چگونگی غیر فعال کردن پینگ بک در وردپرس

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما دوستان عزیز وردپرسی روزتون به خیر. امیدوارم که حالتون خوب باشه و مثل همیشه سرحال و قبراق و سلامت باشید تا یکی دیگه از آموزش های وردپرس رو با من و دوستان عزیزم دنبال کنید. خب دوستان توی این آموزش وردپرس میخواهم به شما آموزش دهم که چگونه پینگ بک را در وردپرس غیر فعال کنید.

چگونگی غیر فعال کردن پینگ بک در وردپرس

امکان دریافت پینگ بک یکی از ویژگی های جالب وردپرس است که که به شما این امکان را میدهد که بفهمید که چه مطالب و لینک هایی از سایت های دیگر کپی شده است. شاید در ظاهر این ویژگی خیلی سودمند باشد چون شما میتوانید بفهمید که چه مطالب و لینک هایی در سایت های دیگر کپی شده است. اما در باطن خیلی جالب نیست چون هر چقدر که تعداد پینگ بک های ارسالی روی سایت شما بیشتر شود سرعت سایت شما پایین تر خواهد آمد. پس لازم هست که آن را غیر فعال کنیم. حالا اجازه بدید که کمی با ویژگی های پینگ بک آشنا شویم.

در وردپرس پینگ بک یک ساختار نرم افزاری است که به کمک بخش نظرات ارتباط بین دو سایت را بررسی میکند که اگه مطلبی را از سایت اول به سایت دوم کپی شود یک پینگ بک برای سایت اول ارسال میشود و مدیر سایت میتواند از صفحاتی که مطالب قرار دارند مطلع شود.

حالا میخوایم مراحل به وجود آمدن پینگ بک را بررسی کنیم.

 • مرحله ی اول این است که یک نوشته را در وبلاگ A ارسال کنید.
 • در مرحله ی دوم باید در وبلاگ B یه لینکی رو به نوشته ارسالی در نوشته A داده شود و یا اینکه به شکل کامل مطلب مربوطه کپی شود. این کار باید در بخش نوشته ها انجام شود.
 • و در مرحله ی سوم وردپرس این موضوع را میفهمد و در بخش نظرات وبلاگ A یک پینگ بک که لینک صفحه از وبلاگ B را دارد ارسال میکند که وبلاگ A میتواند آن را ببیند.

همانطور که گفتیم پینگ بک ها در بخش نظرات دریافت میشوند. بعد از اینکه آن تایید شد همان پست در قسمت نظرات به نمایش گذاشته میشود. همچنین لینک صفحه ای که به وسیله ی آن وبلاگ B پینگ بک دریافت کرده است در آن نوشته میشود.

غیر فعال کردن پینگ بک در وردپرس

راه حل هایی برای غیرفعال کردن پینگ بک ها در وردپرس وجود دارد. اولین راه استفاده از افزونه و در ادامه کدنویسی و غیرفعال سازی از بخش تنظیمات وردپرس است. در ادامه این راه حل ها را بررسی میکنیم. خب حالا میخواهم بهتون افزونه ای را معرفی کنم که میتوانید به کمکش پینگ بک را در وردپرس غیرفعال کنید. افزونه ای که میخوایم معرفی کنیم اسمش No Self Pings هست .

افزونه وردپرس No Self Pings

بعد از اینکه افزونه را نصب و فعال سازی کردید یک منویی به پیشخوان سایتتان اضافه میشود و به شکل خودکار پینگ بک هایی که به سایت شما ارسال شده است را غیرفعال میکند و احتیاجی به تنظیمات خاصی توی این افزونه ندارید. فقط لازمه که آن را نصب و فعال کنید.

دانلود افزونه  No Self Pings

برای اینکار لازمه که فقط ابتدا به منوی پیشخوان به قسمت تنظیمات بروید و از آن جا به قسمت گفتگو ها برید و روی گزینه ی کوشش برای آگاه کردن همه ی وبلاگ هایی که پیوندشان در این نوشته است را بزنید تا تیکش غیرفعال شود و روی ذخیره ی تغییرات کلیک کنید تا تغییرات شما ذخیره شود.

کد غیر فعال کردن پینگ بک در وردپرس

اگر ازروشی که به شما گفته شد استفاده نکردید میتوانید به فایل  (functions.php)  خودتان بروید و کد زیر را اضافه کنید تا قالب خود پینگ بک را غیر فعال کنید.

 function no_self_ping( amp;amp;amp;$links ) {   $home = get_option( 'home' );   foreach ( $links as $l =amp;amp;gt; $link )     if ( 0 === strpos( $link, $home ) )       unset($links[$l]); } add_action( 'pre_ping', 'no_self_ping' ); 

خب دوستان خیلی خوشحالم از اینکه با یکی دیگه از آموزش های وردپرس در خدمتتون بودم. امیدوارم که این آموزش توانسته باشد به شما کمک کند. اگر میخواید با قالب وردپرس جدید و پوسته وردپرس جدید آشنا بشید در آموزش های بعد ما را همراهی کنید. موفق و پیروز باشید.

منبع : بیگ تم ارائه دهنده قالب وردپرس تجاری و هک وردپرس.