افزونه به نمایش گذاشتن آخرین نوشته ها در وردپرس

با عرض سلام و روز خوش خدمت شما دوستان عزیز وردپرسی. امیدوارم که حالتون خوب باشه و مثل همیشه سلامت باشید و شاد تا یکی دیگه از آموزش های وردپرس را با من و دوستان عزیزم دنبال کنید. خب دوستان در این قسمت از آموزش وردپرس میخواهم به شما افزونه ای را بیاموزم که با کمک آن میتوانید آخرین نوشته هایی را که در وردپرس دارید را به نمایش بگذارید. پس با ما همراه باشید.

افزونه به نمایش گذاشتن آخرین نوشته ها در وردپرس

هر کسی برای ساخت سایت دلیل خاص خود را دارد مثلا یکی از این دلیل ها ایجاد پست و نوشته هاست. نوشته ها دسته بندی های خاصی دارند که هر کدام از آن ها در دسته های خاص خود قرار می گیرند و طبق خواسته ی ما در صفحه ی اول یا صفحات دیگر گذاشته میشوند. مطمئنا هر کدام از شما که با وردپرس کار میکنید قالب هایی را که در وردپرس طراحی شده اند را دیده اید که ابزارکی برای درست کردن نوشته های اخیر یا آخرین نوشته ها هستند و به شما این قابلیت را میدهند که به شکل سایدبار این قسمت را در قالب خود داشته باشید. اما خب دسته ای از قالب ها هم هستند که همچین موردی را ندارند.

خب برای استفاده از افزونه وردپرس اول از همه افزونه را نصب و فعال سازی میکنید. بعد از اینکه فعال کردید منویی با اسم Advanced recent post در نوار منوی وردپرسی شما ایجاد میشود که دارای تنظیمات افزونه است که در آموزش امروز آن را بررسی میکنیم.

در این قسمت گزینه ای با عنوان layouts را میبینید که از شما میخواهد معین کنید که نوشته های شما به چه شکل در ابزارک به نمایش گذاشته شود. کمکی که این قسمت به بهتر انتخاب کردن شما میکند این است که دموی هر کدام را برای شما به نمایش گذاشته است که هر کدام را که میخواهید انتخاب کنید. گزینه های مختلفی وجود دارد که یکی از این گزینه ها گذاشتن نوشته به همراه تصویر شاخص است. یکی دیگر از گزینه ها مشخص میکند که چه تعداد ستون و سطر در کنار هم قرار گیرند و همینطور اندازه ی تصویر را هم کنار پست از شما میپرسد. گزینه ی سوم یا post type نوع نوشته را تعیین میکند که نوشته ی شما از نوع نوشته و برگه و… باشد و در نهایت گزینه ی چهارم از شما نام نویسنده را میخواهد.

میتوانید برچسب های مهم و دلخواهتان را در قسمت برچسب ها وارد کنید. در قسمت دسته بندی ها باید دسته هایی را که با نوشته ارتباط دارند را مشخص کنید. در گزینه ی رنگ ها باید رنگ ابزارک را مشخص کنید در این قسمت میتوانید رنگ دلخواه خودتان را تعیین کنید و همچنین در زیر آن نیز میتوانید رنگ متن ها را مشخص کنید.

در گزینه ی Show date and time می توانید زمانبندی را بر طبق گزینه هایی که دارد در آخرین نوشته ها مشخص کند. در گزینه ی Date Format میتوانید نوع نمایش تاریخ را انتخاب کنید. اینکه تاریخ به چه شکلی به کاربر نمایش داده شود و در آخر میتوانید با زدن گزینه ی generate shortcode کد کوتاه شده ی این افزونه را درست کنید و در برگه ها بگذارید تا آخرین نوشته های دسته ای که مورد نظر شماست به همراه تنظیماتش نمایش داده شود. حالا اگر میخواهید به وسیله ی ابزارک در قسمتی از قالب خودتان قرار دهید میتوانید به بخش نمایش ابزارک ها برید و ابزارک مورد نیاز خودتون رو که مربوط به این افزونه است رو ببینید. به این ترتیب میتونید این قابلیت را برای وب سایت خودتون طراحی کنید.

دانلود افزونه Advanced Recent Posts

خب دوستان خیلی خوشحالم از اینکه با یکی دیگه از آموزش های وردپرس در خدمتتون بودم امیدوارم که تونسته باشید از این آموزش بهره ی لازم رو ببرید و این آموزش تونسته باشه براتون مفید باشه. اگه میخواید با قالب وردپرس جدید و پوسته وردپرس جدید آشنا بشید توی آموزش های بعد ما را همراهی کنید. موفق و پیروز باشید.

منبع : بیگ تم ارائه دهنده قالب وردپرس خبری و امنیت وردپرس