تنظیمات افزونه WordPress popup برای ساخت پاپ آپ

سلام دوستان عزیز ، روزتون بخیر . حالتون چطوره ؟ تصمیم داریم در این بخش از اموزش های وردپرس برای شما افزونه ی پاپ آپی را معرفی کنیم و به تنظیمات ان بپردازیم ، حتما شما با این افزونه در آموزش های قبلی بیگ تم آشنا شده اید ولی در این اموزش به تنظیمات ان می پردازیم تا شما در انجام این کار به مشکل برنخورین ، دوستان عزیز با تنظیمات افزونه WordPress popup با ما همراه باشید .

تنظیمات افزونه WordPress popup برای ساخت پاپ آپ

حتما همه ی شما با پنجره ی پاپ آپ در وب سایت وردپرس آشنا هستید و می دانید که چه نقش مهمی در وب سایت می تواند داشته باشد و شما دوستان می توانید برای تبلیغات و یا دعوت کاربران تون به عضویت در خبرنامه سایت تون استفاده کنید و امروزه استفاده از پنجره های پاپ آپ بسیار کاربردی شده و شما می توانید در وب سایت های بزرگ مشاهده کنید که برای اطلاع رسانی به کاربران و یا مسایل دیگر از پنجره های پاپ آپ متعددی استفاده شده است . این باکس ها به گونه ای هستند که اگر کاربران می خواستند اطلاعات بیشتری را کسب کنند بر روی آن کلیک می کنند و یا می توانند برای بسته شدن پنجره بر روی دکمه ی ضربدر کلیک نمایند و پنجره را ببندند .

برای ایجاد پنجره پاپ آپ در وردپرس افزونه های متعددی وجود دارد که هر کدام مزیت و ویژگی های خود را دارد که در این آموزش ما یکی از این افزونه های ساده را انتخاب کردیم و به معرفی و توضیح تنظیمات ان بپردازیم . برای آشنایی با افزونه در ابتدا شما می توانید آن را از لینک زیر دانلود نمایید تا در ادامه به سایر نکات و تنظیمات ان بپرازیم :
دانلود افزونه WordPress PopUp – Popover Maker

حال شما افزونه وردپرس را از لینک بالا دانلود کنید و در وب سایت خودتون نصب و فعال سازی و با فعال سازی افزونه شما می توانید گزینه ای به نام PopUp را در پنل وردپرس خودتون مشاهده کنید که دارای زیر منوهایی می باشد و در قدم اول شما باید به تنظیمات ( settings ) پنجره پاپ آپ بپردازید ، پس به صفحه ی settings بروید :

popUp Loading Method :
شما در این بخش می توانید یکی از سه مواردی که برای نحوه ی نمایش پنجره پاپ اپ وجود دارد را انتخاب نمایید ، به صورت پیش فرض WordPress Ajax می باشد و شما می توانید این نوع نحوه ی نمایش را تغییر دهید . سپس در بخش بعدی یعنی Supported Shortcodes ، شما از منوی کشویی که در این بخش وجود دارد می توانید ، هر کدام یک از کدهای کوتاهی را که می خواهید انتخاب نمایید و در بخش های مختلف قالب وردپرس خود استفاده کنید

Available condition :
این بخش ، بخش دیگری است که در تنظیمات پنجره پاپ آپ نقش دارد و مربوط به تنظیمات آدرس های سایت می باشد و همچنین شما می توانید مشخص کنید که پنجره در مرورگر با چه آدرسی تعیین شود و با بررسی این بخش می توانید به راحتی تنظیم نمایید و همچنین از تنظیمات دیگری که در این بخش می باشد ، می توانید جزییات پنجره را مشخص کنید و این که اگر کاربر بر روی پنجره پاپ آپ کلیک کرد به کدام صفحه هدایت شود و همچنین تعیین موقعیت کاربران از تنظیمات مهم این بخش ها می باشد .

حال دوستان عزیز پس از این که شما تنظیمات لازمه را انجام دادین ، انها را ذخیره نمایید و به زیر منوی بعدی یعنی add New کلیک نمایید تا وارد صفحه ی جدیدی برای ساخت پنجره ی پاپ اپ شوید :

در ابتدا از سمت چپ صفحه گزینه ی Status را بر روی حالت فعال قرار دهید تا بتوانید در این صفحه پنجره ای را ایجاد نمایید و ان را ذخیره کنید و پیش نمایش از پنجره ی پاپ آپی که درست کرده اید پیش از انتشار مشاهده کنید . برای انجام تنظیمات این صفحه شما باید عنوان های مناسبی را برای پنجره پاپ اپ خود در نظر بگیرید و هم این که می توانید تصویر مناسبی را متناسب با موضوع پنجره اپلود نمایید و پس از نوشتن محتوا ، شما می توانید تعیین کنید که هر کدام یک از این بخش ها در کجای پنجره قرار بگیرد و از همه مهم تر باید ادرسی که کاربران با کلیک بر روی پنجره به ان بخش منتقل می شوند را تعیین کنید و سپس در قسمت Available condition شما می توانید موقعیت هایی برای نمایش پنجره تعیین کنید که در اینجا به صورت پیش فرض کلیدها خاموش می باشند و شما می توانید هر کدام یک را که خواستید انتخاب نمایید ، پس از انجام تنظیمات این بخش بر روی گزینه ی Save کلیک نمایید تا تغییرات شما ذخیره شود و همچنین برای مشاهده ی پیش نمایش پنجره ای که ایجاد کرده اید می توانید بر روی گزینه ی preview popup کلیک نمایید .

نکته : دوستان عزیز دقت کنید که دو قسمت appearance و Behavior مربوط به نسخه ی پرمیوم افزونه وردپرس مورد نظر می باشد و در اینجا قابل تنظیم نیست ، اگر شما می خواهید از نسخه ی پرمیوم ان استفاده کنید ؛ می توانید ان را خریداری کنید .

دوستان عزیز شما می توانید با صرف زمان کوتاه این افزونه را دانلود کنید و در وب سایت خود نصب و فعال سازید و همچنین پنجره ی پاپ اپ مناسبی برای تبلیغات وب سایت خود ایجاد نمایید ، اگر در حین انجام تنظیمات به مشکل برخوردین ، حتما در بخش نظرات با ما در میان بگذارید . از همراهی شما عزیزان تا انتهای این بخش کمال تشکر را دارم . با ادامه اموزش های بیگ تم همراه ما باشید .

پیروز و سربلند باشین

منبع : بیگ تم ارائه دهنده آموزش وردپرس و امنیت وردپرس