اموزش مدیریت پنل وردپرس با افزونه Client Dash

عرض ادب و خسته نباشد خدمت شما همراهان عزیز . امیدوامر که حالتون خوب باشد . اگر به پیشخوان وردپرس دقت کرده باشید یک پنل کاربری ساده ای می باشد که هر فردی که در زمینه وردپرس اطلاعاتی نداشته باشد ، می تواند با این پنل کار کند و با بررسی گزینه های ان به طراحی سایت خود بپردازد و در این آموزش وردپرس ، افزونه Client Dash را برای شما معرفی می کنیم که با استفاده از ان بتوانید به مدیریت بهتری در پنل وردپرس خود داشته باشید .

اموزش مدیریت پنل وردپرس با افزونه Client Dash

با توجه به این که وردپرس ، کاربران بسیاری را به سمت خود جذب کرده است و روز به روز در حال گسترش و حرفه ای شدن هست باید به این موضوع توجه داشت که تمامی کاربران این سیستم حرفه ای نیستند و کاربران ابتدایی می توانند با داشتن اطلاعات کمی در این زمینه ، کار با وردپرس را شروع کنند و بتوانند در این زمینه حرفه ای شوند و یکی از بخش هایی که کاربران به صورت مداوم در حال کردن با آن و بررسیش هستند پیشخوان وردپرس می باشد که مدیران حرفه ای می توانند اینجا را به صورت حرفه ای برای خود کانفیگ کنند و به راحتی با آن کار کنند ولی برای دوستان تازه کار باید محیط ساده ای را فراهم کنیم تا بتوانند با این سیستم بهتر کار کنند و باید هدف خود را در بهبود بخشیدن به پیشخوان وردپرس قرار داد .

تنظیم کردن پیشخوان وردپرس برای افزایش کارایی
دوستان عزیز برای این که شما بتوانید به صورت حرفه ای عمل نمایید باید به پیشخوان وردپرس خود برسید و بعضی از گزینه هایی که کاربردی ندارند را حذف نمایید و گزینه و تنظیمات جدیدی را به آن اضافه کنید تا سرعت خود را در ویرایش سایت و شخصی سازی ها افزایش دهید و وقتی شما به مدیریت خود وارد می شوید به پنل وردپرسی رو می بینید که در گوشه ی سمت چپ و قسمت بالا گزینه ای با عنوان ” تنظیمات صفحه ” است که با باز کردن آن می توانید تیک هر یک از گزینه هایی را که خواستید بزنید و یا بردارید و آنها را فعال یا غیر فعال سازید و این ساده ترین راه برای شخصی سازی پنل وردپرس تون می باشد که حتما همه ی شما دوستان می دانستید !!!!!! حال می خواهیم در این اموزش با استفاده از افزونه Client dash به شخصی سازی پنل وردپرس بپردازیم ، پس در ابتدا افزونه را از لینک زیر دانلود کنید و در وب سایت خود نصب نمایید و این افزونه به صورت یک رابط مدیریت بصری برای کاربران می باشد و مدیران می توانند بهتر و با تسلط بیشتری به مدیریت بپردازند و امکاناتی را به وب سایت خود اضافه نمایند :
دانلود افزونه Client dash

وقتی فایل افزونه وردپرس را در پنل وردپرس خود فعال کردین می توانید گزینه ی تنظیمات ان را یعنی Client dash را در پیشخوان مشاهده کنید و با کلیک بر روی این گزینه به صفحه ی تنظیمات ان بروید که در این صفحه شما چندین تب برای تنظیمات افزونه می بینید که در اینجا به مختصر توضیحی درباره ی هر یک از آنها می پردازیم :

تب Display :
در تنظیمات این تب شما گزینه هایی برای تنظیم کردن اکانت ، کمک ، گزارشات و وبمستر را مشاهده می کنید :
Account : در اینجا شما مشخص می کنی که همه ی بخش های کاربری از دید چه موقعیت هایی قابل رویت باشد و یا نباشد ، که چهار گزینه دارد و می توانید هر کدام یک از آنها را انتخاب نمایید : مشترک ، مولف ، نویسنده ، ویرایشگر .
help : شما در تنظیمات این بخش تعیین می کنید که اطلاعات راهنمایی و کمک برای چه کاربرانی قابل مشاهده باشد و اطلاعات دامنه را هم چه افرادی مشاهده کنند .
report : می توانید مشخص کنید که چه افرادی می توانند گزارشات را مشاهده کنند .
Webmaster : این بخش از تنظیمات مربوط به مدیریت سایت می باشد و تعیین نمایید چه افرادی بتوانند ملاحظه کنند .

تب Menus :
شما در تنظیمات منو می توانید ، همه ی فهرست ها را به دسته های خاصی محدود نمایید ، و در اینجا امکان محدود کردن دسته ای از کاربران وب سایت به دسته و فهرست های خاصی اقدام کنید و شما می توانید در این بخش تمامی لیست فهرست های سایت و دسته بندی ها و .و…. را مشاهده نمایید .

تب icons :
شما می توانید در این تب آیکون های مربوط به کاربران را تغییر دهید .

تب Webmaster :
در تنظیمات این بخش شما می توانید متنی را بنویسید که مختص وب مستر و مدیریت سایت باشد و از این طریق از سطوح سایر کاربران مجزا نشان دهید.

تب Widgets :
برای محدو سازی ابزارک ها برای کاربران و اعضا از این بخش اقدام نمایید .

تب tools :
این بخش برای افزودن ابزارک ها می باشد ، ابزارک های مورد نظر خود را پس اضافه نمایید .

تب Addons :
شما برای این که به امکانات اضافی که افزونه در اختیار شما قرار می دهد ، دسترسی داشته باشید ، می توانید از این بخش دانلود کنید و در پنل خود نصب نمایید .

خب دوستان عزیز تغییرات انجام شده را ذخیره نمایید ، دوباره به پنل وب سایت خود بروید و تغییراتی را که انجام داده اید را مشاهده کنید ، شما با استفاده از این افزونه می توانید مدیریت قوی تری داشته باشید و از همه ی اتفاقات سایت خود آگاه باشید و برای کاربران خود سطوحی را تعیین و دسترسی آنها را محدود نمایید و نکات مربوط به این آموزش هم به پایان رسید از همراهی صمیمانه شما تا انتهای این بخش کمال تشکر را دارم ، با سری آموزش های بیگ تم و معرفی قالب های وردپرس با ما همراه باشید .

آرزوی موفقیت و سلامتی برای شما همراهان محترم

منبع : بیگ تم ارائه دهنده قالب وردپرس تفریحی و سئو وردپرس