طراحی سایت اولین گام برای تجارت الکترونیک

تجارت الکترونیک: در دنیای امروزه که شاهد پیشرفت چشم گیری در زمینه تکنولوژی و اینترنت هستیم، استفاده از ابزار ها و امکانات مدرن می تواند در بهبود وضعیت فرهنگی و اجتماعی یک جامعه نقش بسیار مفیدی داشته باشد. در این راستا شاهد انجام مبادلات و خرید و فروش های روزمره به صورت اینترنتی و غیر حضوری بوده ایم. به طور کلی این گونه تجارت های آنلاین که از ابزار اینترنت استفاده کرده و به صورت آنلاین انجام می گیرند، تجارت الکترونیک گفته می شود. اگر دقیق تر بخواهیم به تجارت الکترونیک نگاه کنیم باید آن را به سه مرحله تقسیم نماییم:

طراحی سایت اولین گام برای تجارت الکترونیک

از لازمه های تجارت الکترونیک، طراحی سایت بوده که بستر انجام این تجارت را فراهم می آورد. در واقع شما می توانید با طراحی یک وب سایت و راه اندازی بخش فروشگاهی برای آن به تجارت الکترونیک در زمینه شغلی خود پرداخته و از این راه کسب درآمد نمایید. در مرحله طراحی سایت باید این نکات را در نظر داشته باشید که سایت طراحی شده باید از آخرین استاندارد های طراحی سایت پیروی نماید و در قدم دوم استفاده از اصول سئو است ، سئو سایت هم از مهم ترین نکاتی است که باید در طراحی ها رعایت شود ، با رعایت اصول سئو در طراحی سایت از موتور های جستجو ورودی های بسیاری را به سمت سایتتان روانه خواهد شد و شما تنها با این روش می توانید افزایش فروش و افزایش بازدید را داشته باشید.
سفارش محصول توسط کاربر
بعد از آن که بستری برای فروش محصولات خود در فضای اینترنت فراهم کردید، کاربرانی که قصد خرید محصولات شما را داشته باشند، آن ها را بررسی کرده و با جزئیات هر محصول آشنا می شوند. بعد از مقایسه ویژگی های محصولات مورد نظر و انتخاب محصول دلخواه توسط کاربر، باید امکان سفارش آن محصول برای کاربر فراهم باشد. برای ثبت نهایی سفارش لازم است مبلغ محصولات مورد نیاز کاربر به فروشگاه پرداخت شود. این کار هم به صورت آنلاین قابل ارائه بوده و هم می توان هنگام تحویل کالا به مشتری انجام شود.
تحویل محصولات خریداری شده به مشتری
مرحله نهایی تجارت الکترونیک تحویل کالای خریداری شده به مشتری است. بسته به نوع کالا روش های مختلفی برای تحویل به مشتری وجود دارد. اگر محصول مورد معامله در قالب فایل باشد می توان پس از تسویه حساب لینک دانلود را در اختیار مشتری قرار داد. اگر هم محصول باید به صورت حضوری تحویل مشتری شود می توان از خدمات دیگری مانند پیک بهره برد.

نظر دهید