مراحل راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی

به نظر میرسد که برای راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی، شما فقط به یک وبسایت خوب نیاز دارید. بله کاملا درست است. شما نیاز به فهمیدن این مسئله دارید که چگونه کسب و کار آنلاین خود را در یک راه هوشمند و با مهارت های تخصصی راه اندازی کنید. کار های زیادی را برای راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی باید انجام داد. برخی از این مراحل برای راه اندازی هر نوع کسب و کار آنلاین، استانداردها می باشند، ما چندین نکته ی برجسته را که مورد نیاز یک کسب و کار که به طور کامل مبتنی بر اینترنت است را در این متن آورده ایم.

کسب و کار آنلاین

۱- نام شرکت شما یا گروه کاری

اگر شرکت شما در حال رفتن به سوی هدایت شدن توسط اینترنت می باشد. شما باید این را در نظر داشته باشید که نام دامنه ی خود در دسترس نگه دارید. اگر میتوانید از اعداد و خط تیره به جای کلمات استفاده نکنید. نام وبسایت شما میتواند شامل کلمات کلیدی نیز باشد. به طور کلی اگر محتوای وبسایت شما بهینه سازی شده خیلی لازم نیست که دوباره کاری کنید.

۲- انجام مسائل حقوقی

کار های قانونی کسب و کار خود را انجام دهید، این کار برای کسب و کار اینترنتی خیلی واجب نیست اما باعث می شود دغدغه ذهنی شما کم و پول شما اندوخته شود. پیدا کردن یک وکیل خبره ممکن است هزینه بر باشد اما در دراز مدت خواهید دید که هزینه کردن برای این کار ارزشمند بوده و شما بابت این هزینه راضی خواهید بود.

نماد اعتماد، ساماندهی سایتها، گواهی نامه و اقلام دیگر که ممکن است مورد نیاز گروه شما باشد را نیز دریافت کنید. از راه اندازی حساب بانکی خود نیز مطمئن باشید.

۳- نوشتن یک ایده ی کسب و کار

این نباید پیچیده باشد اما حتما باید نوشته شود، این است که کسب و کار شما را مانند قطب نما هدایت می کند، توسعه و پرورش می دهد. ماموریت شما باید بازار هدف شما را، رقابت شما را، خدمات شما را و استراتژی شما را برای بازاریابی گروه یا شرکت موردنظر شامل می شود. اگر شما به دنبال سرمایه گزار برای کسب و کار خود می گردید، باید ایده ی خود را به او نشان دهید.

۴- تنظیم استراتژی بازاریابی آنلاین

این ممکن است نیاز به استخدام یک تیم بازاریابی یا شرکتی آنلاین داشته باشد. اما آنچه باید انجام دهید پیدا کردن همین تیم است که به شما کمک کند. با یک استراتژی بازاریابی آنلاین نه تنها کمک به شهرت وبسایت شما می کند بلکه در رسانه های اجتماعی هم موثر است.

در این مرحله شما باید کاملا بر روی بازار هدف خود تمرکز کنید، به دلیل اینکه استراتژی بازاریابی در کسب و کار اینترنتی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، هر چه بیشتر روی این قسمت کار شود تاثیر بیشتری در کسب و کار شما خواهد داشت.

۵- توسعه وبسایت

طراحی و توسعه دو چیز کاملا متفاوت است. طراحی باید همراه با ترکیب بندی، ظاهر و گشت و گذار هدفمند بازدید کننده در سایت باشد. سئو و تجربه ی کاربری باعث توسعه یافتن وبسایت شما می شود.

مطمئن باشید که مرجع بازار هدف شما هنوز در این مرحله است. همچنین اگر شما در حال دریافت وجه آنلاین هستید باید از ایمن بودن سرور خود برای سرمایه گذاری مطمئن شوید، این نکته کلیدی است که به مشتریان در هنگام پرداخت وجه به صورت آنلاین احساس امنیت می دهد.

۶- شبکه های اجتماعی

تبلیغات توسط شبکه ‌های اجتماعی بسیار تاثیرگذار و بزرگ بوده و همچنین مناسب بودجه‌‌ ی شما می باشد. بنابراین شبکه اجتماعی را که فکر می کنید بازار هدف شما از آن بیشتر استفاده می کنند راه اندازی کنید. اگر شما فکر می کنید که آن ها بیشتر از فیسبوک استفاده می کنند، یک صفحه ی فیسبوک راه اندازی کنید و اگر فکر می کنید که آن ها از تماشای فیلم لذت می برند، یک کانال یوتیوب یا آپارات راه اندازی کنید. لازم نیست که در تمام سایت ها حضور داشته باشید اما اگر یک صفحه یا یک کانال را راه اندازی کردید، آن را رها نکنید و توسط آن مخاطبان خود را جذب کنید.

۷- راه اندازی اولیه

راه اندازی اولیه به این معنا است که تنها تعداد محدودی از کاربران در مورد وبسایت شما میدانند و شما به آن ها برای دیدن سایت، آزمایش فرم تماس، بررسی بعضی فرایند ها و خواندن مطالب سایت دسترسی داده اید تا در آخر نظرات و پیشنهادات خود را درباره ی سایت به شما بگویند. این خیلی مهم است که تجربه ی کاربران از دغدغه های شما باشد. شما می خواهید که کاربران در پیدا کردن و استفاده کردن از سایت شما راحت باشند و در اصطلاح سایت شما کاربر پسند باشد.

۸- نکات آخر

  • همه چیز در اول کار ممکن است هیجان انگیز و شاید هم نگران کننده به نظر برسد. اگر شما در راه اندازی اولیه ی سایت خود موفق شوید، تا آخر، کار برای وبسایت شما هموار خواهد شد.
  • از کد های Google Analytics خود برای نظارت بر ترافیک و بازدید کنندگان سایت مطمئن شوید.
  • نقشه ی سایت خود را برای بارگزاری سریع تر سایت به گوگل ارائه دهید.
  • در همه ی شبکه های اجتماعی که عضو هستید هم خبر دهید.
  • مطمئن شوید که همه ی لینک های شما کار می کنند.
  • وبسایت خود را در مرورگر ها و دستگاه های مختلف آزمایش کنید تا مطمئن شوید که همواره کاربر پسند می باشد یا نه.

امیدوارم که این مطلب به شما در راه اندازی کسب و کار اینترنتی کمک کرده باشد.
برای مشاوره ی رایگان با ما تماس بگیرید.

نظر دهید