افزونه ی NO CAPTCHA reCAPTCHA در وردپرس

سلام و خسته نباشید خدمت شما دوستان خوبم . حالتون چطوره ؟ دوستان عزیز در آموزش مبارزه با اسپمرها در وردپرس اگر به خاطر داشته باشید افزونه ای را معرفی کردیم که قرار شد در آموزش جداگانه ای به معرفی آن و تنظیماتش بپردازیم و در این اموزش وردپرس می خواهم عملکرد افزونه NO CAPTCHA reCAPTCHA را بررسی کنیم و شما با توجه به عملکرد این افزونه ، تصمیم بگیرید که برای وب سایت شما می تواند مفید باشد یا نه ؟ پس با اموزش افزونه NO CAPTCHA reCAPTCHA در وردپرس با ما همراه شوید .

افزونه ی NO CAPTCHA reCAPTCHA در وردپرس

استفاده از کدهای کپچای یکی از راه های مبارزه با اسپم ها می باشد که حتما همه ی شما دوستان از این کدها در بخش های مختلف وب سایت خود استفاده می کنید ولی در این آموزش افزونه ای را برای شما معرفی می کنیم که با استفاده از این افزونه بتوانید ربات را از کاربران واقعی تشخیص دهید ، حتما برای شما دوستان هم جالب به نظر رسیده ، پس بهتره که به معرفی این افزونه مورد نظر بپردازیم ، شما می توانید این افزونه وردپرس را از لینک زیر دانلود کنید :

دانلود افزونه No CAPTCHA reCAPTCHA

دوستان شما افزونه مورد نظر را از لینک فوق دریافت کنید و در وب سایت خود نصب و فعال سازید تا بتوانید عملکرد این افزونه را در وب سایت خود مشاهده کنید . افزونه می تواند به راحتی فرق بین انسان و ربات را تشخیص بدهد و سپس به کاربر اجازه ی ورود اطلاعات کپچای را می دهد ، وارد کردن کاراکترها فقط در اولین بار برای ورود ضروری می باشد و دفعات بعد با تیک زدن گزینه ی i’m not robot ، افزونه تشخیص می دهد . پس از فعال سازی افزونه شما می توانید گزینه ی NO CAPTCHA reCAPTCHA که تنظیمات این افزونه می باشد را مشاهده کنید و با کلیک بر روی این گزینه به صفحه ی تنظیمات افزونه مراجعه کنید .

قدم اول : برای این که شما بتوانید با این افزونه کار کنید و تنظیمات لازمه را انجام دهید لازم به کد (API (Application Programming Interface دارید ، که کد API یک رابط پیاده سازی توسط نرم افزار می باشد که به برنامه های دیگر امکان و اجازه می دهد که با آن در ارتباط باشند ، حال برای بدست آوردن این کد شما می توانید بر روی site key کلیک نمایید تا به صفحه ای برای دریافت این کد مراجعه کنیدو سپس در صفحه ی جدید شما باید اطلاعات لازمه از سایت تون را وارد کنید و در نهایت بر روی گزینه ی register کلیک نمایید تا پس از بررسی به شما site key و secret key را بدهد و در نهایت شما به تنظیمات افزونه مراجعه کنید و با اطلاعاتی که دریافت کرده اید ، گزینه ی تنظیمات را پر کنید و ذخیره نمایید .

قدم دوم : بخش بعدی تنظیمات ، قسمت هایی را مشخص کنید که شما می خواهید کپچای داشته باشند و شما می توانید این افزونه را برای بخش ورود به سایت ، فرم های ثبت نام در سایت و یا در بخش نظرات و کامنت ها استفاده کنید و بسته به نیاز وب سایت خود می توانید هر سه گزینه را تیک بزنید .

قدم سوم : در نهایت در بخش اخر تنظیمات ، شما باید تنظیمات اصلی را انجام دهید که در این بخش باید اطلاعات مربوط به استایل ، زبان مورد نظر و همچنین پیام خطای در زمان عدم تشخیص درست افزونه برای شما ارسال می شود ، را می توانید تعیین کنید .

حال شما دوستان عزیز تغییرات را ذخیره نمایید و به صفحه ی ورودی وب سایت خود بروید و نتیجه عملکرد این افزونه را مشاهده کنید . اموزش وردپرس امروز به پایان رسید از همراهی تون کمال تشکر را دارم . با سری اموزش های بیگ تم با ما همراه شوید و قالب های وردپرس جدیدی را برای شما فراهم کرده ایم . با آرزوی موفقیت برای شما همراهان .

منبع : بیگ تم ارائه دهنده آموزش ووکامرس و خطاهای وردپرس