تفاوت قالب های رایگان و حرفه ای وردپرس چیست؟

free-vs-pro-themes

تفاوت قالب های رایگان و حرفه ای وردپرس چیست؟

به نظر شما تفاوت بین قالب های رایگان وردپرس و قالب های حرفه ای وردپرس چیست؟ هر کدام چه معایب و چه مزایایی دارند؟ اگر این سوال برای شما پیش آمده جای کاملا درستی آمده اید! چون در این مقاله می خواهیم در مورد این موضوع با هم بحث و گفتگو کنیم.

مزایای استفاده از قالب وردپرس رایگان

خب ابتدا ببینیم ما چه موقع باید بگوییم این قالب یک قالب وردپرس رایگان هست؟ در واقع زمانی یک قالب رایگان هست که از سایت https://wordpress.org/themes دریافت شود و یا توسط سایت های طراح بصورت رایگان در سطح اینترنت منتشر شود. معمولا قالب هایی که توسط wordpress.org منتشر می شوند از بخش نمایش پوسته ها قابل نمایش و دریافت بصورت مستقیم هستند. از پنل مدیریت وردپرس. اما ببینیم مزایای قالب رایگان وردپرس چیست؟

کاملا رایگان هست

خب مزایای اصلی قالب رایگان وردپرس این هست که کاملا رایگان هست و نیازی به پرداخت هزینه برای خرید آن نیست. شما می توانید از بخش قالب های رایگان وردپرس به راحتی هر قالبی که دوست دارید را دانلود کرده و سایت خود را بصورت رایگان راه اندازی کنید. بدون پرداخت هزینه

اما چرا این قالب ها رایگان منتشر می شوند؟

رایگان منتشر شدن این قالب ها دلایل مختلفی دارد. اولین دلیل توسعه دهندگان و طراحان قالب وردپرس ، معروف شدن و تبلیغ کردن کار خودشان هست. بعد از آن می توان به افزایش مهارت و تجربه اشاره کرد و در نهایت برخی از طراحان قالب ها ، نسخه رایگان قالب را منتشر می کنند و برای دریافت نسخه حرفه ای از شما هزینه دریافت می کنند.

معایب استفاده از قالب وردپرس رایگان

خب هر چیزی معایبی دارد. معایب قالب های رایگان وردپرس تقریبا شما را از استفاده دلسرد خواهد کرد. ببینید:

پشتیبانی ندارند

در واقع این قالب ها چون رایگان هستند پشتیبانی ندارند. چون شما هزینه ای برای قالب پرداخت نکرده اید هیچ طراح یا توسعه دهنده ای وظیفه پشتیبانی شما را نخواهد داشت.

امکانات زیادی ندارند

اکثر این قالب ها از صفحه ساز استفاده نمی کنند و توسعه دهنده خیلی برای شما سنگ تمام گذاشته باشد، بخش سفارشی سازی قالب را فعال می کند. پس امکانات زیادی برای طراحی سایتتان با صفحه ساز هایی مثل ویژوال کامپوزر را نخواهید داشت. البته می توانید ویژوال کامپوزر را جداگانه خریداری کرده و روی قالب رایگان خود استفاده کنید.

تنظیمات ساده

زیاد اختصاصی نمی شوند

همانطور که گفته شد این قالب ها امکانات زیادی ندارند پس نمی توان گفت به خوبی قابلیت اختصاصی کردن را خواهند داشت.

آپدیت ندارند

قالب های رایگان آپدیت منظم و خاصی ندارند و نمی توان گفت به مرور امکانات جدیدی به آنها اضافه می شود.

قالب حرفه ای وردپرس

مزایای قالب وردپرس حرفه ای

اگر قالب های رایگان را دوست ندارید و از استفاده آنها پشیمان شده اید می توانید با پرداخت هزینه ، شروع کنید به استفاده از قالب های حرفه ای وردپرس

قابلیت سفارشی سازی و اختصاصی سازی بسیار بسیار زیاد

این قالب ها به راحتی و به سادگی با استفاده از صفحه ساز ها و پنل تنظیماتی که دارند می توانند اختصاصی شوند. برای مثال دو سایت https://blog.wpdesigner.ir//design/ و http://rezahrad.ir را مشاهده بفرمایید. هر دو این سایت ها با قالب وردپرس انفولد ساخته شده اند. اما تفاوت های آنها را ببینید! اصلا مشخص نیست که هر دو از یک قالب استفاده کرده اند. چون قالب انفولد قابلیت سفارشی سازی و اختصاصی سازی بسیار زیادی دارد.

پنل مدیریت قالب حرفه ای وردپرس بی تم

پشتیبانی و آپدیت رایگان

شما با یکبار پرداخت هزینه برای خرید یک قالب حرفه ای ، برای همیشه می توانید از سایت فروشنده قالب ، پشتیبانی و آپدیت های رایگان را دریافت کنید. (البته قبل از خرید بهتر است نظرات سایر مشتریان را ببینید ولیست آپدیت های قبلی فروشنده)

معایب استفاده از قالب های حرفه ای وردپرس

قالب های حرفه ای هم مشکلاتی دارند. البته این مشکلات به شما بر می گردد و اینکه چقدر برای خرید قالب دقت کنید. به عنوان مثال شما یک قالب برای سایت شرکتی خود نیاز دارید. پس نباید سراغ قالب نیلسن بروید چون نیلسن قالب وردپرس فروشگاهی هست نه شرکتی! نیلسن از ووکامرس پشتیبانی می کند و شما نیازی به ووکامرس برای راه اندازی سایت شرکتی ندارید. پس معایب قالب های حرفه ای به انتخاب شما بر می گردد. پس درست انتخاب کنید تا یک قالب همیشگی و مناسب را داشته باشید و از وردپرس لذت ببرید!

قالب های رایگان وردپرس را اینجا ببینید

قالب های حرفه ای وردپرس را اینجا ببینید

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام میهن وردپرس عضو شوید.

رضا حسینی راد
از سال ۸۶ در زمینه طراحی سایت ، سئو و وردپرس فعالیت می کنم.در حال حاضر مدیریت تیم میهن وردپرس رو بر عهده دارم و سعی می کنم هر روز مقالات و تجربیاتم در مورد وردپرس رو اینجا با شما به اشتراک بگذارم.

  • instagram
  • فیسبوک
  • گوگل پلاس