۹ روش جهت بالابردن امنیت سایت شما و جلوگیری از نفوذ هکرها

۹ روش جهت بالابردن امنیت سایت شما و جلوگیری از نفوذ هکرها

۹ روش جهت بالابردن امنیت سایت شما و جلوگیری از نفوذ هکرها

در این مقاله قصد داریم تا با استفاده از روش هایی ضمن بالا بردن امنیت سایت، محافظت از رمز های عبور ، از نفوذ هکر ها به سایت شما جلوگیری کنیم .

پیشنهاد می دهیم مقاله را تا انتها بخوانید و همراه ما باشید .

افزایش امنیت سایت

 

۱- استفاده از رمز عبور قوی در پنل مدیریت سایت و پنل مدیریت هاست

رمز عبور انتخابی شما باید آن چیزی باشد که به هنگام ساخت حساب کاربری ، خود آن پنل به شما پیشنهاد میدهد که شامل یک سری اعداد و حروف انگلیسی کوچک و بزرگ و… می باشد مانند : c,.@)?4kW!TJt

حتماً با خود می گویید ما رمزی می خواهیم که بتوانیم آن را براحتی حفظ کنیم ، باید بگوئیم که نیازی به حفظ کردن آن نیست ، فقط کافیست این رمز را مثلا در یک فایل notepad و در یکی از درایو های سیستم خود ذخیره کنید .

چراکه اگر رمز عبور خود را طوری تعیین کنید که بتوانید آن را بخاطر داشته باشید ، هکر ها خیلی راحت تر به آن دسترسی پیدا می کنند .

مثلاً عده ای رمز عبور پنل سایت را شماره همراه تعیین می کنند ، در صورتی که شماره همراه در قسمت تماس با ما سایت موجود می باشد ، و پیدا کردن نام کاربری پنل مدیریت هر سایت برای هکر خیلی راحت تر از پیدا کردن رمز عبور می باشد .

 

۲- عدم استفاده از سیستم های مدیریت محتوای قدیمی

سیستم های مدیریت محتوای قدیمی مانند وردپرس و جوملا از امنیت فوق العاده پائینی برخوردار هستند که این سیستم ها نیازمند به بروزرسانی به آخرین نسخه ی خود را دارند ، با بروزرسانی سیستم مدیریت محتوای سایتتان مانع نفوذ هکر ها به سایتتان شوید .

 

۳- عدم استفاده از اسکریپت ها و کدهای نا امن در قالب

اگر شما در قالب هایی که در سایتتان نصب می کنید از کد های نا امن و غیر معتبر استفاده کنید در واقع راه نفوذ به هکرها را آسان تر کرده اید  .

که قالب های وردپرس شرکت توس وب فاقد هرگونه کد غیر امن می باشد .

 

۴- عدم استفاده از پلاگین های نا امن

همیشه سعی کنید واقعاً پلاگین ها و یا کامپوننت هایی را استفاده کنید که ضروری هستند و یا چندین سایت معتبر آنها را پیشنهاد داده باشند . چراکه بعضی از پلاگین ها و یا افزونه ها می توانند مخرب و به امنیت سایت شما صدمه بزنند.

 

۵- رعایت موارد امنیتی مربوط به سیستم مدیریت محتوا

بعضی از سیستم های مدیریت محتوا مانند جوملا ، وردپرس و… دارای یک فایل آموزشی مربوط به بخش امنیت هستند که شما می بایست آن موارد را به دقت رعایت و پیاده سازی کنید .

 

۶- جلوگیری از ویروسی شدن کامپیوتر شخصی

همواره یک آنتی ویروس بر روی سیستم نصب داشته باشید و سعی کنید آن را مرتب بروزرسانی کنید

چراکه ممکن است فایل های مخرب قبلاً به سیستم شما نفوذ کرده باشند و توسط این فایل ها رمز های عبوری به شخص نفوذگر ارسال شود .  لذا از امن بودن سیستم خود اطمینان حاصل فرمائید سپس وارد پنل مدیریت شوید.

 

۷- عدم ذخیره کردن رمز عبور توسط مرورگر ها

عده ای برای اینکه در ورود بعدی در پنل مدیریت سایتشان تسهیل داشته باشند ، رمز عبور را توسط مرورگر ذخیره می کنند . آن هم بدون اطلاع از عواقب این کار .

وقتی شما در یک اداره ای هستید و رمز عبور خود را توسط مرورگر ذخیره می کنید ، همکاران شما می توانند در غیاب شما به تمام رمز های عبورتان دسترسی پیدا کنند .

اگر این کار را می کنید حتماً یک رمز عبورمادر ( master password) برای مرورگرتان تعریف کنید تا جهت دسترسی به رمز ها ، از شما آن رمز عبور مادر را بخواهد.  با این کار تمام رمز های عبوری که در مرورگر ذخیره می شوند در امان هستند.

 

۸- عدم نصب قالب و پلاگین نال شده ( قفل شکسته و رایگان)

در اکثر سایت های مشاهده می کنید که بعضی ها به جهت نفوذ به سایت شما این قالب ها و یا پلاگین های پولی را خریداری می کنند و در آنها یک سری کد های مخرب تزریق می کنند و سپس در سایت خود بصورت رایگان در معرض انتشار قرار می دهند .

و شما گول رایگان بودن آن را می خورید و این محصول مخرب را تهیه و روی سایتتان نصب می کنید . و طی یک فرآیندی مشخصات سایت شما برای نفوذگر ارسال خواهد شد .

۹- گذاشتن رمز دوم برای پنل مدیریت وردپرس

اگر از سیستم مدیریت محتوای وردپرس استفاده می کنید ، نسبت به گذاشتن رمز دوم برای پنل ورود آن اقدام نمائید. این کار باعث می شود امنیت سایتتان به شدت بالا برود .

که حتماً در مقالات بعدی این مورد را به شما آموزش خواهیم داد .

اشتراک کذاری در :

  • <!–

  • –>