ساخت بخش دانشنامه در سایت وردپرسی

ساخت بخش دانشنامه در سایت وردپرسی

ساخت بخش دانشنامه در سایت وردپرسی

به دنبال اضافه کردن یک بخش مستندات پشتیبانی برای سایت خود هستید؟ میخواهید بهترین راه برای اضافه کردن دانشنامه برای سایت وردپرس را بشناسید؟ در این مقاله به شما نشان خواهیم داد که چطور یک دانشنامه در وردپرس ایجاد کنید.

بخش دانشنامه

سه راه متفاوت برای ساخت این دانشنامه در سایت وردپرسی وجود دارد:

  • می توانید از یک قالب دانشنامه وردپرس اختصاصی برای ساخت دانشنامه پایه خود استفاده کنید.
  • می توانید از افزونه دانشنامه وردپرس اختصاصی برای ساخت دانشنامه پایه خود استفاده کنید.
  • می توانید از تعدادی قطعه کدهای سفارشی برای ساخت دانشنامه پایه خود استفاده کنید.

در هر حال هر روش جوانب مثبت و منفی مختص به خود را دارد توضیحات مربوط به هر روش را ارائه خواهیم داد سپس با توجه به توضیحات روش مناسب را انتخاب کنید.

استفاده از قالب دانشنامه وردپرس
دانشنامه وردپرس

یکی از آسان ترین روش ها برای ساخت قالب دانشنامه وردپرس استفاده از این روش می باشد. قالب های متنوعی در دسترس هستند اما ما قالب KnowHow را به شما پیشنهاد می کنیم. بهترین راه برای راه اندازی نیاز به فعالسازی وردپرس روی زیر دامنه یا دایرکتوری است. مانند: support.yoursite.com یا yoursite.com/knowledgebase

بعد از انجام فقط نیاز به نصب و فعالسازی  این قالب دارید. بعد از نصب، این قالب یک دانشنامه کامل برای شما راه اندازی خواهد کرد.

دانش

بزرگترین مشکل استفاده از  قالب دانشنامه وردپرس این است که نمی توانید از قالب اصلی سایت استفاده کنید. مجبورید راه اندازی را روی زیر دامنه یا دایرکتوری انجام دهید زیرا این قالب واقعا با نام تجاری خود مطابقت ندارد و شما قطعا این موضوع را نمی خواهید که برگه اصلیتان بعنوان دانشنامه ظاهر شود. با این حال بسیاری از سایت ها دانشنامه خود را روی زیر دامنه قرار می دهند پس به آن بدی هم که تعریف شد نیست.

استفاده از افزونه دانشنامه وردپرس

افزونه دانشنامه

اگر می خواهید دانشنامه را به سایت وردپرس موجود خود اضافه کنید، آسان ترین راه برای انجام این کنر استفاده از افزونه آن است. افزونه های دیگری هم برای انجام این کار وجود دارند، اما ما افزونه Knowledge Base by PressApps را به شما پیشنهاد می کنیم.

افزونه را نصب و فعالسازی کنید، بعد از فعالسازی یک تب دانشنامه به بخش مدیریت وردپرس شما اضافه میشود.

مدیریت دانشنامه

دانشنامه خود نوعی نوشته سفارشی با دسته ها و برچسب هایی است که به شما اجازه سازماندهی اسناد و مدارک را می دهد. بهترین بخش در این باره این است که می توانید این افزونه را به سایت اصلی خود اضافه کنید که با قالب بندی و  نام تجاری شما مطابقت پیدا خواهد کرد. همچنین این افزونه با سیستم رای دهی عمومی/فردی، ویدجت های سفارشی، عملکردهای کشیده شدن و رها شدن و … همراه است که هزینه آن ۲۰$ است. در روش بعدی به شما نشان خواهیم داد که چطور اینکار را به وسیله وارد کردن کد بصورت رایگان انجام دهید.

روش استفاده از کد نویسی در وردپرس

راه دیگر برای اضافه کردن دانشنامه برای سایت وردپرسی یا ایجاد سایت اختصاصی دانشنامه استفاده از روش قطعه کد است. ویژگی بد این افزونه این است که مجبورید کد را کپی کنید که می تواند برای مبتدیان کمی نگران کننده باشد.  ویژگی مثبت این روش این است که به شما آزادی بیشتری می دهد و برخلاف دو گزینه اول کاملا رایگان است.

نکته: قبل از شروع حتما یک بک آپ گیری کامل از سایت وردپرس خود بگیرید.

ابتدا افزونه Knowledgebase CPT را نصب و فعالسازی کنید. این افزونه ساده یک نوع پست سفارشی به نام knowledge_base و یک طبقه بندی به نام بخش  ایجاد می کند. این افزونه به شما اجازه می دهد به راحتی مطالب خود را اضافه و آنها را در بخش سازماندهی کنید.

اضافه کردن مطالب

هنگامی که چند مقاله و بخش دارید باید آنها را در وب سایت خود به نمایش بگذارید. اینجا همان جایی است که باید کدها را وارد کنید. با اضافه کردن این کد در فایل functions.php:

این کد لیست تمام مقالات دانشنامه را به بخش مربوط به آنها متصل می سازد. مرحله بعد ایجاد یک برگه وردپرس جدید و اضافه کردن شورت کد [knowledgebase] در داخل آن است. صحفه را ذخیره و آن را پیش نمایش کنید.

پیش نمایش

در حال حاضر ساده به نظر می رسد، اما میتوانیم کمی ظاهر طراحی شده به آن اضافه کنیم. می توانید  CSS را بعنوان نقطه شروع استفاده و سپس مابقی ویرایش را مطابق سلیقه خود تکمیل کنید. کد زیر را در قالب فایل style.css خود وارد کنید.

که بخش دانشنامه شما را بصورت زیر نمایش خواهد داد:

ظاهر

بطور پیش فرض بخش های انتخابی شما به ترتیب حروف الفبا نمایان می شوند. اگر می خواهید بخشی از انتخاب خود را عوض کنید باید افزونه  Custom Taxonomy Order NE را نصب کنید. این افزونه به شما اجازه کشیدن بخش انتخابی، به بخش دیگر را می دهد.

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام میهن وردپرس عضو شوید.

instagram

  • فیسبوک
  • گوگل پلاس