حل مشکل عدم ارسال ایمیل وردپرس

حل مشکل عدم ارسال ایمیل وردپرس

امروز میخواهیم آموزش حل مشکل عدم ارسال ایمیل وردپرس برای شما داشته باشیم ، آیا برای شما پیش آمده است که بخواهید از طریق سایتتان ایمیلی ارسال کنید اما متوجه شوید سایت شما با مشکل مواجه شده است ؟ امروز میخواهیم با همدیگر این مشکل را بررسی و مشکل را رفع کنیم .

 

حل مشکل عدم ارسال ایمیل وردپرس

حل مشکل عدم ارسال ایمیل وردپرس

خیلی از افراد با این مشکل مواجه شده اند و نمیدانند چه کاری را انجام دهند . مثلا شما از افزونه هایی مانند Wp forms یاGravity forms استفاده میکنید اما هشدارهای این فرم ها برای شما ارسال نمیشود و این مشل اعصاب شما را خورد کرده است . اگر من باشم که اعصاب خودمو خیلی خورد میکنه !!

 

چرا شما از سایت خودتان ایمیل دریافت نمیکنید ؟

عمومی ترین مشکل مربوط به فعال نبودن تابع mail() در سرور میزبانی وب شما میباشد .دلیل دیگر این است که ممکن است ارائه دهنده سرویس ایمیل ، ایمیل های شما را به عنوان اسپم (هرزنامه) تشخیص داده و ایمیل های شما به مقصد نمیرسد.بعضی وقتها ایمیل از سمت وردپرس شما به سمت ایمیل ها ارسال میشود اما به درون اسپم برود به همین دلیل پیشنهاد میشود برای ارسال خبرنامه از وردپرس خودتان استفاده نکنید .ما پیشنهاد میکنیم برای ارسال های داخل وردپرسی از SMTP  استفاده کنید ، SMTP یک پروتکل ساده و کاربردی برای ارسال ایمیل میباشد . برخلاف PHP mail  ، SMTP با درصد شناسایی بالاتر میزان درصد تحویل داده شدن را افزایش میدهد .

ارسال ایمیل های وردپرس با استفاده از Mailgun

سرویس Mailgun یکی از معتبر ترین سرویس های ارسال ایمیل میباشد که به شما امکان ارسال رایگان ۱۰ هزار ایمیل از طریق سرویس خودش را فراهم میکند . فقط کافی است که در سایت Mailgun ثبت نام کرده و اطلاعات خود را ثبت نمائید .بعد از ثبت نام شما کافی است بر روی دکمه “Add your domain” برای افزودن سایت کلیک کنید .

 

 

حل مشکل عدم ارسال ایمیل وردپرس

حل مشکل عدم ارسال ایمیل وردپرس

شما باید در این قسمت نام دامنه ی خود را وارد کنید که پیشنهاد میشود یک ساب دامین در هاست خود ایجاد کرده ( مثلا mail1 ) و سپس در قسمت مربوطه وارد نمائید .بعد از ثبت دامنه سرویس mailgun به شما یک دی ان اس رکورد میدهد که میتوانید بر روی ساب دامین خود ست کنید .

 

dnstxtrecord

 

توجه کنید نوع دی ان اس رکورد داده شده و دی ان اس که باید بر روی هاست خود تنظیم کنید به صورت TXT میباشد .بعد از آن نوبت به افزودن MX Entry در هاستتان میرسد ، میتوانید به تصاویر زیر توجه کنید :

mxentrymenu

 

حل مشکل عدم ارسال ایمیل وردپرس

حل مشکل عدم ارسال ایمیل وردپرس

 

بعد از این کار شما نیاز است تا به پنل خود در mailgun رفته و سپس دامنه ثبتی را تائید کنید .بعد از این کار باید افزونه مربوط به Mailgun برای وردپرس در سایت وردپرسی خود نصب کنید . صفحه تنظیمات این افزونه در پنل مدیریت وردپرس شما به صورت زیر خواهد بود :

mailgunsettings

 

به صورت پیشفرض این افزونه ایمیل ها را با استفاده از HTTP API ارسال میکند که شما میتوانید آنها را به SMTP تغییر دهید .امیدواریم که این آموزش استفاده و لذت کافی رو برده باشید ، اگر مشکلی در کار کردن با این افزونه داشتید میتوانید آن را با ما مطرح کنید .

گفتگو کنید

5 نظر

نظر دهید