وردپرس CRM یا چگونگی ارتباط مشتریان

با عرض سلام و روز خوش خدمت شما دوستان عزیز وردپرسی.امیدوارم که خوب باشید و امروز هم این افتخار رو به ما بدید که با یکی دیگه از آموزش های وردپرس ما رو همراهی کنید. خب دوستان توی آموزش وردپرس امروز میخواهم باشما در مورد وردپرس CRM یا چگونگی ارتباط مشتریان حرف بزنم. پس با ما همراه باشید.

وردپرس CRM یا چگونگی ارتباط مشتریان

خیلی ها به دنبال این هستند که یک سیستمی برای مدیریت کردن ارتباطات مشتریان داشته باشند. در آموزش امروز میخواهیم در مورد چگونگی اضافه کردن زمینه ی دلخواه به طوری که لازم هست با شما صحبت کنیم. همچنین میتوانید فیلد اطلاعات خودتان را درست کنید و به شکل عمومی و خصوصی ارائه دهید. برای هر نوشته ای درست شدن زمینه های سفارشی فقط یک بار استفاده میشود مگر اینکه طی مراحلی کلید امنیتی را تشخیص دهد. زمینه های زیادی برای مدیریت ارتباطات مشتری وجود دارد که یکی از آنها چک باکس ها هستند. یک افزونه ای وجود دارد که به برنامه نویسان و مشتریان این امکان را میدهد که از موارد سفارشی در انواع نوشته ها استفاده کنند. نام این افزونه Advanced Custom Fields است. موارد زیادی به وسیله ی این افزونه پشتیبانی میشوند که ما امروز چند تایی را معرفی میکنیم. این موارد عبارتند از :

 • ویرایشگر تصویری
 • ایمیل ها
 • اشیا نوشته
 • چک باکس ها
 • نقشه گوگل
 • رمز ها
 • تصاویر
 • تعداد و دامنه
 • انتخاب ها
 • و…

افزونه وردپرس Advanced Custom Fields برای وب سایت های وردپرسی یک راه حل ساده و حرفه ای است و این قابلیت را دارد که تمام امکانات را در اختیار وردپرس قرار دهد. با کمک این افزونه میتوانید وردپرس CRM را پشتیبانی کنید. اولین اقدامی که برای نصب این افزونه باید بکنید این است که به قسمت افزونه ها برید و روی گزینه ی افزودن کلیک کنید. حال افزونه وردپرس را بارگزاری کنید در مرحله ی بعد آن را نصب و فعال سازی کنید.

خب حالا میریم سراغ قسمت بعدی آموزش یعنی اضافه کردن زمینه های گروهی. توی این قسمت شما دوستان باید روی گزینه ی زمینه های سفارشی در منوی مدیریت کلیک کنید. یک قابلیت دیگری که این بخش به شما میدهد این است که میتوانید فیلد مربوط به گروه ها را هم در این بخش ببینید. برای انجام اینکار ابتدا باید در فیلد گروه ها روی گزینه ی اضافه کردن زمینه ی دلخواه کلیک کنید. با انجام اینکار قسمت جزئیات به همراه فرم فراخوانی میشود. در مرحله ی بعد شما باید روی گزینه ی اضافه کردن زمینه کلیک کنید که اینکار باعث میشه بتونید اولین فیلد خودتون یعنی وردپرس CRM را درست کنید. برای ایجاد فیلدتون در قسمت اول نام ایمیلتون رو وارد کنید تا فیلد شما درست شود. حالا اگه دقت کنید در قسمت پایین بخش دیگری را با نام موقعیت میبینید که باید آن قسمت را پر کنید. خب الان اطلاعاتی را که به بخش مدیریت ارتباطات مشتری مربوط بود را وارد کردیم. قسمت پایین مربوط به تنظیمات اصلی افزونه است. بعد از اینکه تنظیمات را انجام دادید روی گزینه ی انتشار کلیک کنید تا وردپرس CRM شما به وجود آید.

 define( 'ACF_LITE', true ); 

یک نکته ی مهمی که در این بخش وجود دارد و باید بدان توجه کرد این است که به هیچ عنوان زمینه های سفارشی را تغییر ندهید. برای اینکه مشکلی برای تغییرات ایجاد شده به وجود نیاید و تغییری انجام نشود فایل افزونه را در ویرایشگر باز کنید و کد زیر را قبل از کد Class WP Tuts CRM بگذارید.

البته یادتان باشد که افزونه های زیادی برای وردپرس  CRM وجود دارند که میتوانید ازآن ها استفاده کنید.

دانلود افزونه ی Advanced Custom Fields

خب دوستان بسیار خوشحالم از اینکه یکی دیگر از آموزش های وردپرس را با من همراهی کردید امیدوارم که این آموزش توانسته باشد به شما کمک کند. اگر میخواهید با قالب وردپرس جدید و پوسته ی وردپرس جدید آشنا شوید در آموزش های بعد ما را همراهی کنید.

منبع: بیگ تم ارائه دهنده قالب وردپرس فروشگاهی و پوسته وردپرس خبری