ایجاد گالری تصاویر با افزونه Photo Gallery

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما دوستان عزیز وردپرسی. امیدوارم که حالتون خوب باشه و مثل همیشه سرحال و پرانرژی باشید تا یکی دیگه از آموزش های وردپرس را با من و دوستان عزیزم دنبال کنید. امیدوارم که این آموزش وردپرس بتواند بخشی از مشکلات شما را حل یا حداقل کمرنگ کند. خب دوستان امروز میخواهم به شما افزونه ای را معرفی کنم که با کمک آن میتوانید گالری تصاویر ایجاد کنید.

ایجاد گالری تصاویر با افزونه Photo Gallery

خب دوستان ایجاد یک گالری از تصاویر به شکل های مختلفی طرفداران زیادی دارد و خیلی از کاربران هم روزانه درخواست می کنند که گالری های مختلفی را معرفی کنیم. امروز میخواهیم یکی از همین گالری تصاویر را با شما بررسی کنیم. با کمک افزونه وردپرس Photo Gallery در کمتر از مدت زمان یک دقیقه میتوانید یک آلبوم تصاویر کاملا واکنشگرا بسازید و به سادگی هر چه تمامتر آن را تنظیم کنید. ابتدا باید آن را نصب و سپس فعال کنیم. پس از فعال کردن افزونه یک گزینه با عنوان Photo Gallery در پیشخوان وردپرس شما ایجاد میشود.

خب حالا به بخش options میرویم و تنظیمات را انجام میدهیم و سپس تصاویر را اضافه میکنیم.

Global options

خب دوستان در این قسمت دو چیز مشخص میشود که اولی مسیر آپلود تصاویر و دیگری اندازه ی آن هاست و همچنین مسیر ها و گزینه های دیگری نیز وجود دارد که میتوانید بر حسب سلیقه و میل خودتان آنها را فعال یا غیرفعال کنید.

Watermark

در این قسمت میتوانید تعیین کنید که واترمارک روی تصاویرتون به شکل تصویر باشد یا متن یا هیچ کدام (بدون واترمارک).

Advertisement

میتوانید در این گزینه مشخص کنید که تصاویر تبلیغاتی به چه شکلی گذاشته شود.

Lightbox

در بخش لایت باکس تنظیماتی برای این قسمت وجود دارد که در بیشتر موارد به شکل پرمیوم مشخص شده است که برای دسترسی به این قسمت باید نسخه ی پرمیوم را خریداری کنید.

Album options

خب دوستان این تنظیمات برای گالری یا آلبوم هست. کاری که شما باید در این قسمت بکنید این است که تعداد عکس هایی که در هر کدام از ستون های آلبوم قرار میگیرد را باید مشخص کنید. میتوانید تعداد تصاویر در هر صفحه را معین کنید و میتوانید از این بخش ساید تنظیمات برای نمایش آلبوم تصاویر را ست کنید.

Slideshow

در این بخش میتوانید گالری تصاویر خودتان را به شکل اسلایدشو در بیاورید. همچنین در این بخش میتوانید تعیین کنید که نوع نمایش اسلاید ها به چه شکل باشد.

Thumbnail

تنظیماتی که در این بخش انجام میشود مربوط به تصویر شاخص است. همه ی تصاویر شاخصی که میخواهیم در هر ستون نمایش دهیم و همچنین تعداد کل آن ها و همچنین اندازه ی تصاویر شاخص و بقیه ی تنظیمات مربوط به آن را میتوانید از این قسمت مشخص کنید.

Image options

در این قسمت تنظیمات هر تصویر شخص میشود و چیز های دیگری مثل نمایش عنوان تصویر و نمایش جستجو برای تصویر و همچنین اندازه ی آن و بقیه ی تنظیمات را میتوانید از این قسمت برای هر عکس یا تصویر مشخص کنید. در این قسمت دو گزینه ی Embed options و Carousel برای انجام تنظیمات نسخه ی پرمیوم می باشد .

حالا اگر موافق باشید برویم سراغ ایجاد گالری. برای انجام این کار از زیر منوی photo gallery در وردپرس روی گزینه ی Add galleries/images کلیک میکنید در این حالت یک صفحه ی باز شده میبینید. در این صفحه گالری خود را بسازید. حالا در صفحه ی باز شده روی گزینه ی Add new کلیک کنید تا به صفحه ی مورد نظر برویم. در این قسمت اطلاعات را وارد میکنید. یک نکته ای در این قسمت وجود دارد و آن هم استاندارد بودن تصویر و ساخت آن برای اینستاگرام است. پیشنهاد ما به شما این است که استاندارد را انتخاب کنید. حالا روی گزینه ی Add image کلیک کنید تا بتوانید تصاویر خود را اضافه کنید.

کاری که در این قسمت میکنید این است ابتدا همه ی تصاویر مورد نظر خودتون را بارگزاری کنید و سپس همه ی تصاویر را انتخاب کنید و روی گزینه ی  add selected images to gallery کلیک کنید تا تصاویر همگی اضافه شوند. حالا میتوانید همه ی تصاویر اضافه شده را ببینید و توضیحاتی را به آن اضافه کنید و در ادامه همه ی آن ها را انتخاب کنید و روی گزینه ی publish کلیک کنید.

بعد از اینکه همه ی اینکار ها را انجام دادید روی گزینه ی apply و Save در بالای صفحه کلیک کنید تا گالری که میخواستید درست شود. حالا به صفحه ی اصلی گالری برید و آلبوم مورد نظرتون را انتخاب کنید و روی گزینه ی published کلیک کنید. حالا اگر موافق باشید بهتون بگویم که چجوری میتوانید گالری خود را در برگه ها قرار دهید و به نمایش بگذارید؟ برای انجام اینکار باید روی گزینه ی Generate shortcode کلیک کنید و سپس در قسمت بالای آلبوم میتوانید مشخص کنید و اسم گالری مورد نظر خودتون را انتخاب کنید و در آخر بر روی گزینه ی Generate کلیک کنید تا شورت کدی را که شما میخواهید را ایجاد کند. حالا کدی را که در این قسمت به شما داده میشود را در برگه ای قرار دهید تا گالری نمایش داده شود.

دانلود افزونه Photo Gallery

خب دوستان خیلی خوشحالم از اینکه با یکی دیگر از آموزش های وردپرس در خدمت شما عزیزان بودم. دوستان اگر میخواهید با قالب وردپرس جدید و پوسته وردپرس جدید آشنا شوید در آموزش های بعد ما را همراهی کنید. موفق و پیروز باشید.

منبع : بیگ تم ارائه دهنده قالب وردپرس تجاری و امنیت وردپرس