مواردی که باید بعد از نصب وردپرس رعایت کنیم

اگر تازه وردپرس خود را نصب کرده اید و می خواهید بدانید که چه کار هایی را باید بعد از نصب وردپرس انجام دهید، در ادامه ی مطلب با ما همراه باشید.

مواردی که باید بعد از نصب وردپرس رعایت کنیم.

۱- امنیت:

امنیت سایت یا وبلاگ وردپرسی شما مهم ترین چیزی است که باید از آن محافظت کنید، برای این کار به این چند نکته توجه کنید، ۱- وردپرس و همچنین افزونه های خود را همیشه بروز نگه دارید(بروز رسانی های وردپرس و افزونه ها شامل رفع مشکلات و باگ های امنیتی و همچنین افزودن ویژگی های جدید می باشد) ۲- نصب افزونه اسکنر امنیتی وردپرس : Acunetix WP Security 3- نام کاربری خود را هرگز ادمین قرار ندهید.

۲- سئو:

بالا بردن سئوی سایت یا بهینه سازی کردن سایت با انجام کارهای مختلف مهمترین کار برای جذب کاربر و بیننده به سوی سایت شما خواهد بود، ممکن است پس از مدتی ببینید که بازدید کنندگان سایت شما به اندازه ای که انتظار داشته اید نرسیده اند. باید این مطلب را نیز مد نظر داشته باشید که اکثر بازدید کنندگان سایت شما از طریق جستجو در موتور های جستجو (مثلا گوگل ) جذب می شوند بنابراین بالا بودن سئو سایت در تعداد بازدیدکنندگان از سایت شما تاثیر زیادی دارد . افزونه Yoast SEO کمک زیادی به شما می کند.

۳- پشتیبانی:

بعد از نصب وردپرس از مهمترین کارهایی که باید انجام داد تهیه ی یک پشتیبان حرفه ای و خوب برای سایت مورد نظر می باشد تا اگر مشکلی برای سایت شما به وجود آمد مثلا اگر مشکلی در کار با افزونه ها داشتید در سریع ترین زمان ممکن توسط پشتیبان بر طرف شود، گروه آرنیکاوب با ارائه ی پشتیبانی سایتهای وردپرسی قوی ساعته برای هر نوع سایتی نیاز شما را به پشتیبانی پس از نصب وردپرس رفع خواهد کرد.

۴- افزونه کش – Cache:

از دیگر کار های مهم بعد از نصب وردپرس نصب یک افزونه ی کش می باشد و ما افزونه ی W3 Total Cache یا WP Super Cache را به شما پیشنهاد می کنیم این افزونه با کش کردن دیتابیس سایت، افزایش سرعت لود سایت، فشرده سازی فایل های CSS و جاوا با استفاده از Minify، امکان استفاده یکپارچه از سیستم CDN و … به کاربر پسندتر شدن سایت کمک می کند.

۵- حذف تم های استفاده نشده:

اکثر کاربران وردپرس تعدادی تم رو قبل از تصمیمگیری و انتخاب تم اصلی نصب و امتحان می کنند، حتما تم هایی را که دیگر از آن ها استفاده نمی کنید را حذف کنید. زیرا آن ها ممکن است در کار های روزمره ی سایت اختلال ایجاد کنند و همچنین ممکن است برای امنیت سایت خطرآفرین باشند.

 

آمیدواریم این موارد در هر چه بهتر شدن قالب شما کمکی را در این زمینه به شما کرده باشد.

گفتگو کنید

1 نظر

نظر دهید