۱۰روش بسیار کاربردی و مهم جهت افزایش بازدید سایت

۱۰روش بسیار کاربردی و مهم جهت افزایش بازدید سایت

۱۰روش بسیار کاربردی و مهم جهت افزایش بازدید سایت

افزایش بازدید سایت

 

افزایش بازدید وبسایت امریست مهم برای مدیران وبسایت ها. در این مقالات می خواهیم تا به شما آخرین و جدیدترین روش های افزایش و بالابردن بازدید یک وبسایت را آموزش دهیم.

افزایش بازدید یک سایت دارای نکات و روش های مختلف و متعددی می باشد که ما فقط به مهمترین و پرکاربردترین آنها می پردازیم .

۱- محتوای خلاقانه:

سعی کنید اگر همواره در وب سایت نوشته درج می کنید ، مطالبتان بروز باشد یا حداقل آنها را با ذکر منبع خود بنویسید ، همچنین در متون خود از واژگان زیبا استفاده کنید تا کاربر مجاب به خواندن ادامه مطلب شود .

همواره مشاهده می شود بعضی نویسندگان مطلبی را از دیگر سایت ها مستقیما و بدون هیچ تغییری در سایت خود کپی می کنند بدون اینکه حتی منبع آن را نیز درج نمایند. که این کار نه تنها می تواند به رتبه ی سایت صدمه بزند بلکه می تواند باعث مسدودی آن یا همان پنالتی سایت توسط گوگل شود و محتویات سایت شما پس از جستجو در گوگل جزء موارد جستجو نمایش داده نشود .

۲- طراحی حرفه ای:

طراحی (طراحی قالب وردپرس) منحصر به فرد و از روی اصول یکی از مهمترین اصل در جذب بازدید برای سایت می باشد. همانطور که واضح است تنها ورود کاربر به سایت کافی نمی باشد و ما باید کاری کنیم و محیطی را بسازیم که کاربر پس از یکبار ورود ، اشتیاقی برای ورود های بعدی خود داشته باشد و همینطور پس از ورود مدت زمان بیشتری در سایت بماند و صفحات سایت را مرور کند.

بهترین حالت برای مدیر یک وبسایت آن است که بازدید کننده را به لیست علاقه مندی خود اضافه کند که همان داشتن یک طراحی اصولی می باشد.

در طراحی قالب های وردپرس توس وب تمام این نکات رعایت شده است اعم از طراحی اصولی جهت افزایش بازدید – جهت سفارش طراحی قالب وردپرس کلیک کنید

۳- کاربرپسند و مردمی بودن:

یکی از اصل های روانشناسی می گوید اگر قصد دارید مورد قبول جامعه ی امروزی قرار گیرید باید تلاش کنید از مردم باشید و طبق علاقه های آنها رفتار کنید که این اصل در دنیای مجازی امروزی رعایت شده و می شود . اگر افزایش بازدید را برای سایت خود می خواهید باید سعی کنید از آنچه که مردم می پسندند سخن بگوئید . همیشه به یاد داشته باشید که از آنِ مردم باشید و برای مردم.

۴- نگران نباشید چه تعداد بازدید کننده دارید، مهم این است بازدیدکننده را در سایت خود نگه دارید:

میزان بازدید کننده های سایت شما در یک روز این را نشان نمی دهد که شما موفق بودید یا خیر بلکه تعداد کاربران که به سایت شما مراجعه می کنند نشانی از موفق بودن شما می باشند . پس سعی کنیم با تولید محتوای مناسب مخاطب را مجذوب سایت کنیم تا در سایت باقی بمانند.

۵- داشتن خبرنامه:

یکی دیگر از روش های افزایش بازدید داشتن یک خبرنامه برای سایت می باشد . کار اصلی خبرنامه به این صورت است که شما با قراردادن فرمی در سایت خود با فیلد ایمیل و شماره تلفن می توانید به جمع آوری اطلاعات کاربران بپردازید و از این اطلاعات از اخبار سایت خود و اطلاع رسانی آن از طریق ایمیل به کاربرانی که توسط این خبرنامه عضو سایت شما شدند، استفاده کنید .

در تمام قالب های توس وب خبرنامه درجای مناسبی ایجاد شده است.

۶- از بلاگ استفاده کنید:

کاربران بخش بلاگ سایت را دوست دارند و به مطالعه ی آن می پردازند چرا که هم مفید است هم کامل و هم کوتاه و داشتن بلاگ از نظر موتورهای جستجو خیلی هائز اهمیت است و هم اینکه اهمیت بیشتری به این بخش از لحاظ امتیاز دهی می دهند. در کل بلاگ حس متفاوتی در کاربر ایجاد می کند چراکه تعریف سایت با بلاگ فرق می کند.

۷- هدف سایتتان را مشخص کنید :

کاربران بسیاری هستند که بدون هدف خاصی اقدام به راه اندازی یک سایت با هر محتوایی می کنند ، که این کار باعث می شود در کوتاه مدت دست از کار بکشند و دیگر فعالیتی در سایت خود انجام ندهند ، پس تعیین هدف یک امر مهم برای افزایش بقای سایت می باشد . بعد از اینکه هدف را مشخص کردید نیاز هست کلمات کلیدی مهم خود را بر حسب هدف خود تعیین و به کمک آنها مقالات و نوشته های خود را در سایت قرار دهید . و به یاد داشته باشید که بازدید کنندگان بر اساس کلمات کلیدی سایت شمارا خواهند شناخت در واقع هر سایت در ذهن کاربر به تعدادی کلمه خلاصه می شود . اگر شما بتوانید با استفاده از این کلمات در ذهن مخاطب تاثیر بگذارید به هدف خود رسیده اید.

۸- اضافه کردن تصویر به مطالب :

استفاده از تصویر در نوشته ی خود تاثیر به سزایی در رتبه شما بخصوص امتیاز بالایی از نظر گوگل دارد. کاربران علاقه ی خاصی به خواندن مطالب دارای تصویر می باشند . و عده ی کثیر آنها با توجه به عکس تمایل به خواندن تمام مطالب می کنند. در واقع بازدیدکنندگان اشتیاقی به خواندن متن های طولانی و بدون تصویر ندارند و تمایل دارند تمام مطلب را به شکل تصویر مشاهده کنند تا اینکه بهتر درک کنند.

 

۹- به آمار سایتتان دقت کنید:

همواره آمار سایتتان را رصد کنید چرا که این امر در سئو خیلی مهم می باشد دقیق و درست متوجه شدن این آمار ها می تواند برای سایت شما خیلی مفید واقع شود چون هر بخش مثبتی که می بینید به یک دلیل منطقی ارجاع داده می شود و شما می توانید با تقویت این بخش مثبت موجب پیشرفت سایت بشید. تصویر زیر را مشاهده کنید :

آمار سایت

Google Analytics

آماری که در تصویر بالا مشاهده می کنید برای سایت Everywhereist.com میباشد.

پیشنهاد ما به شما این است که حتما از ابزار آمارگیر گوگل آنالیتیکز استفاده کنید چون خیلی دقیق تر از سایر ابزار ها می باشد .

سایت هایی که با فلش به آن اشاره شده است درصد بازدید بالای ۸۰ را دارند این به این معنی است که این سایت های می توانند بعنوان بهترین ارجاع دهنده برای سایت شما می باشند یعنی این سایت ها می توانند بیشترین ورودی را به شما ارسال کنند. برای این کار می توانید از روش تبلیغات متنی و یا تبادل بنر (لینک) استفاده کنید .

به بیانی دیگر اگر به آمار ها دقت نکنید در افزایش بازدید سایت موفق نخواهید شد در نتیجه همانطور که گفته شد آمار ها را مشاهده و رصد کنید و از آنها بهره ی کافی را ببرید .

۱۰- ارجاع بدهید :

منظور از این که ارجاع بدهید این است که برای مطالبتان لینک منبع درج کنید این کار باعث می شود تا کاربران وقتی مطالب سایت شما را می خوانند به مطالبتان اعتماد بیشتری می کنند چرا که آنها مطالبی را بیشتر می خوانند که به منابع معتبری ارجاع داده شده باشد .

 

توس وب : طراحی قالب وردپرس

اشتراک کذاری در :

  • <!–

  • –>