شرطی کردن منو های وردپرس برای نقش های کاربری

شرطی کردن منو های وردپرس برای نقش های کاربری

شرطی کردن منو های وردپرس برای نقش های کاربری

آیا میخواهید آیتم های مختلفی از منوی سایتتان را برای صفحات مختلف در وردپرس نمایش دهید؟

چگونه می توان به وردپرس گفت منوی مختلف برای ورود کاربران را نشان دهد یا  یک آیتم منو در صفحات خاص را پنهان کند؟ به طور معمول نیاز است که شما قطعه کدی اضافه کنید یا از CSS برای مخفی کردن آیتم منو اما جالب نیست که شما بتوانید این کار را در پنل مدیریت وردپرس خودتان انجام دهید؟ در این مقاله ما به شما چگونه اضافه کردن منطق شرطی در وردپرس را نشان میدهیم.

اولین چیزی که نیاز دارید نصب و راه اندازی کنید افزونه  If Menu میباشد.این افزونه خارج از جعبه کار میکند.تمام کاری که باید انجام دهید رفتن به نمایشفهرست ها و شروع به ویرایش منوی ناوبری میباشد. با انتخاب گزینه ای در منوی ناوبری شروع کرده و روی گزینه “فعال کردن منطق شرطی”کلیک کنید .منوی شرطی را مانند زیر نمایش میدهد:

منوی شرطی

سپس آیتمی را که میخواهید نمایش دهید یا مخفی کنید را انتخاب کرده و سپس وضعیت را انتخاب کنید.برای مثال،زمانیکه یک کاربر وارد سیستم میشود تنها لینک صفحه خروج از سیستم را نشان میدهد.پس از انتخاب وضعیت دکمه ذخیره را برای ذخیره تغییرات فشار دهید.

افزودن وضعیت سفارشی به این افزونه

اگر منو یک افزونه جدید است و وضعیت های مختلف برای درخواست دادن ندارید. وردپرس برای شما برچسب های مشروطی زیادی تولید میکند که بتوانید در پروزه ها از آن استفاده کنید. شما میتوانید اضافه کنید  برچسب مشروطی را که با منوی افزونه مورد استفاده قرار گیرد.برای مثال بیایید فرض کنیم که شما میخواهید آیتم منو را روی صفحات پست سفارشی نمایش دهید یا پنهان کنید.

کافیست کد زیر را به functions.php قالب سایتتان اضافه کنید:

و سپس خواهید دید که این شرط در لیست افزونه اضافه خواهد شد:

شرایط سفارشی

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام میهن وردپرس عضو شوید.

رضا حسینی راد
از سال ۸۶ در زمینه طراحی سایت ، سئو و وردپرس فعالیت می کنم.در حال حاضر مدیریت تیم میهن وردپرس رو بر عهده دارم و سعی می کنم هر روز مقالات و تجربیاتم در مورد وردپرس رو اینجا با شما به اشتراک بگذارم.

  • instagram
  • فیسبوک
  • گوگل پلاس