حذف کامل افزونه وردپرس و پاک کردن دیتابیس از اطلاعات افزونه

حذف کامل افزونه وردپرس

حذف کامل افزونه وردپرس

همه ما مجبوریم روی وردپرس افزونه نصب کنیم. افزونه هایی که در یک لحظه بنظر می آید حل کننده مشکلات ما باشند اما بعد از گذشت چند وقت از نصب آنها پشیمان می شویم 😀 . حالا این سوال پیش می آید که چطور یک افزونه را بصورت کامل همراه با اطلاعاتش از روی وردپرس حذف کنیم تا دیگر هیچ رد و نشانی از این افزونه روی سایتمان پیدا نکنیم.

حذف افزونه از لیست افزونه های وردپرس

حالا فرض کنیم یک افزونه را با آموزش نصب افزونه در وردپرس روی سایتمان نصب کرده ایم. ابتدا وارد بخش افزونه ها افزونه های نصب شده می شویم.

افزونه های نصب شده

سپس افزونه مورد نظر را از لیست افزونه ها پیدا کرده و روی غیر فعال کردن افزونه کلیک می کنیم. بعد از غیر فعال شدن افزونه می توانید روی پاک کردن کلیک کنید.

پاک کردن افزونه

خب با کلیک روی پاک کردن افزونه از روی وردپرس حذف می شود اما حقیقت ماجرا این هست که با حذف افزونه از بخش افزونه ها ، تمامی اطلاعات و رد پاهای آن از روی سایت شما حذف نشده.

حذف فایل های افزونه از روی هاست

برخی افزونه ها پوشه ها و فایل هایی را روی هاست شما ایجاد می کنند. کافیست با یک نرم افزار اف تی پی مثل filezilla وارد فایل های هاست خود شوید و پوشه wp-content را باز کنید.

deleteextrafiles

هر پوشه ای که در این فولدر و فولدر plugins میبینید که با نام افزونه شما شباهت دارد را می توانید حذف کنید. البته دقت کنید فایل هایی که دقیقا اطلاع ندارید بستگی به این افزونه دارند یا نه را حذف نکنید. پیشنهاد می کنم قبل از اینکار با backupbuddy یک بک آپ کامل از سایتتان بگیرید.

پاک کردن جداول افزونه از دیتابیس وردپرس

حالا کافیست دیتابیس سایتتان را هم خالی کنید از اطلاعات این افزونه کذایی 😀 شما باید وارد بخش phpmyadmin هاست خود شوید. از اینجا می توانید دیتابیس خود را انتخاب کنید و جداول آنرا ببینید.

حذف جداول افزونه

حالا ببینید جداول افزونه کدام هست. مطابق تصویر زیر جداولی که با افزونه شما همخوانی دارند را تیک بزنید. از بخش with selected می توانید آنها را drop کنید تا برای همیشه از شر این اطلاعات بدردنخور خلاص شوید. در این بخش هم دقت کنید جداول سایر افزونه ها را اشتباهی پاک نکنید.

موفق و پیروز باشید/