مهم ترین دلایل بروز رسانی سیستم وردپرس

درود فراوان خدمت شما دوستان همراه . امیدوارم روز خوبی را در پیشرو داشته باشید . دوستان عزیز یکی از نکاتی که شما باید حتما به آن توجه داشته باشید بروز بودن وردپرس می باشد که شاید بعضی از دوستان به این موضوع توجه نکنند و با بی توجهی به این موضوع باعث مشکلات زیادی برای سایت خود شوند . در این اموزش می خواهم دلایل و اهمیت بروز شدن سیستم وردپرس را برای شما بگویم ، پس با ما همراه باشید .

مهم ترین دلایل بروز رسانی سیستم وردپرس

وقتی وردپرس نسخه جدیدی را ارائه دهد برای شما ایمیلی ارسال می شود که آیا شما تمایل دارید که نسخه ی وردپرس وب سایت تون را بروز کنید یا نه ؟ حتی در وب سایت شما هم پیامی برای بروز کردن وردپرس ارسال می شود که شما باید این کار را انجام دهید ولی متاسفانه بعضی از مدیران وب سایت ها به این پیام ها اهمیت نمی دهند و سیستم وردپرس خود را آپدیت نمی کنند و نمی دانند که این کار انها چه آسیب و ضرری را به وب سایت آنها وارد می کنند ، در این آموزش وردپرس هم تصمیم گرفتیم تا دلایلی که برای آپدیت وردپرس مهم می باشد را برای شما دوستان بگویم تا وقتی با پیام بروز رسانی نسخه ی وردپرس روبرو شدید ، بی تفاوت از کنار آن رد نشوید !!!!! تا شما با این اموزش بتوانید اطلاعاتی درباره ی معایب و مزایای بروز رسانی وردپرس کسب کنید .

با توجه به رایگان بودن سیستم وردپرس ، در هرزمانی توسط برنامه نویسان و توسعه دهندگان این تغییراتی در ان ایجاد می شود و بخش هایی که از این سیستم در نسخه ی جدید دارای مشکل هستند ، در نسخه های بعدی رفع می شود و هم چنین خصوصیات و مزایای جدیدی را به آن اضافه می شود ، با این وضعیت تغییرات اساسی در هر نسخه ی وردپرس انجام می شود و شما اگر بخواهید نسبت به بروز رسانی سیستم وردپرس تون بی توجه باشید ، مسلما برای شما دردسر ساز می شود و همچنین امنیت وب سایت شما کم می شود ، پس بهتره که از انجام این کار صرف نظر نکنید !!!

امنیت وردپرس
امروزه امنیت در وب سایت ها حرف اول را می زند و شما می توانید برای امن بودن سایت خود قدمی بردارید و وردپرس خود را همواره بروز نگه دارید و قدرت سیستم وردپرس نسبت به سایر سیستم ها بالاتر می باشد و با توجه به این که کاربران بسیاری سایت خود را با وردپرس راه اندازی کرده اند ، بسیار مورد هجوم هکرها قرار می گیرد و شما می توانید در کدهای این سیستم تغییراتی را ایجاد کنید و به دلیل متن باز بودن وردپرس ، هر کسی که اطلاعات کافی داشته باشد می تواند تغییراتی را در کدهای این سیستم ایجاد کند و شخصی سازی نماید و باید بسیار دقت کرد چون هکرها اطلاعات کاملی در زمینه ی وردپرس دارند  می توانند در بهبود امنیت وردپرس بسیار موثر باشند !!!!!!

توسعه دهندگان سیستم با بررسی کدهای وردپرس ، باگ هایی که در این سیستم وجود دارد و رفع نشده است را برطرف می کنند و هر وقت که خبری از آسیب رسیدن به این سیستم بیان شد ، تیم توسعه دهنده وردپرس اماده به خدمت و رفع مشکل و بروز رسانی می باشند و با ارائه ی نسخه های جدید ، مشکل قبلی را رفع می کنند و اگر شما از بروز رسانی سیستم خود صرف نظر کنید ، حتما مشکلاتی که در نسخه ی قبلی وردپرس وجود داشته ، حفره های امنیتی را برای شما ایجاد می کند و هکرها با دریافت این موضوع که شما از نسخه ی قبلی و بروز نشده ی وردپرس استفاده می کنید ، حتما از این حفره ی امنیتی برای آسیب رساندن به سایت شما استفاده می کنند و شما دیگر نمی توانید کاری برای نجات وب سایت خود انجام دهید !!!!

مزایا و ویژگی های تازه
در نسخه های جدید وردپرس ، خصوصیات و ویژگی های جدیدی به آن اضافه می شود و یا تغییرات کلی در ان صورت می گیرد و می توان گفت نسخه های جدید ویژگی هایی را دارند که نسخه های قبلی فاقد آن می باشند ، پس بهتره که برای راحتی حال خودتان و استفاده از مزایای جدید این سیستم ، حتما از نسخه های بروز ان استفاده کنید .

سرعت
با ارائه نسخه های جدید وردپرس توسط توسعه دهندگان آن ، همواره تلاش می شود که به سرعت این سیستم توجه شود و در هر نسخه ی جدید معمولا آیتم های متعددی برای افزایش سرعت اضافه می شود ، برای مثال در نسخه ی ۴،۲ به بهبود کارایی JS در منوهای وردپرس و فهرست ها توجه شد است و در هر نسخه به یکی از این ایتم های وردپرس توجه شده است و سرعت وب سایت هم نقش مثبتی در سئوی ان دارد .

برطرف کردن باگ های وردپرس
با توجه به تلاش های توسعه دهندگان سیستم وردپرس باز وجود باگ ها در این سیستم عادی می باشد یعنی همواره برنامه نویسان وردپرس درصدد رفع مشکلات وردپرس و به حداقل رساندن آن هستند ولی باز باگ های در نسخه های جدید پیدا می شود .

سازگاری و یا ناسازگاری
با توجه به این که قالب های وردپرس و افزونه های وردپرس هم بروز رسانی می شوند تا کارایی بالاتری را داشته باشند ، ممکن است که نسخه ی جدید قالب وردپرس و یا افزونه وردپرس با نسخه وردپرسی که بر روی سیستم شما نصب می باشد سازگار نباشد ،و در نسخه های بعدی تلاش می شود تا این ناسازگاری رفع شود ، پس بهتره همیشه قبل از بروز رسانی یک نسخه ی پیشتیبان تهیه کنید .

دوستان عزیز با توجه به مزایایی که در این آموزش برای شما گفتیم بهتره که سیستم وردپرس خود را هر چه زودتر بروز رسانی کنید و این کار را می توانید هم به صورت دستی و یا خودکار انجام دهید . اگر سوال یا مشکلی ندارید ، این آموزش وردپرس به پایان رسید ، از همراهی شما عزیزان تا انتهای این بخش کمال تشکر را دارم با سری آموزش های بیگ تم با ما همراه شوید .

منبع : بیگ تم ارائه دهنده قالب وردپرس تفریحی و قالب بازی وردپرس