افزونه حذف کدهای کوتاه در وردپرس

سلام و عرض ادب خدمت شما همراهان عزیز . دوستان عزیز در این آموزش وردپرس با شما همراه هستم که برای شما عزیزان افزونه ای را معرفی کنم که با استفاده از این افزونه وردپرس بتوانید کدهای کوتاه اضافی و بی استفاده در سایت وردپرس خود را حذف نمایید ، پس ادامه این آموزش کوتاه را از دست ندهید .

افزونه حذف کدهای کوتاه در وردپرس

دوستان وقتی شما قالب وردپرس خود را تغییر دهید احتمالا کدهای کوتاه در قالب قبلی با این قالب جدید همخوانی ندارد و در هنگام نمایش قالب این کدها نمایش داده می شود که صحنه ی جالبی ندارد و به این دلیل هست که در قالب جدید کدهای کوتاه شما تعریف نشده اند ، پس باید شما اقدام نمایید و این کدها را حذف کنید که برای حذف نمودن این کدها دو راه در پیش رو دارید که می توانید تک تک بررسی نمایید و این کدها را حذف کنید و یا این که تمامی این کدها را باهم یکجا پاک کنید که این بسته به نظر شماست!!!!!

و در این آموزش وردپرس برای شما دو روش بیان می کنم که بتوانید به صورت یکجا و خودکار کدهای اضافی در سایت خود را حذف نمایید که روش اول استفاده از کدکوتاه وردپرس و روش دوم استفاده از افزونه وردپرس می باشد که حتما با روش اول آشناییت دارید و در اموزش های قبلی بیگ تم به این موضوع پرداخته شده است و برای یاداوردی دوباره این کد را برای شما معرفی می کنم

روش اول : استفاده از کد کوتاه
در این روش شما باید فایل functions.php قالب وردپرس خود را باز کرده و کد زیر را در ان قرار دهید ، شما باید قسمت shortcodetag در این کد را با تگ اختصاصی کد کوتاه خود جایگزین نمایید و برای اینکه شما بخواهید تک تک کدهای کوتاه را مخفی یا حذف نمایید باید این کد را تکرار نمایید :

  add_shortcode( 'shortcodetag', '__return_false' );   

روش دوم : استفاده از افزونه Remove Orphan Shortcodes
شما می توانید برای حذف کدهای اضافی در وب سایت خود از این افزونه وردپرس استفاده کنید که برای این کار لازمه شما این افزونه را دریافت نمایید و در سایت خود نصب و فعال سازید و تا این افزونه به صورت خودکار تمامی کدهای سایت شما رو مورد بررسی قرار دهد و در صورت وجود کدهای اضافی انها را حذف کند

دانلود افزونه Remove Orphan Shortcodes

و می توانید به راحتی با فعال سازی این افزونه ، کدهای کوتاه از کار افتاده مربوط به افزونه ها وقالب وردپرس قبلی را شناسایی و غیر فعال سازید . خب دوستان عزیز امیدوارم توانسته باشم با استفاده از این اموزش وردپرس مشکل شما را رفع کرده باشم . از همراهی تون سپاسگزارم . با ما همراه باشید .

موفق و پیروز باشید

منبع: بیگ تم مرجع آموزش وردپرس و قالب وردپرس و افزونه وردپرس