ایجاد فرم ایجکسی در وردپرس با افزونه WP Nice Search

سلام خدمت شما همراهان محترم .امیدوارم حالتون خوب باشه . در این بخش از آموزش وردپرس برای شما افزونه ای را معرفی می کنم که با استفاده از این افزونه شما بتوانید در سایت تون فرم جست و جوی ایجکسی قرار دهید . پس از شما عزیزان دعوت می کنم که با این اموزش ایجاد فرم جست و جوی ایجکسی با ما همراه شوید .

ایجاد فرم ایجکسی در وردپرس با افزونه WP Nice Search

دوستان عزیز در این آموزش افزونه WP Nice Search را برای شما معرفی می کنم که با استفاده از آن بتوانید برای وب سایت تون یک فرم ایجکسی ایجاد کنید ، با توجه به این که افزونه های بسیاری در این زمینه وجود دارد و شما می توانید از سایر افزونه هایی که برای ایجاد فرم ایجکسی در وب سایت وجود دارد استفاده کنید که در این آموزش به معرفی یکی از کارآمدترین این افزونه ها می پردازیم . ایجکسی شدن یکی از قابلیت های جی کوئری می باشد ، که به شما و مرورگر اجازه می دهد بدون لود شدن کل صفحه ، بخشی از صفحه دوباره بارگذاری شود . این قابلیت می تواند تاثیر مثبتی بر روی سرعت سایت شما داشته باشد و همچنین در زیبایی سایت موثر می باشد ، یکی از قابلیت های منحصربفرد این افزونه اینه که شما می توانید فرم جست و جو ایجاد نمایید که با وارد کردن عنوان مورد نظر برای جست و جو درون آن ، به سرعت و بدون نیاز به لود دوباره ی کل صفحه ، شما می توانید نتایج را در زیر مشاهده کنید که حتما این ویژگی منحصربفرد این افزونه نظر شما را به خودش جلب کرده است .

شما با استفاده از این افزونه وردپرس می توانید به دو روش مختلف فرم جست و جوی ایجکسی در سایت تون قرار دهید که در این آموزش وردپرس به این دو روش پرداخته می شود ، که در ابتدا برای شروع کار شما لازم دارید این افزونه وردپرس را دانلود کنید برای دانلود آن به لینک زیر مراجعه نمایید :
دانلود افزونه WP Nice Search

حال پس از این که افزونه را دریافت کردین در وب سایت خود نصب نمایید و فعال سازید تا ابتدا به سراغ تنظیمات این افزونه برویم و سپس دو روشی که شما می توانید در وب سایت تون فرم ایجکسی قرار دهید را بیان کنم که هم شما می توانید فرم ایجکسی را در قالب وردپرس قرار دهید و هم این که در مطلب یا برگه ای قرار بدهید .

چگونگی تنظیمات فرم جست و جوی ایجکسی :
برای دسترسی به تنظیمات افزونه به بخش تنظیمات پنل وردپرس بروید و گزینه ی Nice Search را انتخاب کنید و صفحه ی تنظیمات این افزونه برای شما باز می شود که در صفحه ی تنظیمات شما بخشی به نام Where do you want to search را می بینید که باید تعیین نمایید جست و جوهای وب سایت در چه بخش هایی صورت گیرد ، حال بخش بعدی یعنی Sort retrieved results base on می توانید تعیین کنید که نتایج جست و جوی شما بر چه مبنایی مرتب و دسته بندی شود ، در بخش بعدی یعنی Choose the layout for the list results تنظیمات مربوط به چیزهایی که در نتایج جست و جو نشان داده می شوند ، می باشد و شما می توانید در تنظیمات این بخش تعیین کنید که علاوه بر عنوان مطلب ، نام نویسنده و تاریخ آن نشان داده شود و همچنین تصویر شاخص نمایش داده شود و یا این که سایز جزییات دیگر ، در نهایت در آخرین بخش بر روی Placeholder Text کلیک کنید تا بتوانید متن پیش فرضی را که می خواهید در فیلد جست و جو نوشته شود را قرار دهید ، حال تغییرات را ذخیره سازی نمایید .

در ادامه دوستان عزیز قطعه کدهایی که شما باید برای قرار دادن این فرم جست و جو در قالب و یا برگه ها استفاده کنید را معرفی می کنم ، پس با ما همراه باشید :

روش اول : نحوه قرار دادن فرم جستجو در محل دلخواه از قالب وردپرس
برای دسترسی به تنظیمات این افزونه وردپرس، شما به پنل وردپرس بروید و گزینه ی نمایش را انتخاب کنید و به زیرمنوی ویرایشگر بروید و در ادامه شما فایلی از قالب وردپرس تون را که می خواهید در ان فرم جست و جو قرار گیرد را باز کنید . در اینجا برای مثال می خواهیم فرم جست و جو در صفحه اصلی قالب سایت قرار گیرد ، حال بر روی گزینه ی قالب صفحه اصلی کلیک نمایید ، سپس شما به این فایل می روید و در نهایت قطعه کدی را که در زیر مشاهده می کنید در هر قسمتی از فایل که خواستید قرار می دهید :

  ?php echo do_shortcode("[wpns_search_form]"); ?   

پس از قرار دادن کد در جای موردنظر و ذخیره سازی تغییرات می توانید به سایت مراجعه کنید و فرم جست و جوی ایجکسی را در سایت خود مشاهده کنید .

روش دوم : نحوه ی قرار دادن فرم جست و جوی ایجکسی در برگه و با مطالب وب سایت
اگر شما می خواهید در برگه ها و یا مطالب وب سایت تون فرم ایجکسی را نشان دهید باید قطعه کد زیر را در ویرایشگر دیداری وب سایت قرار دهید :

  [wpns_search_form]   

و در نهایت با قرار دادن این قطعه کد و با انتشار برگه و یا مطلب مورد نظر می توانید به صفحه برگه و مطلب مورد نظرتون مراجعه کنید و در نهایت فرم جست و جو را مشاهده کنید . حال دوستان عزیز بهتره که شما پیش از قرار دادن قطعه کد در قالب وردپرس تون یک نسخه ی پشتیبان تهیه کنید تا در صورت بروز مشکل بتوانید وب سایت را به حالت اولیه برگردانید .

خب دوستان عزیز آموزش افزونه وردپرس امروز هم به پایان رسید از همراهی شما کمال تشکر را دارم با سری اموزش های بیگ تم با ما همراه شوید . موفق و پیروز باشید .

منبع: بیگ تم مرجع قالب وردپرس و آموزش وردپرس و هک وردپرس