چند راهکار عالی برای افزایش سرعت لود وردپرس

افزایش سرعت لود وردپرس

چند راهکار عالی برای افزایش سرعت لود وردپرس

آیا میخواهید سرعت سایت وردپرس خود را افزایش دهید؟ میخواهیم ترفندهای بهینه وردپرس که در کاهش زمان لود سایت کمک میکند را بدانیم. در این مقاله ما به شما چگونگی سرعت دادن به وردپرس با به اشتراک گذاشتن روش های بهینه در افزایش عملکرد را نشان میدهیم. شما ممکن است شنیده باشید که سرعت وردپرس برای سئو مهم است. یک سایت پر سرعت فروش بیشتری دارد. توسعه دهندگان در یک مطالعه دریافتند کم بودن سرعت سایت میتواند از فروش و بازدید شما بکاهد.

مطالعه موردیچگونه باید به وردپرس خود سرعت ببخشید؟

بررسی اجمالی

List25 یک وبلاگ است که توسط Syed Balkhi تاسیس شد.این سایت دارای بیش از ۱٫۵ مشترک و بازدیدکننده دارد. استفاده از مطالب این سایت که اغلب فیلم وتصویر است طول میکشد، بنابراین بطور کلی بهینه سازی در سرعت و نگه داشتن هزینه های پایین و بهبود زمان در سایت برای ما مهم است. قبل از شروع بهینه سازی صفحه اصلی ما برای بارگذاری در زمان ۲٫۲۱ ثانیه انجام میگرفت. اما پس از انجام کار این زمان به ۱٫۰۸ ثانیه کاهش یافت.

در طول انجام این بهینه سازی ما قادر به سرعت بخشیدن به پاسخ سرور خواهیم بود.بهبود بخشیدن سرعت صفحه، زمان کلی بار و کاهش تعداد درخواست ها را بهبود میبخشد. هم اکنون یک نگاه اجمالی به تکنیک هایی که به سایت وردپرس ما سرعت میدهد می اندازیم.

هاست وردپرس

دارا بودن یک میزبان وب خوب برای سرعت وب سایت شما ضروری است.زمانیکه سایت ما مشهور شد ما براحتی از شرکت میزبانی قبلی پیشی میگیریم. سرور آنها نمیتواند به یک سایت با این سایز رسیدگی کند چون میهن وردپرس ده ها هزار بازدید کننده دریافت کرده.هاست معمولی برای سایتهای کوچکتر مناسب است.ما به گزینه های مختلف مدیریت در وردپرس میزبان نگاه میکنیم و در نهایت استفاده از سایتهای معمولی برای میزبانی میهن وردپرس را به پایان میرسانیمو سرور اختصاصی برای سایتمان تهیه می کنیم.

شما میتوانید بهبود زمان پاسخ سرور را ببینید. سایت list25 از حداکثر سرعت ۴۴۲ میلی ثانیه به ۱۷۲ میلی ثانیه رسیده ایم که یک بهبود ۲۵۶ درصدی میباشد.

list-25سایتهای بوستر عملکرد را برای سیستم عاملهای خاص مانند وردپرس ساخته اند. براساس سیستم عامل سیستم شما سرور را بهینه میکنند که منجر به عملکرد بهتری شود.

ما در مقاله ای توضیح داده ایم که بهترین هاست برای وردپرس چیست؟پیشنهاد ما استفاده از هاست مناسب وردپرس https://blog.wpdesigner.ir//hosting/ هست.

افزونه های کش

همراه با بالا بردن سرعت وردپرس دومین عامل مهم بعد از میزبان وب فاکتور ذخیره سازی میباشد.بطور معمول وقتی یک بازدید کننده با سایت وردپرس می آید سرور شما از درخواست PHP به داده ی MySQL با پیدا کردن صفحه ای که بازدید کننده دارد و در حال درخواست است عبور میکند.این ذخیره باعث صرفه جویی در زمان و منبع میشود.

افزونه ذخیره

برای سایت List25 از سایتهای SuperCacher و پلاگینی که خاص مشتری ساخته شده استفاده می شود. بالاتر از آن گزینه های ذخیره پویای پیشرفته ای با استفاده از لاک اضافه کرده اند. اگر شما در سایت نیستید نگران نباشید، میتوانید روی سایت وردپرس خود با استفاده از بسیاری از راه حلهای در دسترس مانند W3 Total Cacheو WP Super Cache  کش را راه اندازی کنید.

ما در میهن وردپرس از wp rocket استفاده می کنیم.

CDN

شبکه های تحویل محتوا میتوانند به شما در افزایش دادن سرعت وب سایتتان کمک کند.ist25 از آغاز کار خود از maxcdn استفاده کرده است. پس این قسمت تغییری نداشته

 

CDN به ما اجازه ی خدمت به تمام CSS ها ،جاوا اسکریپت و عکسهایی که از محتوای شبکه ارسال میشوند را میدهد.این کار با تعیین موقعیت بازدید کنندگان از سایت و خدمت به بازدید کننده از نزدیکترین سرور عمل میکند. اگرشما به دنبال راه حل CDN نیستید میتوانید از Cloudflare استفاده کنید.

ترکیب فایل ها برای کاهش درخواست HTTP

همانطور که شما افزونه های بیشتر اضافه میکنید،اغلب آنها به سایت شما جاوا اسکریپت و فایل CSS اضافه میکنند. هر فایل اضافه یک درخواست HTTP جدید است.ما جاوا اسکریپت ها و فایلهای CSS را درون یک فایل تکی برای کاهش درخواست و افزایش سرعت زمان بارگیری ترکیب میکنیم. درحالیکه ما در هر حال در حال بارگذاری برخی قابلیت های کوچک هستیم ممکن به بخشهای خاصی از سایت نیاز نداشته باشیم.این کد روی CDN ذخیره سازی شده و نتایج نشان میدهد که درخواستهای کمتری برای فراهم کردن عملکرد بهتر نسبت به بارگذاری چندین فایل JS وجود دارد.اینها کارهایی است که باید به طور منظم انجام دهید زیرا افزونه ای که استفاده میکنید در طول زمان تغییر میکند.

استفاده از یک تصویر ترکیبی

ما از جدا کننده ی تصویر استفاده میکنیم و تصویر همه ی آیکون های شبکه اجتماعی را در یک تصویر ترکیب کنیم.

جدا کننده تصویر

هر زمان نیاز به نمایش یک آیکون خاص را داریم از css استفاده میکنیم.

۱٫ بارگذاری تصویر مانند پس زمینه تصویر

۲٫ تعریف عرض و ارتفاع از این عنصر برای نیاز آیکون

۳٫ تنظیم موقعیت پس زمینه برای عکسهای ما در بارگذاری آیکون های ضروری

برای مثال،برای بارگذاری آیکون های اجتماعی نوار کناری استفاده میکنیم از:

عرض و ارتفاع و پس زمینه CSS به ما در هدف قرار دادن بخش خاصی از تصویر در خروجی کمک میکنند.در نتیجه فقط اولین درخواست برای فایل تصویری استفاده میشود.درخواستهای CDN برای تصاویر منجر به ذخیره سازی نسخه بارگیری میشود و تنها نیاز به یک تصویر واحد در مقابل آیکونهای مختلف اجتماعی میباشد.

ترکیب جاوا اسکریپت و CSS و تصاویر با یکدیگر درخواستها را کاهش میدهد.

minify کردن سی اس اس ها

کد کوچک سازی شامل برداشتن فضای خالی و پرش خط ها به منظور کاهش سایز فایلها برای بارگذاری سریعتر هنگام درخواست میباشد. برای List25 از SCSS و شیوه مبتنی بر نحو استفاده میکنیم، این موضوع به ما اجازه میدهد تا ساختار فایل CSS را در مناطق مختلف توسعه دهیم.

کد کوچک سازی

از CodeKit استفاده میکنیم برای گردآوری فایلهای SCSS در یک فایل CSS همچنین CodeKit فضاهای خالی را برای اطمینان از کوچکی فایل حذف میکند. در نتیجه ما قادر به کاهش سایز فایل CSS تا ۲۸% هستیم.

بهینه سازی تصویر

تصاویر را در دو حوزه بهینه میکنیم:تم وردپرس و محتوای آپلود شده.

برای تم وردپرس، از CodeKit استفاده میکنیم که مطمئن شویم تمام تصاویر فشرده شده اند. تضمین میکند که سایز فایل ها تا حد ممکن بدون از دست دادن کیفیت کوچک میشود.

بهینه سازی تصویر

ما همچنین تمام نویسندگان را در مورد اهمیت صرفه جویی بهینه کردن تصاویر آموزش میدهیم.

استفاده نکردن از اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی بصورت جاوا اسکریپت

اشتراک گذاری اجتماعی برای سایت شما مانندهر سایتیبسیار مهم است.با این حال افزونه های اشتراک گذاری اجتماعی که از جاوا اسکریپت استفاده می کنند. میتوانند به نسبت قابل توجهی سرعت سایت شما را کاهش دهند.

اشتراک گذاری جاوا اسکریپت

در حالیکه یکپارچه سازی این ۴ شبکه اجتماعی در زمان بارگذاری تاثیری ندارد،سرعت سایت را کم میکند زمانیکه آنرا در دستگاه تلفن همراه میبینیم. دکمه های اشتراک گذاری زمان کوتاهی برای ظاهر شدن صرف میکنند،با وجود اسکریپت بارگذاری ناهمگام،در نتیجه در محتوای پست به عنوان دکمه بارگذاری به اطراف حرکت میکند. برای مقابله با این مشکل،به راه حل های رایگان جاوا اسکریپت میرویم.

 

پس پیشنهاد ما اینست که به جای استفاده از افزونه ، با چند کد ساده شروع کنید به ساخت یک باکس اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

نتیجه

ما بطور قابل توجهی سرعت سایت را بهبود بخشیدیم.

این موضوع در کاهش زمان مصرفی در دانلود یک صفحه توسط ربات گوگل موثر است.

زمان دانلود

نرخ bounce rate کاهش یافته زیرا این سایت به سرعت بارگذاری میشود و با تعویض میزبان قادر به کاهش خطاهای سرور شدیم.

نرخ گزاف گویی

می توانید ببینید با افزایش سرعت سایت ، کاربران بیشتر در سایت ما میمانند و سایت ما را ترک نمی کنند.

نتیجه گیری نهایی

همانطور که میبینید بارگذاری سریع وب میتواند تعامل بازدید کنندگان را بهبود بخشد. این تکنیک هایی که طیف وسیعی از بهبود اولیه هستند را میتوانید برای بهبود سایت سایت وردپرس خود پیاده سازی کنید. موفق باشید

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام میهن وردپرس عضو شوید.

instagram

  • فیسبوک
  • گوگل پلاس