مخفی سازی فایل های خصوصی در رسانه های وردپرس

با سلام و عرض ادب خدمت شما همراهان . امیدوارم روز خوبی رو در پیش رو داشته باشید . وب سایت های وردپرس معمولا چندین نویسنده برای خود دارند و این نویسنده ها می توانند به راحتی به فایل هایی که در رسانه ها آپلود شده دسترسی داشته باشند و شما مدیران عزیز برای این که بتوانید از دسترسی آنها به این فایل ها جلوگیری کنید ، باید با این آموزش وردپرس با ما همراه شوید .

مخفی سازی فایل های خصوصی در رسانه های وردپرس

امکان دارد که مدیران وب سایت ها فایل های شخصی و خصوصی را در پنل مدیریتی و در بخش رسانه ها آپلود کنند و نخواهند کسی ، جز خودشان به این فایل دسترسی داشته باشند و در حالت پیش فرض وردپرس چنین امکانی وجود ندارد یعنی تمام نویسندگانی که به پنل دسترسی دارند ، می توانند این فایل ها را مورد بررسی قرار بدهند و دانلود کنند ولی در این اموزش برای شما قطعه کدی را معرفی می کنیم که به نویسندگان وب سایت خود امکان دسترسی به تمامی فایل های آپلود شده در کتابخانه وب سایت را ندهید و انها نتوانند به فایل های شخصی که شما در کتابخانه چند رسانه ای آپلود کرده اید ، دسترسی داشته باشند .

برای شروع کار لازم است که شما به فایل functions.php قالب وردپرس خود بروید و قطعه کد زیر را در آن قرار دهید ، فقط قبل از انجام این کار لازمه که شما یک نسخه ی پشتیبان از وب سایت خود تهیه کنید تا در صورت بروز مشکل و نا سازگاری این کد با وب سایت تون ، بتوانید به حال قبل برگردانید :

 //Manage Your Media Only function mymo_parse_query_useronly( $wp_query ) {   if ( strpos( $_SERVER[ 'REQUEST_URI' ], '/wp-admin/upload.php' ) !== false ) {     if ( !current_user_can( 'level_5' ) ) {       global $current_user;       $wp_query-set( 'author', $current_user-id );     }   } } add_filter('parse_query', 'mymo_parse_query_useronly' );  

دوستان عزیز شما با قرار دادن قطعه کد بالا در وب سایت خود می توانید فایل های شخصی خود را در کتابخانه چند رسانه ای از دسترسی سایر کاربران حفظ کنید . دوستان این آموزش به پایان رسید از همراهی تون کمال تشکر را دارم . با بیگ تم همراه باشید . با آرزوی موفقیت برای شما همراهان محترم .

منبع : بیگ تم مرجع  افزونه های وردپرسهک وردپرس