معرفی چند افزونه عالی برای بهینه سازی تصاویر سایت

معرفی چند افزونه عالی برای بهینه سازی تصاویر سایت

معرفی چند افزونه عالی برای بهینه سازی تصاویر سایت

تصاویر بطور قابل توجهی در کاهش سرعت وب سایت شما تاثیر می گذارد؛ به همین دلیل باید ذخیره تصاویر خود را بهینه سازی کنید.به تازگی یکی از کاربران در مورد جوانب مثبت و منفی استفاده از یک افرونه مانند WP Smush سوالاتی پرسید. در این مقاله جوانب مثبت و منفی و جایگزین WP Smush برای بهینه سازی تصاویر در وردپرس را مورد بحث قرار خواهیم داد.

WP Smush چیست؟

یک افزونه وردپرس است که به شما اجازه بهینه سازی تصاویر بدون از دست دادن کیفیت آنها را می دهد.

جوانب مثبت WP Smush

WP Smush برای استفاده بسیار آسان است. شما می توانید تصاویر را در زمان آپلود در سایت وردپرس خود بهینه سازی کنید. برای تصاویر قدیمی تر می توانید به مسیر رسانه » WP Smush رفته و عکسها را در یک زمان به صورت smush 50 بسته بندی کنید.

تصاویر بسته بندی شده

این عملکرد یک راه بسیار ساده و آسان برای مبتدیانی است که می خواهند تصاویر خود را بهینه سازی و  کارایی سایت خود را بهبود بخشند.

جوانب منفی WP Smush

تفاوت عملکرد آن است نه به این عنوان که قابل توجه باشد بلکه بعنوان اینکه می توانید روش های دیگری را دریافت کنید. برای مثال اگر در حال آپلود ۳ MB عکس در سایت وردپرس خود باشید، این افزونه ۱۰% الی ۲۰% از حجم تصویر را بدون از دست دادن کیفت آن کم می کند. این در حالیست که تبدیل فایل ۲٫۴ به ۲٫۴۷ MB هنوز بزرگ است. این افزونه به شما کنترل اینکه چقدر می خواهید تصویر را بهینه سازی کنید را نمی دهد. در عین حالی که اندازه فایل تصویر را کمتر می کند بهترین راه حل برای بهینه سازی نیست.

WP Smush جایگزین

ابزار و افزونه های وردپرس دیگری برای بهینه سازی تصاویر وجود دارند. این ابزارها امکان کنترل بیشتر به اینکه چطور می خواهید تصویر خود را بهینه سازی کنید می دهد در نتیجه می تواند اندازه فایل ها را کوچکتر و لود صفحه را سریعتر کند.

EWWW Image Optimizer

بهینه ساز

یک افزونه وردپرس است که تصاویرتان همانگونه که آپلود کرده اید بهینه سازی می کند. در این افزونه می توانید تصاویر آپلود شده های قبل را بهینه سازی و نیز فرمت فایل را تبدیل کند. فرمتی را انتخاب کنید که کمترین حجم را به تصویر میدهد. بعنوان مثال اگر شما در حال آپلود یک تصویر با فرمت  JPEG هستید ممکن اندازه آن را بسیار کوچکتر کند.

 

Imsanity

این افزونه امکان تغییر اندازه تصاویر بزرگ را به صورت گروهی میدهد. بر خلاف افزونه ذکر شده در بالا این افزونه بطور پیش فرض اجازه انتخاب حداکثر تصاویر را به شما می دهد.

تنظیمات

شما می توانید یک فشرده سازی پیش فرض را برای تصاویر  jpeg در وردپرس انتخاب کنید. این افزونه می تواند بطور خودکار برای تبدیل فرمت تصاویر از حالت BMP به JPEG ، یا  PNG به JPEG  مورد استفاده قرار گیرد.

 

نرم افزار Adobe Photoshop

این نرم افزار یک برنامه استاندارد برای ویرایش تصاویر است. با اینکه قیمت آن کمی بالاست اما بسیار ارزشمند است.این برنامه با یک گزینه ذخیره تصاویر بهینه سازی شده برای وب سایت همراه است.

فتوشاپ

بهترین ویژگی این برنامه انتخاب این است که تا چه اندازه می خواهید تصاویر بهینه سازی شوند.می توانید سطح فشرده سازی برای تصاویر JPEG و هچنین انتخاب تعدادی از رنگ ها در فایل های PNG را انتخاب کنید. این برنامه امکان پیش نمایش تصاویر و تنظیمات اندازه فایل را به شما می دهد.

Gimp یک جایگزین رایگان برای فتوشاپ است. درست است که به اندازه برنامه فتوشاپ زیبا نیست اما میتواند تصایر شما را برای وب سایت بهینه سازی کند.

برنامه جایگزین

نتیجه گیری نهایی

بهینه سازی تصاویر زمانی بهتر است که در خارج از وب سایت انجام شود.آموزش دقیق بهینه سازی تصاویر برای وردپرس را به شما نشان دادیم. در حالیکه شما می توانید از WP Smush یا یکی از گزینه های جایگزین WP Smush استفاده کنید.

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام میهن وردپرس عضو شوید.

instagram

  • فیسبوک
  • گوگل پلاس