توانمندی های وردپرس

همانطور که شاید کم و بیش بدانید، سیستم مدیریت محتوای وردپرس یک سکوی انتشار است که از طریق آن می توان وب سایتها، پورتال ها و وبلاگ های زیادی را با طرحهای متفاوت و گوناگون راه اندازی و پیاده سازی کرد. گاهی اوقات افراد تصور میکنند که وردپرس تنها برای ساخت وبلاگ یا سایتهای ساده مناسب است در حالیکه این تصور بسیار اشتباه بوده و ریشه در متن معرفی وردپرس، حدود ۴ سال پیش در سایت رسمی خود دارد.

در آن زمان هنوز وردپرس، خودش را بستری برای راه اندازی وبلاگ معرفی می کرد اما رفته رفته با اضافه شدن امکانات فراوان به این سیستم مدیریت محتوای محبوب، توانمندی های وردپرس نیز فراتر رفت و در نهایت امروز شاهدیم که بسیاری از وب سایتهای بزرگ دنیا و همچنین وب فارسی از این سیستم به عنوان هسته وب سایت فروشگاهی، شرکتی، پورتال، خبری و مجله و … استفاده می کنند. پس اینطور نیست که وردپرس توانایی راه اندازی چنین سایتهایی را ندارد.

این مطلب در تلاش است تا تصور اشتباه برخی افراد را که هنوز وردپرس را ناتوان در راه اندازی انواع وب سایت می دانند از بین ببرد.

قابلیتهای وردپرس

وردپرس بعنوان هسته یک سایت فروشگاهی

هم اکنون فریموورک ها و افزونه های متعددی برای تبدیل وردپرس به یک سایت بزرگ فروشگاهی وجود دارند که توسط صدها هزار نفر در سرتاسر جهان در حال استفاده هستند و بدون کوچکترین مشکلی در روند کار وب سایت، به خدمات دهی به خریداران محصولات مشغولند. افزونه هایی همچون WooCommerce و Easy Digital Downlods از آن جمله هستند. همچنین جدا از استفاده از افزونه ها، در صورتیکه طراح قالب وردپرس شما توانایی پیاده سازی یک فروشگاه آنلاین را بدون استفاده از افزونه های فروشگاهی داشته باشد، می تواند از امکانات پیشفرض خود وردپرس برای این منظور استفاده کند.

وردپرس بعنوان یک سایت خبری یا مجله ای

همانطور که شاهد هستید، در صد سایت برتر کشور بر اساس رتبه بندی الکسا، بیش از ۵۰ سایت از وردپرس بعنوان هسته خود استفاده می کنند و بدون کوچکترین مشکلی، هزاران مطلب را در خود جای داده و آنها را در شکلی زیبا و با سرعتی مناسب در معرض نمایش گذاشته اند. این خود گواهی بر این است که وردپرس را به راحتی می توان بعنوان بستری برای انتشار مطالب زیاد استفاده کرد. بدون آنکه مشکلی پیش آید.

وردپرس بعنوان هسته یک سایت شخصی یا معرفی شرکت

این حالت که ساده ترین حالت ممکن در استفاده از وردپرس است، در واقع بدون کوچکترین تلاشی مقدور است. هسته که آماده است، قالب هم در صورت تمایل کاربر هم آماده می تواند استفاده شود و هم کاربر می تواند سفارش طراحی قالب را به شرکت ها و اشخاص متخصص ارائه نماید. این که دیگر خوراک وردپرس است!

وردپرس بعنوان هسته ای برای ایده های جدید

با وردپرس همه چیز ممکن است (نزدیک به ۹۹٫۹%) و واقعا می توان گفت که وردپرس محدودیتی ندارد مگر اینکه واقعا راه اندازی یک وب سایت با وردپرس معقول نباشد.

در نهایت می توانیم بگوییم که توانایی های وردپرس نامحدود است و در این شک نکنید که می توانید همین ایده ای که همین حالا در سر دارید را در وردپرس بدون محدودیت پیاده سازی نمایید. حال شاید خودتان نتوانید این کار را انجام دهید اما مطمئن باشید که یک متخصص طراحی قالب وردپرس می تواند امکانات مدنظر شما را تا حد زیادی بدون دردسر و خستگی پیاده سازی نماید و با کمترین هزینه صاحب یک وب سایت با ایده دلخواهتان شوید.

آرنیکاوب در رابطه با راه اندازی وب سایت وردپرسی شما، مشاوره رایگان می دهد.

 

گفتگو کنید

6 نظر

نظر دهید