دوره آموزش حضوری وردپرس صفر تا صد

دوره آموزش حضوری وردپرس صفر تا صد کارگاه یک روزه فشرده که مدیریت محتوای وردپرس و پیرامون آن را به شما آموزش میده. این دوره آموزش حضوری وردپرس با تفاوت بسیاری زیادی با نمونه کاگاهها یا فیلم های آموزشی در این زمینه می باشد. مدرس این دوره از آموزش های وردپرس بیگ تم دارای ۱۰ سال تجربه کار با انواع مدیریت محتوا ها و طراحی وب سایت می باشد . آموزشی کاملا حرفه ای و پروژه محور که به درک هر چه بهتر شما کمک می کند.

دوره آموزش حضوری وردپرس صفر تا صد
دوره آموزش حضوری وردپرس صفر تا صد

نام دوره : دوره آموزش حضوری وردپرس صفر تا صد

مدرس : مهندس اسماعیل ابراهیمی با ۱۰ سال سابقه در حوزه وردپرس و طراحی وب

مکان برگزاری : لرستان – خرم آباد (آدرس دقیق متعاقباً اعلام خواهد شد)

مدت زمان دوره : ۱ روزه فشرده – ۳ ساعت قبل از ظهر و ۳ ساعت بعد از ظهر + استراحت و پذیرایی بین ۲ تایم

زمان : متعاقباً اعلام خواهد شد

هزینه دوره : ۵۵۰ هزار تومان

دوره آموزش وردپرس قدم به قدم صفر تا صد از مقدماتی تا پیشرفته به هیچ پیش نیازی احتیاج نداره حتی اگر تا به حال با این مفاهیم و موضوع های مرتبط رو به رو نشدید نگران نباشید کلیه مباحث به صورت حرفه ای توضیح داده خواهد شد

دوره آموزش حضوری وردپرس صفر تا صد (  کارگاه یک روزه ۰ تا ۱۰۰ وردپرس )

در این دوره با وردپرس آشنا می شویم و نحوه ی کار کردن با آن را یاد می گیریم. در این دوره  به صورت عملی و با مثال های مختلف به شما آموزش داده می شود چگونه  برای سایت خود محتوا ایجاد کنید و آن ها را منتشر کنید ،  فایل های صوتی و تصویری خود را مدیریت کنید ، سایت  خود را با پوسته ها، ابزارک ها و منوها  براساس سلیقه خود سفارشی کنید و با استفاده از افزونه ها گسترش دهید.

در این دوره چه چیزهایی یاد خواهیم گرفت :

شروع کار با وردپرس:  ما به شما خواهیم گفت که چگونه یک شروع راحت و بی دردسر با وردپرس، برای مدیریت وب سایت خود داشته باشید. با انواع هاست آشنا می شوید و شما را در انتخاب بهترین هاست وردپرس کمک می کنیم . همچنین به شما خواهیم گفت که چرا بهتر است از سیستم مدیریت محتوای وردپرس به جای سایر سیستم های مدیریت محتوا استفاده کنید .

مدیریت محتوا در وردپرس:  روشن است که مهمترین بخش وب سایت ها محتوای آن است. بنابراین؛ مدیریت صحیح این بخش از وب سایت وردپرسی می تواند تاثیر بسیار زیادی در سئو و رنک سایت شما داشته باشد. ما نکات مهم در مدیریت محتوا را به شما یاد خواهیم داد و شما را با روش های صحیح و بهینه برای تولید محتوا آشنا خواهیم کرد .

مدیریت رسانه ها در وردپرس:  معمولاً رسانه ها (تصاویر، ویدئو ها و…) از بخش های جدایی ناپذیر یک سایت هستند. بنابراین؛ نحوه مدیریت صحیح و مناسب آن حائز اهمیت است. به شما یاد خواهیم داد که چگونه عکس ، صدا و فیلم های دلخواه خود را به سایت وردپرس خود اضافه کنید .

سفارشی سازی وردپرس:  هسته وردپرس، پس از نصب به خودی خود دارای امکانات زیادی نیست اما شما با سفارشی سازی پوسته و افزونه ها، قادر خواهید بود یک سایت تمام عیار راه اندازی کنید. ما کاربردی ترین این موارد را به شما نشان خواهیم داد و همچنین روش کلی اضافه کردن قابلیت دلخواه خود را نیز فرا خواهید گرفت .

پوسته های وردپرس امروزه وردپرس به قدری گسترده شده که هزاران پوسته رایگان و غیر رایگان برای وب سایت ها و سلایق مختلف موجود می باشد. در این دوره ما شما را از سردرگمی برای انتخاب پوسته مناسب رها خواهیم کرد و روش ساده و اصولی را برای انتخاب قالب را به شما نشان می دهیم .

افزونه های وردپرس از مهمترین نقاط قوت وردپرس، افزونه های آن می باشد. این افزونه ها به قدری متنوع و گسترده هستند که تقریبا غیر ممکن است شما به دنبال یک افزونه متناسب با سایتتان باشید و پیدا نکنید! البته نصب فراوان افزونه هم معایبی را در پی دارد . در این دوره به شما خواهیم گفت که چه مواقعی باید از افزونه استفاده کنید و چه مواقعی بهتر است قابلیت مورد نظر را به قالب سایت اضافه کنید و حتی چه مواقعی از اضافه کردن یک قابلیت به سایت وردپرس خود به خاطر بیشتر بودن معایب آن پرهیز کنید .

 

محتوای دوره :

شروع کار با وردپرس در این قسمت با سیستم مدیریت محتوای قدرتمند وردپرس آشنا می شویم و آن را به صورت کلی با سایر سیستم های مدیریت محتوا مقایسه می کنیم، وردپرس را به حالت های مختلف و در هاست های مختلف نصب می کنیم و نحوه ی ورود به قسمت مدیریت وردپرس و کار با صفحه ی اولیه آن را یاد می گیریم.

مقدمه قبل از شروع آموزش های جدی تر، نکات کلی مورد نیاز را به شما خواهیم گفت.

وردپرس چیست؟ لازم است قبل از شروع کار با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، با آن آشنایی پیدا کنید. ما با زبانی ساده وردپرس را به شما معرفی می کنیم و به صورت بسیار خلاصه تاریخچه و آمار و ارقام آن را با هم مرور خواهیم کرد .

نحوه ی نصب وردپرس در هاست های مختلف و لوکال هاست:  به شما آموزش کامل نصب وردپرس بر روی هاست هایی با پنل Cpanel  و  Direct Admin و همچنین لوکال هاست را خواهیم گفت؛ پس نگران این مرحله ی نسبتا حساس نباشید!

ورود به وردپرس پس از نصب موفقیت آمیز وردپرس، نوبت به ورود به دنیای بزرگ و رنگارنگ وردپرس خواهد رسید.

کار با صفحه ی پیشخوان و نحوه ی بروزرسانی ها در وردپرس پس از ورود، با صفحه پیشخوان وردپرس روبرو خواهید شد، شاید در نگاه اول تعداد منوها کمی سردرگمتان کند، اما جای هیچ نگرانی نیست، ما به شما آموزش های لازم را خواهیم داد.

مدیریت محتوا در وردپرس در این قسمت  برای سایت خود محتوا ایجاد می کنیم و با ساخت و ویرایش برگه ها و نوشته ها آشنا می شویم و می توانیم محتوای خود را دسته بندی کنیم و با برچسب گذاری مناسب محتوای خود را برای موتورهای جستجو بهینه کنیم و علاوه بر این با نحوه ی مدیریت دیدگاه ها آشنا می شویم. ما به شما نکات مفیدی در مورد این موضوع خواهیم گفت.

تفاوت برگه ها و نوشته ها در وردپرس برگه ها و نوشته ها متفاوت هستند. برای درک بهتر ما با ارائه مثال هایی تفاوت  آنها را به سادگی به شما آموزش می دهیم .

کارکردن با برگه ها برای ساخت صفحاتی مثل درباره ما و تماس با ما، نیاز به استفاده از برگه ها خواهد بود. ما به شما نحوه کار کردن با برگه ها را خواهیم گفت.

کار کردن با نوشته ها برای مدیریت محتوای وردپرس نیاز به ایجاد نوشته ها خواهد بود. ما به شما نحوه ایجاد، دسته بندی و مدیریت نوشته ها را آموزش خواهیم داد.

آشنایی با دسته ها و برچسب ها پس از ایجاد یک نوشته، نیاز به انتخاب دسته مناسب و برچسب گذاری خواهد بود.

مدیریت دسته ها و برچسب ها در این بخش به شما نحوه ایجاد و مدیریت دسته بندی ها و برچسب ها را آموزش خواهیم داد.

آشنایی با قسمت دیدگاه ها و تنظیمات آن دیدگاه ها نشان دهنده اعتبار و محبوبیت یک سایت هستند. بنابراین آشنایی با این قسمت و تنظیمات آن به شما در مدیریت وب سایتتان و ارتباط بهتر با کاربران کمک موثری خواهد کرد.

مدیریت رسانه ها در وردپرس در این بخش یاد خواهیم گرفت که به روش های مختلف عکس ها، صوت ها و ویدیوهای خود را در وارد سایت کنیم و آنها را مدیریت کنیم. معمولاً  در اکثر وب سایت ها در نوشته ها از تصاویر استفاده می شود. با مرور زمان تعداد این تصاویر بیشتر می شود. پس از همین ابتدا نحوه مدیریت آن ها را فرا بگیرید. اگر از آن کاربرانی هستید که علاقه زیادی به استفاده از تصاویر دارید، این بخش از آموزش به دردتان خواهد خورد. فایل های صوتی نیز جزء فایل های چند رسانه ای هستند که امکان استفاده از آن ها در بخش های مختلف وردپرس خصوصاً نوشته ها فراهم می باشد.در پایان نیز با نحوه استفاده از ویدئوها که جزء فایل های چند رسانه ای هستند و امکان استفاده از آن ها در بخش های مختلف وردپرس خصوصاً نوشته ها فراهم می باشد، آشنا خواهید شد . همچنین ممکن است بخواهید فایل چند رسانه ای را از سایر سایت ها بارگذاری کنید( البته با رعایت کپی رایت!  ) ما به شما نحوه انجام این کار را خواهیم گفت.

سفارشی سازی وردپرس:  با فراگیری این آموزش وردپرس شما به راحتی قادر به سفارشی سازی وردپرس مطابق با سلیقه تان خواهید بود. در این بخش آموزش های لازم در این خصوص به شما داده می شود. در این بخش با انجام تغییراتی در رنگ، چینش و… قسمت های مختلف سایت و استفاده از ابزارک ها و منوهای مختلف، می توانید سایتتان را سفارشی کنید.

آشنایی با فهرست ها :   منوها از بخش های کاربردی سایت هستند که دسته بندی ها و صفحات مهم در آن قرار خواهند گرفت.شاید برای مبتدیان کار با این بخش کمی  دشوار به نظر بیاید، اما ما در این آموزش به راحتی به شما آموزش های لازم در این خصوص را می دهیم.

آشنایی با ابزارک هااز بخش های کاربردی وردپرس است که به کمک آن می توانید تبلیغات، محتواها و هر چیزی مورد نیاز دیگری را در سایدبار، فوتر و سایر بخش های پوسته سایتتان که قابلیت نمایش ابزارک ها را دارند ، به نمایش در آورید. هر چند کار با ابزارک ها ساده می باشد، با این وجود ما به شما آموزش هایی در مورد این بخش هم خواهیم داد.

پوسته ها: در این قسمت توضیح می دهیم که پوسته ی وردپرس چیست و چه طور با آن می توانیم ظاهر سایت را تغییر دهید. درباره ی نحوه ی کار کردن با آنها و تفاوت پوسته های نصب شده و فعال صحبت می کنیم و روش های اضافه کردن پوسته ی جدید در سایت را یاد می دهیم. ما شما را با پوسته ها یا همان قالب ها آشنا خواهیم کرد تا بهتر بتوانید نحوه کار با آن ها را فرا بگیرید. نحوه نصب و شخصی سازی یک پوسته، از بخش های مهم یک وب سایت وردپرسی است. چرا که ظاهر یک سایت اهمیت زیادی در جذب کاربران خواهد داشت ، که ما این بخش را نیز در دوره گنجانده ایم . همچنین در پایان دوره هم معروف ترین و حرفه ای ترین پوسته ها را به شما معرفی می کنیم .

افزونه ها: افزونه ها یا همان پلاگین ها به ما اجازه می دهند که ویژگی های مختلفی را به وب سایت خود اضافه کنیم. در این قسمت یادمی گیریم که چه طور پلاگین ها کار می کنند و با نحوه ی نصب و تنظیمات آن ها آشنا می شویم و همچنین با هم می بینیم که چگونه می توانیم افزونه های جدید را به سایت خود اضافه کنیم.

ما شما را با افزونه ها و یا پلاگین های کاربردی و الزامی آشنا خواهیم کرد تا بتوانید در سریعترین زمان ممکن سایت وردپرس خود را راه اندازی کنید . برای مدیریت بهتر وب سایتتان باید نحوه کار با افزونه ها که از بخش های بسیار مهم و کاربردی وردپرس هستند، یاد بگیرید. ما به شما مهمترین نکات در این باره را خواهیم گفت.

 

فهرست سرفصل ها و مباحث مطرح شده در این دوره آموزش وردپرس ، در ادامه آمده اند:

بررسی مفاهیم پایه در حوزه وردپرس

وردپرس چیست ؟

تاریخچه و آمار و ارقام وردپرس

چرا از وردپرس برای طراحی سایت استفاده کنیم ؟

هاست چیست ؟

دامنه چیست ؟

فاکتورهای انتخاب هاست مناسب کدامند ؟

چگونه هاست و دامنه تهیه کنیم ؟

مفهوم نامک در وردپرس

مفهوم ID در وردپرس

تفاوت برگه با نوشته در وردپرس

 

نصب وردپرس

معرفی پیش نیاز های نصب وردپرس

نصب وردپرس روی هاست با پنل Cpanel

نصب وردپرس روی هاست با پنل Direct Admin

نصب وردپرس روی هاست رایگان

نصب وردپرس روی کامپیوتر شخصی بدون نیاز به هاست

آشنایی با نرم‌افزار زمپ – ویندوز

آشنایی با نرم افزار ومپ سرور – ویندوز

 

بررسی کلی محیط مدیریت وردپرس

بررسی بخش خانه

بررسی بخش بروزرسانی های وردپرس

بررسی بخش کاربردی ” تنظیمات صفحه ”

بررسی بخش راهنما

 

نوشتن و ارسال مطالب در وردپرس

ایجاد و ارسال نوشته در وردپرس

مدیریت نوشته ها

انواع نوشته ها

انتشار نوشته ها در آینده با کمک زمانبندی

ویرایش نوشته‌ها در ویرایشگر وردپرس

مدیریت دسته ها

ایجاد دسته بندی جدید

ایجاد زیر دسته

مدیریت برچسب ها

مدیریت رسانه ها در وردپرس

افزودن تصویر،فایل صوتی ، فایل ویدیویی و … به وردپرس

مدیریت فایل ها در کتابخانه وردپرس

مدیریت کامل برگه ها ( صفحات ) در وردپرس

ایجاد برگه جدید

مدیریت برگه ها

مدیریت دیدگاه ها در وردپرس

افزودن دیدگاه به یک نوشته دلخواه

حذف و تایید نظرات

مدیریت و پاسخ دادن به دیدگاه‌ها در وردپرس

کنترل ظاهر سایت وردپرس

مدیریت قالب های وردپرس

افزودن پوسته جدید

استفاده از قالب‌ها در وردپرس

استفاده از بخش شخصی‌سازی برای تنظیم ظاهر سایت وردپرسی

تغییر قالب سایت با قالب وردپرس دلخواه

آشنایی با ویرایشگر قالب

معرفی انواع قالب ها برای مصارف مختلف به همراه معروف ترین آنها

مدیریت ابزارک ها

شخصی سازی قالب وردپرس

ایجاد و مدیریت فهرست

مدیریت افزونه ها

افزودن امکانات ویژه به سایت وردپرس با استفاده از افزونه‌ها

افزودن افزونه جدید

نصب و فعال سازی افزونه با استفاده از مخزن وردپرس

نصب و فعال سازی افزونه به صورت دستی

آشنایی با ویرایشگر افزونه

مدیریت کاربران سایت

افزودن کاربر

تبدیل نقش کاربران

ویرایش شناسنامه کاربر

مدیریت کاربران و نقش‌های کاربری در وردپرس

آشنایی با بخش ابزارهای وردپرس

معرفی کاربرد بخش درون ریزی

معرفی کاربرد بخش برون بری

سفارشی سازی کامل وردپرس با استفاده از بخش تنظیمات

بررسی تنظیمات عمومی وردپرس

بررسی تنظیمات مربوط به نوشتن در وردپرس

بررسی تنظیمات مربوط به خواندن در وردپرس

بررسی تنظیمات مربوط به گفتگوهای وردپرس ( کنترل های مرتبط با دیدگاه ها یا نظرات سایت)

بررسی تنظیمات مربوط به رسانه های وردپرس

بررسی تنظیمات مربوط به پیوندهای یکتا در وردپرس

نصب ، پیکربندی و آموزش استفاده از افزونه های کاربردی وردپرس

افزونه  All In One Seo Pack

افزونه  Akismet

افزونه  Google XML Sitemap

افزونه  Wp Super Cache

افزونه  WpParsidate

افزونه WordPress Importer

 

آموزش های مکمل وردپرس

ایجاد صفحات تماس با ما ، درباره ما و … در وردپرس

معرفی قالب های معروف و معتبر در وردپرس

انتقال محتوای سایت به صورت یکجا به وردپرس ( از لوکال هاست به سایت اصلی / از سایتی به سایت دیگر )

 

با فراگیری این دوره حضوری آموزش ۰ تا ۱۰۰ وردپرس شما قادر خواهید بود به راحتی و بدون هیچ مشکلی با وردپرس کار کنید و انواع سایت های حرفه ای رو راه اندازی کنید.

جهت هماهنگی و حضور در این جلسه آموزش وردپرس صفر تا صد با ما تماس بگیرید

مشاوره رایگان از ۸ صبح الی ۱۲ شب

آموزش وردپرس
آموزش وردپرس