قابلیت ایجاد نظر سنجی در سایت وردپرس

سلام و عرض ادب خدمت شما دوستان عزیز وردپرس . روزتون بخیر . برای این که شما بخواهید در کار خود موفق باشید همیشه بهتره که نظرات افراد مختلف را بپرسید تا بتوانید از این طریق کسب و کار خود را بهتر کنید . حال در وب سایت های وردپرسی مدیران وب سایت ها هم می توانند نظرات کاربران خود را بپرسند و از نظرات آنها استفاده کنند و قدمی برای بهتر شدن سایت خود بردارند . که در این اموزش وردپرس برای شما افزونه ی wp-polls را معرفی می کنم که با استفاده از آن بتوانید امکان نظر سنجی حرفه ای در وردپرس ایجاد نمایید . پس با ما همراه باشید .

قابلیت ایجاد نظر سنجی در سایت وردپرس

شما دوستان برای این که بتوانید پیشرفت کنید و یک وب سایت وردپرس موفقی داشته باشید ، بهتره از نظر کاربران خود استفاده کنید و یک سیستم نظر سنجی در قالب وردپرس خود قرار دهید و از کاربران خود بخواهید در زمینه های مختلف نظر خود را اعلام کنند ، که در این آموزش برای شما افزونه وردپرس راه اندازی سیستم نظرسنجی را معرفی می کنم که در ابتدا شما با ویژگی ها و مزایای این افزونه وردپرس آشنا شوید تا در ادامه افزونه را دریافت کنید و با تنظیمات ان آشناشوید :

بعضی از ویژگی های مهم افزونه WP-Polls

 • قابلیت نمایش نظرسنجی های کاربران به صورت تصادفی
 • قابلیت ایجاد نظر سنجی نامحدود با سوالات دلخواه
 • قابلیت ساخت نامحدود پاسخ برای سوالات
 • قرار دادن نظر سنجی در وب سایت به وسیله ی ابزارک ها
 • مدیریت بخش های مختلف از طریق پنل مدیریتی افزونه
 • محدود کردن دستی کاربران عضو و مهمان در پاسخ گویی به نظر سنجی ها
 • قابلیت قرار دادن نظرسنجی های مختلف در بخش موردنظر قالب وردپرس تون

و ویژگی های بینظیر دیگری که شما با دریافت این افزونه و نصب آن در پنل وردپرس خود می توانید ، دریابید . حال برای آشنایی بیشتر لازم است شما افزونه وردپرس را دریافت کنید ، پس به لینک زیر مراجعه کنید و افزونه را دانلود نمایید :
دانلود افزونه WP-Polls
وقتی افزونه را در پنل خودتون فعال کردین می توانید به تنظیمات آن دسترسی داشته باشید و سوالات خود را در بخش نظر سنجی اضافه کنید و تنظیمات آن را انجام دهید . حال برای نمایش سیستم نظرسنجی در وب سایت وردپرس تون لازم دارید که به بخش ابزارک ها بروید و ابزارک ان را انتخاب کنید و در هر جایی که خواستید قرار دهید . اما اگر قالب وردپرس شما از ابزارک مورد نظر پشتیبانی نمی کرد شما اصلا نگران نشوید چون می توانید با استفاده از قطعه کد زیر سیستم نظرسنجی را در سایت خود به نمایش بگذارید و شما می توانید این قطعه کد را در هر جایی که خواستید قرار دهید :

نمایش سیستم نظر سنجی در قالب وردپرس

 lt;?php if (function_exists('vote_poll') amp;amp; !in_pollarchive()): ?gt;   lt;ligt;     lt;h2gt;نظرسنجیlt;/h2gt;     lt;ulgt;       lt;ligt;lt;?php get_poll(90);?gt;lt;/ligt;     lt;/ulgt;     lt;?php display_polls_archive_link(); ?gt;   lt;/ligt; lt;?php endif; ?gt; 

شما باید به جای عدد ۹۰ در قطعه کد بالا ، شماره آی دی نظر سنجی خود را قرار دهید .

نمایش سیستم نظر سنجی در مطالب یا صفحات سایت :
می توانید از قطعه کد زیر برای نمایش در صفحات استفاده کنید و به جای عدد ۹۰ شماره آی دی نظر سنجی خود را قرار دهید :

 [poll id="90"] 

نمایش سیستم نظر سنجی در پست ها و برگه های سایت :
شما برای نمایش این سیستم ردب رگه های خود باید از قطعه کد زیر استفاده کنید

 [poll id="90" type="result"] 

نکته : اگر شما با استفاده از قطعه کدهای بالا ، سیستم نظر سنجی را در سایت خود قرار دادی ولی دکمه ی vote کار نمی کرد ، باید کد زیر را در header.php قالب وردپرس خود قرار دهید :

 lt;script type='text/javascript'gt; /* lt;![CDATA[ */ var pollsL10n = {   ajax_url: "lt;?php bloginfo('url'); ?gt;/wp-content/plugins/wp-polls/wp-polls.php",   text_wait: "Your last request is still being processed. Please wait a while ...",   text_valid: "Please choose a valid poll answer.",   text_multiple: "Maximum number of choices allowed: ",   show_loading: "0",   show_fading: "1" }; /* ]]gt; */ lt;/scriptgt; lt;script type='text/javascript' src='lt;?php bloginfo('url'); ?gt;/wp-content/plugins/wp-polls/polls-js.js?ver=2.50'gt;lt;/  

خب دوستان عزیز پس از قرار دادن قطعه کدها در فایل های قالب ، تغییرات را ذخیره نمایید فراموش نکنید که پیش از قرار دادن قطعه کدها باید نسخه ی پشتیبان تهیه کنید تا در صورت بروز مشکل بتوانید ، به حالت اولیه برگردانید . دوستان عزیز آموزش امروز به پایان رسید و از شما همراهان همیشگی تشکر میکنم .

با ارزوی سلامتی و موفقیت برای شما دوستان

منبع : بیگ تم ارائه دهنده قالب وردپرس وبلاگی و قالب وردپرس تفریحی