسایت وردپرس شما اضافه شده است را می دهد. بطور پیش افزونه گزینه nofollow برای تمامی نظرات انتخاب کرده است. بطور قاطع توصیه می شود گزینه  nofollow را برای نگهداری زیر نظرات اسپم، انتخاب کنید.

لینک نظرات

در گزینه بعدی شما قادر به انتخاب تعداد نظرات در هر صحفه نمایش با استفاده از اسکرول بی نهایت برای بارگیری نظرات خواهد بود.

اضافه کردن ورود با شبکه های اجتماعی در نظرات وردپرس با استفاده از De:comments

نظرات اجتماعی

انتخاب بعدی تنظیمات این افزونه، برچسب اجتماعی است.در اینجا امکانات اجتماعی  افزونه را پیکربندی میکنید.برای فعال کردن لوگین اجتماعی، نیاز به نصب و راه اندازی افزونه سیستم اجتماعی دارید. می توانید شبکه های اجتماعی را که می خواهید در گفت و گو نمایش داده شوند انتخاب نمایید. De:comments  شبکه اجتماعی زیادی را مثل فیسبوک، تویتر، گوگل پلاس و … حمایت می کند.

امکانات اجتماعی

فعال کردن رای گیری نظرات در وردپرس با استفاده از De:comments

بخش رای گیری این افزونه به شما اجازه فعالسازی یک سیستم رای گیری نظرات را می دهد.شما می توانید حداقل تعداد امثال مورد نیاز برای مجموعه ای از نظرات را در قسمت بالا به نمایش بگذارید.همچنین امکان نمایش نظرات با رای بالاتر در قست بالا و نظرات منفی در قسمت پایین را می دهد. اگر مایل به انجام این کار نیستید می توانید این ویژگی را غیرفعال کنید.

رای نظرات

اضافه کردن اشتراک نظرات در وردپرس با De:comments

عضویت کاربران در نظرسنجی ها راه بسیار خوبی برای حفظ کاربران در آینده است. این افزونه به کاربران اجازه عضویت در نظرسنجی درباره یک پست یا پاسخ به نظرات انتخاب شده را می دهد.

اشنراک نظرات

اضافه کردن نشانه برای نظرات وردپرس

این افزونه  به شما اجازه میدهد که نشانه هایی برای دستاوردهای کاربران اضافه کنید. در حال حاضر سه نوع از دستاوردهایی که می توانید به نشانه ها اختصاص دهید وجود دارد:

  1.  تعداد نظرات مثبت از پیش تعریف شده
  2. تعداد نظرات منفی از پیش تعریف شده
  3. ارسال تعداد معینی از نظرات

امید است در آینده دستاوردهای بیشتری به ورژن های جدید افزونه اضافه شود.مثل کاربران با تعداد X از اشتراک گذاری های اجتماعی یا کاربرانی که نظر مثبت یا منفی می دهند و …

badges-for-comments-1

سفارشی کردن هشدار نظرات از طریق ایمیل

در بخش آخر، تنظیمات هشدار این افزونه را خواهیم داشت. در اینجا شما می توانید ایمیل ها را توسط این افزونه برای اشتراک نظر سفارشی کنید. هشدار ایمیلی نظر بطور پیش فرض کار خوبی است در صورت تمایل می توانید آن را به میل خود سفارشی کنید.

تنظیمات اطلاعیه

اگر کاربران هشدار های مربوط به نظرات را در ایمیل خود دریافت نمی کنند، راهنمایی ما درباره رفع مشکل ارسال ایمیل وردپرس را ببینید.

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام میهن وردپرس عضو شوید.

instagram

  • فیسبوک
  • گوگل پلاس