افزایش سرعت سایت وردپرسی

speed-up-wordpress-site

Speed up WordPress site

فکر میکنید سرعت وبسایت شما زیاد مهم نیست؟

دوباره فکر کنید

هر ثانیه تاخیر در لود صفحه برابر است با:

  • ۱۱% نمایش صفحه کمتر
  • ۱۶% کاهش رضایت مشتری
  • ۷% کاهش در ارتباط (source: Aberdeen Group)

آمازون هم به این مشکل پی برد و با افزایش هر ۱۰۰ میلی ثانیه ۱% سود شرکتش را افزایش داد.

شرکت Walmart با انجام این عمل برای هر ثانیه ۲درصد بازخوردش را افزایش داد.

walmart

افزایش سرعت سایت وردپرسی

فقط این نیست یک تحقیق شرکت Akamai نشان داد که:

  • ۴۷% مردم انتظار دارد صفحات وب کمتر از دو ثانیه باز شود
  • ۴۰% اگر لود صفحه بیشتر از ۳ ثانیه طول بکشید از دیدن آن صفجه صرف نظر میکنند
  • ۵۲% مردم میگوید بازشدن سریع صفحات تجارت الکترونیک خیلی تاثیر زیادی در بازخورد خریدشان دارد

اما طبق گزارش Radware میانگین لود صفحات وب ۲۲% بیشتر شده است که الان ۷٫۷۲ ثانیه شده است که خیلی از آن آمار ۲ ثانیه بیشتر است.

وقتی که صفحه وب باز می شود مروگر مجبور می شود برای هر نوع سند یک درخواست ای ارسال کند این اسناد میتواند images, stylesheets, scripts, Flash, etc باشد. حالا ما برای افزایش سرعت لود این درخواست ها را کاهش دهیم.

بهترین حالت برای یک سرور معمولی سرعت پاسخگویی زیر ۲۰۰ میلی ثانیه هست ولی بعضی مواقع این سرعت پاسخ گویی با توجه به مشکلات داخلی سرور افزایش پیدا میکند و خروجی باعث کاهش سرعت لود صفحات می شود.

صفحات بزرگ با سایز بالای ۱۰۰ کیلوبایت عموما باعث کاهش سرعت لود می شود یک از بهترین تکنولوژی ها برای کاهش آن استفاده از فشرده سازی هست مثلا Gzip

وقتی شما به صورت مداوم از یک سایتی بازدید میکنید یک سری از اسناد به صورت تکراری در مرورگر شما لود می شوند پس نیازی به لود دوباره آنها و یا درخواست دوباره آنها به سرور نیست میتوانند توسط مرورگر کش شده و دوباره استفاده شوند.

بعضی از ادیتور ها به صورت پیش فرض کدهای اضافی به صفحه اضافه میکنند و یا دخل صفحه وب کلی اطلاعات اضافه هست که شما به عنوان خواننده وب سایت نیازی به دیدن آنها ندارید و در عمل تاثیری بر خروجی صفحه ندارند پس این کدها میتوانند به صورت فشرده شده به کاربر نشان داده شوند.

واقعیت این است که وقتی بحث صفحه وب هست لزومی نیست تصاویر را با بیشترین کیفیت و حجم اصلی نشان دهیم. پس اگر تصاویر را بهینه کنیم کاربر این تغییرات را به سختی مشاهده خواهد کرد و یا شاید اصلا متوجه بهینه شدن تصویر نشود.

با بهینه کردن تصویر برای وب میتوان حجم یک تصویر را تا ۹۰% کاهش داد.

صفحات وب از استایل های تشکیل شده است که دو نوع مختلف دارد؛ یکی Inline دومی external.

در حالت عادی نوع خارجی آن بیشتر توصیه می شود چون باعث کاهش کد و حجم صفحات می شود. پس گذاشتن تمامی استایل ها در یک فایل و بهینه کردن آن باعث افزایش سرعت صفحه وب شما خواهد شد.

تک فایلی کردن لود استایل ها درسته باعث افزایش سرعت ولی میتوان با اولویت بندی کردن لود صفحات باعث افزایش سرعت صفحات شد یعنی در لود اولیه اول بخش های بالایی لود شود و در ادامه بخش های دیگر.

وجود تعداد بیشتر پلاگین ها نه تنها باعث کاهش سرعت لود می شود بلکه دربعضی موارد باعث بروز مشکلات امنیتی در سایت نیز میگردد.

Redirects ها باعث افزایش درخواست و افزایش لود صفحات می شود پس حدالامکان جلوی ریدارکت اضافی صفحات خودتان را بگیرید.

 

طراح وردپرس به شما کمک میکند که سرعت سایت خودتان را افزایش دهید کافیست از طریق لینک زیر اقدام به ثبت سفارش نمایید:

order

تضمین رتبه B و A در سایت معروف gtmetrix.com